niedziela, 13 marca 2011

Delegalizacja ziół

Witamy, miło nam zawiadomić, że uzbierano wymaganą kwotę 90 000 funtów szterlingów potrzebnej do pierwszego etapu rewizji sądowej dyrektywy ziołowej THMPD. Po procesie w High Court w Londynie sprawa będzie skierowana do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Wspierajmy dr Roberta Verkerka z zespołem ANH w swoich wysiłkach w obronie naszych swobód wyboru.


Wiemy, że profesjonalny zespół złożony m.in. z prawników i naukowców, któremu przewodzi dr Robert Verkerk z ANH podołają zatrzymaniu tej dyrektywy w obecnej postaci. Należy zaznaczyć, że to nie jest pierwszy raz kiedy ANH rewiduje dyrektywy UE przed sądem.

Podpisujmy również petycję STOP THMPD http://www.stopcodex.pl/petycje/ i złóżmy ją na ręce komisarzy UE podpisaną przez MILION Europejczyków.

Udowodnijmy, że sami możemy decydować o swoim zdrowiu i o tym jak mamy dbać o zdrowie.

Dziękujemy wszystkim wspierającym!Czas na działanie…Pozdrawiamy Zespół Stop Codex

Więcej na: http://www.stopcodex.pl/stop-thmpd/

Czas na działanie...
Pozdrawiamy
Zespół Stop Codex
*******************************************************

WEZWANIE DO DZIAŁANIA

Po 30 kwietnia 2011 r. wiele produktów ziołowych i suplementów diety zawierających zioła staną się NIELEGALNE. Stanie się tak z powodu zmian prawnych zachodzących na poziomie europejskim. Po dniu 30 kwietnia 2011 r. dyrektywa europejska, znana jako dyrektywa dot. tradycyjnych ziołowych produktów leczniczych (THMPD) będzie obowiązywać z cała mocą prawną.

Po tym czasie, TYLKO leki ziołowe, które zostały zarejestrowane w ramach programu rejestracyjnego będą dostępne w całej UE. Dla wielu produktów ziołowych, zwłaszcza tych spoza tradycji europejskich takich jak Ayurveda i tradycyjnej medycyny chińskiej, wymagania systemu rejestracyjnego są niemożliwe do spełnienia lub zbyt kosztowne. Do tej pory praktycznie nie ma ŻADNEGO zarejestrowanego leku ziołowego tych tradycji. Te produkty będą zdelegalizowane po 30 kwietnia 2011 roku.

Zakaz również będzie miał wpływ na zioła lecznicze w suplementach żywnościowych, które są zażywane przez wiele tysięcy ludzi w całej Europie w celu utrzymania zdrowia.

Opracowaliśmy kompleksową strategię potrójnej inicjatywy w rozwiązywaniu tych problemów wraz z naszymi współpracownikami w European Benefyt Foundation.

Pilnie potrzebujemy pomocy ze strony społeczeństwa, lekarzy i firm podczas działań prawnych, które jesteśmy w trakcie przygotowywania. Naszym celem jest rewizja dyrektywy UE (THMPD) w oparciu o fakt, że jest ona nieproporcjonalna, nieprzejrzysta i dyskryminująca.

Musimy zebrać 90 000 funtów szterlingów (102 240 euro) na pokrycie kosztów prawnych w pierwszym etapie rewizji, która odbędzie się w High Court w Londynie. Następnie nasze postępowanie będzie przekazane do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, które będzie wymagało dalszego finansowania.

Prosimy o pomoc w celu poinformowania społeczeństwa o działaniach, które podejmujemy w celu ochrony praw Europejczyków do korzystania z ziół. A jeśli używasz ziół, prosimy o hojną dotację, aby umożliwić nam zebranie funduszy na te wielce potrzebne działania prawne! Adnotacja: ANH nie prowadzi petycji.

Alliance for Natural Health (ANH)
http://www.anh-europe.org/node/3113

Tłumaczenie StopCodexKAMPANIA W POLSCE:
Ze swojej strony Zespół StopCodex zaprasza do wsparcia naszej polskiej akcji. Razem z Fundacją INCARIA prowadzimy rozmowy z firmami z branży zielarskiej w sprawie przeprowadzenia oficjalnej kampanii medialno - prawnej w Polsce.

Termin do podjęcia ostatecznych decyzji ws kampanii to 15.03 br. Niemniej zachęcamy do wsparcia naszych działań już TERAZ.

DZIAŁANIA NA TERAZ:
Ważnym jest profesjonalne przetłumaczenie szczegółowych wyjaśnień ws zagrożenia ze strony dyrektywy THMPD, ponieważ krąży wiele niejasności w tej kwestii. Zauważalne również jest niepokojące bagatelizowanie problemu oraz postawa bierności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz