niedziela, 13 marca 2011

15 marca 2011 początek zmiany biegunów Ziemii

Ciąg dalszy doniesień na temat Komety Elenin jest nawet bardziej fantastyczny niż teoria kolizji. Nowa data końca świata jaki znamy to 15 marca. Całe szczęście, że już za 5 dni przekonamy się co to jest warte.

Rosyjscy naukowcy uważają, że ze względu na bliskie przejście komety i specyficzne ułożenie względem Słońca i Ziemi już niedługo czyli 15 marca należy się obawiać gwałtownych zmian ziemskiego pola magnetycznego. Rezultatem mają być katastrofalne zmiany klimatyczne i ruchy tektoniczne, które mogą na zawsze zmienić życie na Ziemi.


Czy kometa Elenin to osławiona Planeta X jak twierdzą niektórzy? Czy raczej jest to zwykła kometa. Czy to możłiwe, że spowoduje to przebiegunowanie? Przecież komety to tak naprawde bryły lodu. Nic się tu nie da obronić chyba, że kometa Elenin nie jest tak naprawde kometą a jakimś innym ciałem niebieskim ze znacznie większym oddziaływaniem grawitacyjnym.

Poniższe wideo zawiera szereg ciekawych pytań, które co trzeba przyznać są trudne do odpowiedzenia.



Przede wszystkim media prawie nie wspominają o tej komecie. Brak jest jakichkolwiek nowych doniesień na jej temat. Skoro ma przechodzić blisko Ziemi powinna być bacznie obserwowana a skoro brak jest nowych zdjęć a nawet informacji gdzie jej szukać to można odnieść wrażenie blokady informacyjnej. Jest jeszcze jedna niewiadoma - jak duża jest ta kometa. To niesamowite ale nie wiemy nic na ten temat mimo, że przejście nastąpi już za parę miesięcy.

Na całą sprawę przebiegunowania 15 marca należy patrzyć mocno przez palce gdyż internet zapowiadał już kilka impaktów komet i asteroid i szczęśliwie przeżyliśmy wszystkie z nich. Gdyby jednak okazało się, że kometa Elenin to swoiste cover story i tak naprawde jest to nie kometa a "kometa" to należy sprawę potraktować poważnie. Całe szczęście nie musimy czekać do grudnia 2012, wystarczy poczekac 5 dni i obserwować zachodzące zmiany na ziemi.



Podsumowując oto istotne daty dla komety Elenin wraz z odległościami w AU:

3/15/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (2.099)
9/26/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (.392)
10/16/2011 perygeum (.24)
11/6/2011 interakcja z pozostałościami
11/22/2011 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (.586) możliwa interakcja z ogonem komety

4/21/2012 interakcja z pozostałościami

12/25/2012 ustawienie w linii—słońce ziemia kometa (5.242)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz