czwartek, 15 marca 2012

Kolejny pomysł na ograniczenie wolności Internetu w Polsce

Wojna w Internecie trwa, Internauci muszą się zacząć zbroić. Dzisiaj media obiegła informacja, że planowana jest nowelizacja ustawy Prawo telekomunikacyjne. Dzięki niej to, co i tak się działo będzie się działo legalniej. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji motywuje swoje zmiany poprzez potrzebę troski o internautów i jakość świadczonych usług. To oczywista hipokryzja!!!
Tłumaczenia podwładnych ministra Boniego są totalnym kuriozum. Prawo ma zobowiązać dostawców Internetu do logowania całego ruchu w sieci. Oficjalnie po to, aby zapewnić możliwość dochodzenia reklamacji klientów na wypadek spadku przepływności. Czy ktoś w to jeszcze wierzy? Już teraz wiadomo dlaczego pan Boni został ministrem cyfryzacji i jaki jest cel jego działania.
Jak podaje serwis interia.pl zapytany o komentarz zastrzegający anonimowość przedstawiciel jednego z większych polskich dostawców Internetu wyraził się następująco.
“Na wypadek ewentualnych reklamacji będziemy zmuszeni przez 12 miesięcy przechowywać szczegółowe informacje o tym, z jakimi stronami łączył się użytkownik oraz jakie pliki i skąd pobierał”.
Nie dajmy się oszukać, logowanie ruchu już trwa od kilku lat i przoduje w tym operator dominujący w Polsce. Służby specjalne już dawno mają wejścia do systemów tego operatora.
Z informacji dochodzących do redakcji naszego portalu wynika, że dostawcami Internetu zaczyna się interesować ABW. Dzwonią do szefów małych niezależnych operatorów i zapraszają na spotkania. Po prostu domykają możliwości śledzenia użytkowników, a że nie wszyscy byli skorzy do współpracy bez wyroku sądowego to zmieniają prawo, aby do tego zobowiązać. Chyba nikt nie wierzy, że robi się to z troski o Internautów. To kolejny bat i próba zwiększenia kontroli nad medium stanowiącym ostatnią emanacje wolności obywatelskich.
Przy takich zamordystycznych planach zawsze pojawia się chór pożytecznych idiotów stwierdzających, że jak ktoś jest uczciwy to nie ma się, czego obawiać. Nic bardziej błędnego. Władza chce wiedzieć wszystko, kto gdzie, na jaką stronę wchodził, o której ile siedział, komu przekazał link etc. W odpowiedzi na takie zagrożenie możliwe jest kilka sposobów zachowania. Można udawać, że to nic takiego i któregoś dnia się zdziwić, można przestać używać Internetu tak jak dotychczas i o to właśnie władzy chodzi, abyśmy się bali. Po to ta SOPA, PIPA, ACTA, mamy się bać i już się boimy. Wiele osób przestało korzystać z popularnych systemów do udostępniania plików.
Koncerny wysyłają do użytkowników żądania zapłaty gigantycznych odszkodowań. Logowanie danych na taką skalę znacznie to ułatwi i każdy, kto korzysta lub korzystał z takich stron internetowych jest na celowniku. Widać to ewidentnie, że otwarta wolna przestrzeń internetowa ewoluuje w kierunku zamykania się. Teraz nadszedł czas na środki zaradcze. Trzeba działać i to dzisiaj, trzeba zacząć budowę sieci VPN ( Virtual Private Network), które umożliwią dostęp do części zasobów Internetu zwalczanych przez nastawione antywolnościowo środowiska.
Zachęcam wszystkich do wykupienia usługi VPN w serwisie HideIPVPN, ale podobnych usług jest więcej. Dzięki temu po ustanowieniu połączenia z punktu widzenia waszego dostawcy Internetu cały wasz ruch będzie prowadził na jedno IP, a polityka tej firmy zakłada, że nie są tam trzymane żadne logi. To jest jedna z możliwych reakcji na ewidentne zagrożenie własnej prywatności na poziomie znacznie przewyższającym wszystko to, co jeszcze niedawno tylko nam się śniło.
Usługa VPN w HideIPVPN kosztuje w zależności od opcji jedynie 6 do 10 dolarów, ale specjalnie dla użytkowników ZnZ firma HideIPVPN zgodziła się zastosowac promocję i obniżyć cenę dla 100 pierwszych klientow o 25% przy płatności miesięcznej. Oczywiście nie wolno korzystać z tego w celach niezgodnych z prawem, ta usługa ma zapewnić prywatność i jest to w pełni legalne. VPN zapewni wam anonimowość i znacznie utrudni gromadzenie danych wrażliwych na wasz temat i jednocześnie umożliwi przeglądanie internetu z dużą prędkościa. YouTube chodzi szybciej niż w Polsce. Konfiguracja jest dziecinnie prosta, wystarczy pobrać program dla Windowsa, wprowadzić login i hasło i pamiętac o właczeniu go zawsze gdy siadamy do Internetu.
Po włączeniu usługi mamy IP z Wielkiej Brytanii, Holandii i USA, co powoduje, ze zyskujemy dostęp do treści dedykowanych dla tych rynków, na przykład doskonałego BBC iPlayera. Usługę można wykupić po kliknięciu w ten link. Są tez opcje testowe. Nasz serwis nawiązał współprace z HideIPVPN i zaoferowano nam pewną ilość kont testowych.
Niniejszym ogłaszam konkurs: Pierwsze trzy osoby, które napiszą i dodadzą wiadomość na portal zmianynaziemi.pl i ta wiadomość ukaże się na stronie głównej otrzyma darmowe konto z usługą HideIPVPN. Warunek, wiadomość nie może być przeklejona, ma być napisana na ciekawy temat i dodana do kolejki oczekujących. O publikacji decyduje administrator. Z laureatami skontaktujemy się droga mailową.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz