środa, 23 lutego 2011

Diament Herkimer

Oczyszcza aurę , przywraca równowagę pomiędzy naszymi ciałami subtelnymi, a także harmonizuje pracę półkul mózgowych.
Fenomenalnie oddziałuje na nasze ciało fizyczne odtruwając je i oczyszczając.
To kryształowa „minielektrownia”, jest w stanie znacznie podwyższyć poziom energii swojego właściciela. Efektem takiego oddziaływania jest nie tylko szybszy rozwój duchowy, ale również likwidacja blokad energetycznych w ciele.
Jego oddziaływanie jest tak silne, że używany jest w litoterapii schorzeń kręgosłupa i stawów.
Koniecznie należy spomnieć również o wpływie diamentu Herkimer na nasze 3 oko – tak istotne dla ezoteryków. Otóż kryształ ten silnie energetyzuje je, pogłębiając tym samym naszą intuicję, ułatwia jasnowidzenie, telepatię i prekognicję. Odkrywa przed nami talenty, których sami się po sobie nie spodziewaliśmy.
Herkimer uwolni Twoje ciało od nagromadzonego napięcia i stresu.
Silnie energetyzujący kryształ, podnosi znacznie poziom energii w ciele
Oczyszcza aurę i harmonizuje ciała subtelne
Synchronizuje pracę półkul mózgowych, polepszając pracę mózgu
Oczyszcza i odtruwa ciało fizyczne
Silnie oddziałuje na 3 oko, zwiększając nasze zdolności parapsychiczne takie jak: telepatia, jasnowidzenie, prekognicja etc
Ułatwia kontakt z naszym wyższym Ja i przewodnikami duchowymi, z jego pomocą lepiej słychać głos intuicji
Na planie fizycznym likwiduje blokady energetyczne w ciele, dlatego z powodzeniem stosowany jest w litoterapii schorzeń kręgosłupa i stawów. To najprawdopodobniej najsilniejsze znane narzędzie do usuwania takich blokad.
Uwalniają ciało z napięcia emocjonalnego i stresu
Diament z Herkimera

Opis
Diament herkimerski to kryształ kwarcowy, charakteryzujący się podwójną, diamentowo podobną strukturą. Bardzo wcześnie odkryto, że diament herkimerski cechuje nie tylko klasyczne piękno i doskonałość, skrywa on także w sobie szczególnie intensywne siły uzdrawiające. Diamenty herkimerskie powinny być regularnie, raz w miesiącu rozładowywane i czyszczone bieżącą, letnią wodą. Po dłuższym czasie zaleca się naładowanie go w towarzystwie kryształów górskich lub wystawiając go na bezpośrednie działanie promieniowania światła słonecznego.
Uzdrawiające działanie na ciało.
Diament z Herkimera jest bardzo mocnym kamieniem, łączącym właściwości lecznicze kryształu górskiego i diamentu. Kamień z Herkimera działa szczególnie w procesach regeneracyjnych organizmu, przyspieszając je. Umożliwia on zrastanie się ran po operacji nie zostawiając prawie żadnych blizn, a także zapobiega zapaleniom i infekcjom. Złamania kości, zmiażdżenia, nadwerężenia są tak leczone za pomocą diamentu herkimerskiego, jakby ich nigdy nie było. Diament zaznaczył także swoją obecność przy leczeniu raka i jego przerzutów.
Proszę włożyć diament herkimerski do kieliszka napełnionego wodą i pozostawić go tam na noc. Następnego dnia należy wypić ten napój na pusty żołądek. W razie pojawienia się zgagi lub mdłości należy przebadać się pod kątem nowotworu lub AIDS. Jeżeli nie będzie powyższych objawów, oznacza to, iż woda wraz z przekazem informacyjnym krąży swobodnie w krwioobiegu, docierając do wszystkich tkanek i organów wewnętrznych, przywracając im odporność i wzmacniając je. Woda pozostaje tak długo w organizmie, aż nie przekaże wszystkich swoich uzdrawiających sił. Proszę powtarzać tę kurację raz w miesiącu, a wkrótce stwierdzą Państwo wzrost witalności całego organizmu.
Uzdrawiające działanie na duszę.
Diament herkimerski jest kamieniem działającym w skrytości: jest naszym małym przyjacielem, który jeśli jest dobrze traktowany, daje nam odczuć, że także my możemy być kochani i na starość nie zaliczy się nas do “starego żelastwa”. Obdaruje nas zdolnością patrzenia w przyszłość, możliwością podejmowania trafnych i konkretnych decyzji, pomaga nam a samorealizacji. Kryształ herkimerski skrywa w sobie dwie orientacje. Z tą samą siłą, z jaką spoglądamy w przyszłość, dostrzegamy także przeszłość. Często tam właśnie spoczywają przeszkody, które musimy rozpoznać i rozproszyć, aby iść dalej do przodu. Buduje pomost z naszej przeszłości do naszej przyszłości, pomagając przezwyciężyć przeszłe problemy, umożliwiając wyciągnięcie nam właściwych wniosków.
Czakramy.
Diament z Herkimera, podobnie jak diament i kryształ górski, jest dostarczycielem światła. Mają one tę właściwość, że potrafią głęboko i szeroko otworzyć czakramy, pozwalając im w przypływie czystej energii na przyjęcie kolorowych kamieni. Dlatego diament herkimerski można stosować do każdego czakramu. Duże herkimery przypominają w swoich właściwościach diamenty. Mają w sobie tyle energii, że niedoświadczony użytkownik popada w trakcie medytacji w rodzaj upojenia wiecznością, czego wynikiem może być stan głębokiego snu. Dlatego polecamy Państwu stosowanie kryształów nie dłuższych niż 4 cm.
W połączeniu z kamieniami kolorowymi możemy osiągnąć stan głębokiej harmonii. Siły naszej podświadomości staną się częścią naszej świadomej myśli. Zyskujemy wtedy możliwość podejmowania decyzji w sprawach nurtujących naszą podświadomość. Należy przy tym pamiętać, aby diament herkimerski spoczywał na nas zawsze w pozycji horyzontalnej.


Nazwa: Herkimer
Kamienna moc

Świat, w którym żyjemy to ogromne pole energii. Cała przyroda - to co nazywamy materią ożywioną i nieożywioną - służy człowiekowi, otulając go bezpiecznym kokonem aury. A szczególnie silny i dobroczynny wpływ na człowieka mają kamienie.

Przyjazne są nam kamienie wszelkiego typu i koloru. Zarówno te, które nazywamy szlachetnymi, rzadziej występujące, oraz te półszlachetne. Nie trzeba dowodów na potwierdzenie dobroczynnego działania kamieni - wystarczy popatrzeć na drzewa w górach. Ten wpływ ludzie znają i wykorzystują od wieków - zdobią się biżuterią z kamieniami, piją nalewki na kamieniach, kreślą i ryją na nich magiczne znaki. Zawsze jest to obecność przyjazna, zawsze wspomagająca.

Cała -kamienna społeczność- jest ułożona hierarchicznie: od króla zwanego diamentem (a po oszlifowaniu brylantem), przez dwór z rubinem na czele, cały sztab pomocników (szafirów, szmaragdów), po waleczne wojsko kamieni półszlachetnych oraz zwykłych polniaków czy rzeczniaków. W tej kamiennej społeczności jest kamień, który zasługuje na szczególną uwagę, a jest nim DIAMENT HERKIMER.

Kamień pochodzi z amerykańskiego hrabstwa Herkimer w stanie New York. Jest przeźroczysty, mieni się wszystkimi barwami (prawie jak diament po oszlifowaniu), często zawiera czarne przerosty, które spotkać można również w diamentach. Jego naturalny kształt bez szlifu jest łudząco podobny do brylantu. Każdy kryształ ma 18 płaszczyzn i 2 zwieńczenia, a jest tylko kryształem kwarcu. Twardością dorównuje diamentom (10 w skali Mosha ).

Kamień ten ma szczególne właściwości. Jest gładki i przyjemny w dotyku, ciepły. Jego aurę zobaczyć może prawie każdy. Wystarczy położyć kamień na białej kartce i wpatrywać się w niego. Już w tym momencie możemy poczuć jego moc, poprzez doznanie wyciszenia i ukojenia. Po chwili odczuć można lekkie mrowienie w tych częściach ciała, które są osłabione. A kiedy mrowienie zaczyna rozchodzić się po całym ciele, uciekają ciężkie myśli, napełnia nas optymizm. Kamień działa tak samo bez względu na wielkość. Gdy czujemy silny ból głowy lub innego organu, wystarczy przyłożyć herkimer w tym miejscu, a ból osłabnie. Nalewka na herkimerze (najlepiej włożyć go do mineralnej lub źródlanej wody bez gazu, może być również zimna woda przegotowana, w litrowym szklanym pojemniku, i zostawić na całą noc) usuwa toksyny, likwiduje wypryski czy łupież. Taką nalewkę należy pić małymi łykami, wlewać do
kąpieli, płukać włosy.


Swoje niezwykłe właściwości minerał ten ujawnia w całej pełni, gdy się z nim medytuje. Wówczas pojawiają się tak wyraźne wizje, jakby to była jawa. Gdy potrzebujemy rozwiązać jakąś życiową kwestię, należy wybrać spokojną porę, zapalić białą świecę i wpatrywać się w dłuższą płaszczyznę kamienia. Doznać można wówczas jasności myśli, zobaczyć w wyobraźni zakończenie sprawy. Efekt obcowania z kryształem zostaje na dłużej, bowiem wzmacnia się intuicja, człowiek ufa sobie, jest bardziej twórczy i radosny.

Kiedy zostawimy kamień w pomieszczeniu, chętniej w nim przebywamy, jest ono jakby jaśniejsze, czystsze, radośniejsze. W podobny sposób oddziałuje herkimer na inne kamienie, wzmacniając ich działanie. Kamień wzmacnia również moc talizmanów i amuletów, wystarczy położyć go na godzinę na magicznym znaku. Pomaga również realizować marzenia. Noszony blisko siebie daje bezpieczeństwo i spokój.
Jest doskonałym narzędziem w litoterapii, ułożony 8 cm od czubka głowy -rozpuszcza- blokady, rozświetla aurę, silnie energetyzuje ciało. Rozwijającym się duchowo osobom herkimer ułatwia nawiązanie kontaktu z przewodnikiem duchowym, -ukazuje- także najprostszą, najwłaściwszą ścieżkę rozwoju.
Czy są też negatywy? Kamień jest tak silny, że używany w nadmiarze wywołuje zbyt duże pobudzenie, natychmiastową chęć realizowania nowych pomysłów. Dlatego należy używać go z umiarem.Diament Herkimer - ok. 10-12 mm


Diament Herkimera - krysztal wielkosc ok 10-12 mm
Diamenty Herkimer oczyszczaja aure , przywracaja rownowage pomiedzy naszymi cialami subtelnymi, a takze harmonizuja prace polkul mozgowych.
Fenomenalnie oddzialuja na nasze cialo fizyczne odtruwajac je i oczyszczajac.
To krysztalowa „minielektrownia”, jest w stanie znacznie podwyzszyc poziom energii swojego wlasciciela. Efektem takiego oddzialywania jest nie tylko szybszy rozwoj duchowy, ale rowniez likwidacja blokad energetycznych w ciele.
Jego oddzialywanie jest tak silne, ze uzywany jest w litoterapii schorzen kregoslupa i stawow.

Koniecznie nalezy wspomniec rowniez o wplywie diamentu Herkimer na nasze 3 oko – tak istotne dla ezoterykow. Otoz krysztal ten silnie energetyzuje je, poglebiajac tym samym nasza intuicje, ulatwia jasnowidzenie, telepatie i prekognicje. Odkrywa przed nami talenty, ktorych sami sie po sobie nie spodziewalismy.
Herkimer uwolni Twoje cialo od nagromadzonego napiecia i stresu.

AUTOR: MARIO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz