środa, 15 lutego 2012

Leczenie bursztynem

Lecznicza slawa bursztynu, jantaru, bornsteinu i wielu zapewne innych nazw skamienialej pod wplywem czasu zywicy wedruje do nas przez wieki. Znali bursztyn starozytni medycy i poeci, ucierali go w mozdziezach sredniowieczni europejscy cyrulicy, a w krajach arabskich wykorzystywano go pod nazwa amber jako srodek zapachowy w kadzidlach i masciach.

O zdrowotnym znaczeniu bursztynu wspominal juz rzymski historyk Pliniusz Starszy, przekazujac nam obraz kobiet noszacych naszyjniki z bursztynu sluzace jako amulety zapobiegajace chorobom migdalow i gardla.
Przypisywano tez bursztynowi wlasciwosci magiczne, uwalniajace czlowieka nie tylko od choroby, ale i wszelkich nieszczesc. W starozytnej Grecji amulety z elektronu (grecka nazwa bursztynu) nosili olimpijczycy, kaplani i arystoraci.
Jak wspomina Elzbieta Cybulska w Tajemnicach niekonwencjonalnej medycyny na terenie Polski, w roznych jej regionach znano bursztyn i wykorzystywano go w ludowym lecznictwie. Przezroczysty bursztyn noszono miedzy innymi w celu usuwania kamieni zolciowych. Bursztyn zmatowial - choroba ustepowala. W polnocnej Polsce stosowano tez okadzanie dymem ze spalonego bursztynu, co mialo skutecznie usuwac choroby.

Oto kilka porad i recept opartych przede wszystkim na stosowaniu nalewki bursztynowej.
Dostepna jest w aptekach i sklepach zielarskich, lecz mozemy ja takze przyrzadzic sami.

Nalewka bursztynowa:

30-50 g mialkiego bursztynu (rowniez do kupienia gotowe porcje) wsypac do pollitrowej butelki i zalac 70-procentowym lub mocniejszym spirytusem. Ostawic na dwa tygodnie. Bursztyn zabarwi spirytus na zlocistobrazowy kolor. Po zuzyciu nalewki bursztyn mozna zalac kolejny raz.

Goraczka i przeziebienie

Natrzec nalewka skronie, czolo i wewnetrzne czesci nadgarstkow. W razie potrzeby zabieg powtarzac.

Bole kregoslupa

Nacierac nalewka obolale miejsce na kregoslupie i miesnie okolo kregoslupa. To samo stosowac przy rwie kulszowej.

Bole okolicy serca

Nalac na dlon kilkanascie kropli nalewki i delikatnie wcierac w bolace miejsce. Zabieg powtarzac dwu- trzykrotnie w ciagu dnia.


Bole stawu barkowego, lokciowego, nadgarstka, kolanowego.

Stawy natrzec nalewka i powtarzac zabieg parokrotnie w ciagu dnia.

Herbatka z bursztynem

Przeziebienie: 3 krople nalewki bursztynowej wlac do szklanki herbaty. Pic rano. W razie potrzeby laczyc z nacieraniem. Herbata dziala takze profilaktycznie.

Astma, pylica

5 kropli nalewki bursztynowej wlac do 1 szklanki herbaty. Zazywac codziennie, najlepiej rano.

Niedomagania ukladu oddechowego

Osoby cierpiace na takie schorzenia powinny, zwlaszcza w porze jesienno-zimowej, gdy grzeja kaloryfery, wlewac kilka kropel nalewki bursztynowej do parownikow. Poprawia do mikroklimat pomieszczenia i ulatwia oddychanie.

Naszyjniki, bransolety bursztynowe

Sporo osob traktuje je nie tylko jako ozdoby. Naszyjniki bursztynowe sa bardzo pomocne przy leczeniu schorzen tarczycy i zaburzen rytmu serca. Ci, ktorzy je nosza, powinni jednak pamietac, ze bursztyn przyjmujac z ciala czlowieka ladunki elektryczne, laduje sie dodatnio i traci swoje walory lecznicze. Aby je odzyskal, nalezy po dwoch, trzech dniach wyplukac go w zimnej wodzie. Kupujac bursztyn nalezy takze sprawdzac, czy jest prawdziwy. Zanurzony w wodzie bursztyn unosi sie na jej powierzchni. Syntetyczne podrobki opadaja na dno.

Ja chciałbym Wam polecić coś jeszcze silniejszego od nalewki a mianowicie OLEJ BURSZTYNOWY

Jednakże jest on TYLKO do zastosowań ZEWNĘTRZNYCH.

Buteleczka jest dość droga jak na swoją objętość 20ml, ale działanie jest bardzo skuteczne, dzięki czystemu, wytłoczonemu bursztynowi. No i jak to olej, jest ona bardzo wydajna. Olej ma BARDZO intensywny zapach i nawet odzież nim nasiąka na jakiś czas, ale w pewnych sytuacjach naprawdę warto sięgnąć po niego

Jest skuteczny m.in. przy poparzeniach skóry, odmrożeniach, stłuczeniach złamaniach kości a także przy wykurzaniu insektów z domu

Swoją drogą zapach bursztynu działa nie tylko korzystnie na ciało ale i na ducha, odpędzając negatywne emocje i wibracje, dlatego też warto mieć jakieś kadzidełko z bursztynem w zanadrzu

Są też świece do uszu z bursztynem. Jak ktoś robi świecowanie, to warto wypróbować i tych z bursztynem.

Producentem tego wszystkiego jest chyba już wielu osobom znana firma Ambersmell

Godna polecenia jest również maść bursztynowa
Zawarte w bursztynie bałtyckim związki z grupy terpenów działają rozgrzewająco. Wspomagają w stanach reumatycznych, rozluźniają mięśnie wokół stawów i poprawiają ukrwienie skóry. Pomaga w gośćcu stawowym, bólach mięśni i nerwobólach.
No i jest tania

Bursztyn - kamień równowagi

Bursztyn nadal stanowi tajemnicę dla naukowców, choć wiele mówią o jego niezwykłej, energetycznej właściwości. Pomimo licznych badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona dokładnie polega. Specjaliści od medycyny naturalnej uważają np., że każdego z nas otacza pole elektromagnetyczne. Na skutek stresu czy choroby pojawia się w nim nadmiar ładunków dodatnich. Tymczasem nasz organizm funkcjonuje prawidłowo, gdy między ładunkami dodatnimi i ujemnymi istnieje równowaga. To dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne nam ładunki ujemne, możemy ją odzyskać.
Badania wykazały, że kamień ten zawiera wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne. Korzystnie na nasze zdrowie wpływa jednak bursztyn surowy, czyli nieszlifowany. Ma wtedy właściwości antybakteryjne, ułatwia gojenie, a także obniża ciśnienie tętnicze, wzmaga wydzielanie żółci, uspokaja, aktywizuje organizm do walki z chorobami i do regeneracji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz