sobota, 15 października 2011

Ksiega Wodnika

Jay Weidner jest bez wątpienia autorytetem w dziedzinie hermetycznej i alchemicznej tradycji. Jest nie tylko badaczem, ale także pisarzem i twórcą filmów dokumentalnych, poszukującym celu dla którego człowiek pojawił się na Ziemi. Jay Weidner często występuje w programach History Channel. Brał on także udział w serii programów nakręconych przez Jessie Ventura pt: „Teorie konspiracji”.
Na stronie Jaya Weidnera można znaleźć niezwykłą książkę alchemiczną, w której zamieszczony jest przepis na Kamień Filozoficzny i Eliksir Życia. Książka została opublikowana anonimowo, ale wsparcie jakie jej daje Weidner sprawia, że raczej nie wolno jej ignorować. Dla wszystkich chętnych wstęp napisany przez Weidnera oraz link pod którym można pobrać książkę. Książka nosi tytuł „Księga Wodnika” i nie jest opatrzona prawami autorskimi, dlatego można ją swobodnie cytować i rozprowadzać. Jeśli znajdą się zainteresowani, rozpocznę jej polskie tłumaczenie na NA.

*******************************************

Znak wodnika jest kojarzony z osobą trzymającą wazę z wodą. To dlatego w Wieku Wodnika sekrety alchemii i magiczna woda zwana Eliksirem Życia będą znane całemu ludzkiemu gatunkowi. Ten prosty fakt stworzy siłę zdolną by rządzić światem i odbudować społeczeństwo i jego kulturę.

Wyobraźcie sobie świat w którym ludzie żyją po 400 lat, gdzie kończysz swoją edukację po 80-tce i nikt nie ma dzieci gdy jest poniżej setki. Wyobraźcie sobie świat, w którym nie trzeba jeść zbyt dużo i wcale nie trzeba pracować. Wyobraźcie sobie świat w którym ma się dla siebie nieskończoną ilość czasu i środki dzięki którym ludzie żyją ze sobą w pokoju i harmonii.

Brzmi to wspaniale – prawda?

Rozmaite kultury w różnych częściach świata posiadają mit, historię, legendy, które mówią o Złotym Wieku ludzkości, gdzie miało miejsce wszystko to, co wyliczono powyżej. Biblia również o tym pisze jak i o ludziach którzy żyli 600 i więcej lat.

Te mity i legendy mówią nam także o dziwnej i fascynującej nauce zwanej alchemią. Alchemia była świętą sztuką praktyk transmutacyjnych w wielu kulturach od Chin przez Indie po Egipt i Tybet a także wiele innych.

Alchemiczne podania opowiadają o kobietach i mężczyznach z przeszłości, którzy w magiczny sposób tworzyli Eliksir Życia pozwalający im żyć przez setki lat. Ci alchemicy stworzyli także potężną substancję zwaną Kamieniem Filozoficznym, który dawał im długie życie, jasność umysłu i duchowe oświecenie.

Jak wielu z was wie, podążam alchemiczną ścieżką prawdy od ponad 25 lat. Jak większość z was na początku byłem sceptykiem, krytykującym prawdziwość historii, które czytałem o Kamieniu Filozoficznym i Eliksirze Życia.

Ale czytając starożytne teksty alchemiczne uderzyła mnie inteligencja tych którzy napisali te dziwne i niezrozumiałe książki. W każdym przypadku ich autorami byli wykształceni ludzie, którzy nie tolerowali bzdur. Zdałem sobie sprawę, że adepci, którzy napisali te starożytne teksty o alchemii nie byli głupcami i zainspirowało mnie to do przeprowadzenia własnych poszukiwań.

Krok po kroku przez okres wielu lat zacząłem odcyfrowywać tajemnicę Kamienia Filozoficznego. Kiedy zanurzałem się coraz głębiej w alchemiczną literaturę, powoli zacząłem zdawać sobie sprawę, że niezwykłe historie o Eliksirze Życia i Kamieniu są prawdziwe.

Tej jesieni pokażę film dokumentalny pt: „Kod alchemiczny”, który opowiada legendy Kamienia, metafizyczną naturę realności i wiele innych tajemnic alchemicznej tradycji włączając w to sposób na zrobienie Kamienia i Eliksiru.

Stało się dla mnie jasne, że dawno temu ludzkość była w posiadaniu Kamienia co stwarzało intymne połączenie z powstaniem legendarnego Złotego Wieku. Wtedy wszyscy posiadali Kamień i nie było potrzeby prowadzenia wojen, nie było chciwości, głodu a nawet śmierci. Kiedy odkryłem, że Kamień był łatwy i tani do zrobienia zdecydowałem się podzielić swoją wiedzą.

Tak jak wielu ludzi przede mną, którzy stracili głowę za ujawnienie informacji o tym jak stworzyć Kamień Filozoficzny, czułem drżenie gdy opowiadałem o tym w radio, w telewizji i na internecie. Ukryłem jednak w tych dyskusjach jeden z najłatwiejszych sposobów uzyskania Kamienia, obawiając się, że ktoś uzna te informacje za obrzydliwe.

Innym powodem ujawnienia tych informacji była i jest wywołująca mój niepokój możliwość wyłączenia internetu. Jest oczywiste, że internet będzie wkrótce pod kompletną kontrolą dlatego uznałem, że należy udostępnić informacje na temat właściwego sposobu uzyskania Kamienia Filozoficznego tak szybko jak jest to możliwe. Teoretycznie wraz z wiedzą o tym jak stworzyć Kamień Filozoficzny, rozprzestrzeniającą się po całym świecie przez internet – Złoty Wiek wkrótce znów się rozpocznie.

Jeśli przeszłość jest wskazówką dla teraźniejszości, to siły rządzące światem nigdy nie zamierzały ujawnić tych informacji. Zazwyczaj ujawnienie takich informacji o alchemii i Kamieniu Filozoficznym jest dobrym sposobem aby sprawdzić jak to jest być spalonym na stosie.

Ale Bóg i szczęście są po mojej stronie. A teraz szczęście jest też i po waszej.

Czemu to mówię?

Bo ktoś naprawdę specjalny wydał świetnie napisaną książkę zawierającą właściwy opis tego, jak zrobić Kamień Filozoficzny i Eliksir Życia.

Książka nosi tytuł: „Księga Wodnika”

W oparciu o moją, mającą ćwierć wieku wiedzę na temat alchemii, anonimowy autor „Księgi Wodnika” opisuje w niej wszystko we właściwy sposób.

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że Anonim mądrze zdecydował aby rozdać tą książkę za darmo!

Można znaleźć tą książkę tutaj:

http://bookofaquarius.forgottenbooks.org/

Przeczytałem całość w 3 godziny. Książka jest dobrze napisana i właściwie przygotowana źródłowo. Wielu z was zapewne wie, że alchemiczne teksty mogą być ciężkie do czytania i prawie niemożliwe do zrozumienia. Jednak w mojej opinii ta książka jest najłatwiejszą książką o tematyce alchemicznej do przeczytania i zrozumienia na jaką kiedykolwiek natrafiłem. W jasny sposób uczy właściwej metody stworzenia Kamienia Filozoficznego. Ogólny koszt wyposażenia potrzebnego do jego wykonania nie przekracza 1000 dolarów, ale osoby bardziej zaradne mogą je zdobyć znacznie taniej.

Z mojego punktu widzenia jest to najważniejsza z kiedykolwiek napisanych książek. Anonim dał nam wszystkim wspaniały prezent. Ten skarb daje nam potencjał transformacji nie tylko ciała i umysłu, ale także transformacji obecnego Wieku Żelaznego, wieku kłamstwa i bólu, chciwości i terroru w Złoty Wiek prawdy, piękna, harmonii i błogości. W momencie kiedy każdy mieszkaniec Ziemi będzie posiadał Kamień, możemy stać się tym, kim naprawdę jesteśmy i uwolnić się od z pułapki złudzeń nowoczesności i trucizny jaką nas ona karmi.

Pobierz książkę i ją wydrukuj na wypadek gdyby internet został wyłączony. Wyślij link do swoich przyjaciół i rodziny – nawet jeśli są sceptykami w tym temacie. Kiedy tajemnica zostanie wyjawiona nikt nie zdoła ukryć jej ponownie.

Dla tych, którzy chcą utrzymać status quo, jest to potencjalnie najbardziej niebezpieczna, napisany kiedykolwiek książka, bo prawdziwa i prosta magia może zmienić wszystko

Jest to złocista jutrzenka Wieku Wodnika.

Celem tej książki jest wyjawienie pewnej szczególnej tajemnicy, która jest ukrywana przez ostatnie 12 000 lat. Kamień Filozoficzny, Eliksir Życia, Fontanna Młodości, Ambrozja, Soma, Amrita, Nektar Nieśmiertelności. To różne nazwy tej samej rzeczy.

W ciągu historii tajemnicę wykorzystało niewielu po to by wydłużyć sobie życie o setki lat w świetnym zdrowiu, w dostępie do niekończącego się bogactwa, wśród wielu innych cudownych własności. Niektórzy ukrywali tą tajemnicę bo rozumieli, że czas nie jest właściwy aby ludzie mieli do niej dostęp, ale większość ukrywała ją przez własną zazdrość, ignorancję, egotyzm i korupcję.

Historia Kamienia i historia rodzaju ludzkiego aż po dziś dzień jest historią pełną tajnych stowarzyszeń, zakapturzonych płaszczów i mistycznych symboli. Taka teatralność jest dziecinna i płytka. Nie ma sensu aby szukać światła w cieniach.

Kamień Filozoficzny działa i jest zrobiony w całkowicie naturalny i naukowy sposób. Prawda jest zawsze prosta, piękna i łatwa do zrozumienia.

Kamień Filozoficzny jest prawdziwy: możesz go zrobić w domu. Kamień uczyni starców młodymi, uleczy wszystkie formy schorzeń, wydłuży życie, zmieni każdy metal w złoto i znacznie więcej, gdy posiądziesz wiedzę. To nie jest mit czy metafora. To jest fakt.

Nie oceniaj tej książki przed jej przeczytaniem. To nie jest jedna z tych nadętych książek napisanych w różnych rodzajach mistycznych języków, ze stronami pełnymi słów, które tworzą sentencje, ale nie sens. Ta książka ma w sobie więcej sensu niż wszystko to, co przeczytaliście do tej pory.

Czas tajemnicy się skończył. Piszę tę książkę prostym językiem. Nie ma potrzeby używania języka mistycznego i metafor. Książka nie zawiera ukrytego znaczenia czy kodów: wszystko jest opisane jasno i bezpośrednio w najkrótszych i najprostszych słowach koniecznych do przekazania przesłania.

Rozdział 1 jest Wprowadzeniem
Rozdział 2 jest Przedmową
Rozdziały 3-18 obejmują teorię alchemii
Rozdziały 19-30 obejmują praktyczne wskazówki do zrobienia Kamienia
Rozdziały 31-33 obejmują dodatkowe informacje na temat Kamienia
Rozdziały 34-49 obejmują historię Kamienia
Rozdziały 50-51 obejmują tematykę filozoficzną
Rozdział 52 jest przepowiednią alchemika
Rozdział 53 jest Posłowiem
Rozdział 54 jest prośbą o pomoc w dystrybucji tej książki
Rozdział 55 jest listą odpowiedzi na pytania skierowane po pierwszej edycji
Rozdział 56 to Bibliografia

Prawda jest dziwniejsza niż fikcja, bo fikcja musi być prawdopodobna a prawda nie.
Samuel Clemens (znany jako Mark Twain)

Jestem przyjacielem Sokratesa i Platona, ale największym moim przyjacielem jest Prawda
Dialog, Alexander von Suchten, XVI-XVII w (?)

Rozdaj tę książkę wszystkim, których znasz. Jeśli masz stronę na internecie – umieść ją tam. Jeśli masz listę adresową, wyślij książkę do wszystkich. Jeśli pracujesz w mediach opowiedz o tej książce lub ją opublikuj. Przetłumacz ją na inne języki. Zrób ile się da, by poznało ją jak najwięcej ludzi. Możesz kolportować tą książkę w dowolny sposób. Nie rezerwuję sobie żadnych praw autorskich. Ta książka jest publiczną własnością i nie należy do nikogo. Doradzam wydrukowanie jej, bo na komputerach w przyszłości nie będzie można polegać.

Czy znasz jakieś tajemnice? Teraz jest czas aby je wyjawić. Zapomnij o przyrzeczeniach jakie dałeś i przysięgach jakie złożyłeś. To wszystko jest skorumpowane. Jeśli ktoś wymusił na tobie przyrzeczenie żebyś skoczył w przepaść nie znaczy to wcale, że musisz tak zrobić. Nie istnieją takie rzeczy jak „rząd”, „społeczeństwo”, „firma”, „organizacja” – to mgliste koncepty, nie są prawdziwe i nie mają uczuć. Prawdziwi są ludzie. Twoja lojalność powinna należeć do ludzi i do Natury.

Proszę nie próbuj odkryć kim (autor) jestem. Proszę nie pomagaj nikomu odkryć kim jestem. Oddaję tą książkę z własnej woli, wiele ryzykując, więc proszę doceń to i nie wystawiaj mnie na niebezpieczeństwo. Jeśli myślisz, że wiesz kim jestem, nie próbuj się ze mną skontaktować ani nawet o tym wspominać. Nie rozmawiaj na mój temat z innymi ludźmi przez telefon lub e-mail.

Ta książka jest pełna cytatów. Proszę czytaj je i nie opuszczaj ich podczas czytania, bo są tak samo ważne dla tej książki jak mój własny tekst. Możesz poszukać pełnego tekstu, który jest źródłem tych cytatów (po to by przeczytać więcej i sprawdzić, że istnieją naprawdę) poprzez wyszukanie ich przez Google. Szukaj zaznaczając w wyszukiwarce „podobne” i Google znajdą cały tekst źródłowy do przeczytania.

Wszystkie cytaty pochodzą ze źródeł, które są dostępne online za darmo. Źródła wszystkich alchemicznych książek, które cytuję są na stronach: sacred-text.com, forgottenbooks.org, rexresearch.com, alchemywebsite.com. Ostatnie trzy strony zawierają alchemiczne rysunki na swoich stronach lub w swoich książkach, lecz niestety żadna z nich nie rozumie prawdziwego znaczenia alchemii. Jednak wszystkie te strony wraz z ramsdigital.com (która nie jest darmowa), zrobiły dla świata dobrą robotę publikując literaturę alchemiczną poprzez internet.

Kluczem do zawartego poniżej SHA-1 hash (algorytm bezpieczeństwa) jest wiersz, który napisałem w języku, który niekoniecznie jest angielskim. Ponieważ istnieje tylko jeden możliwy klucz, który odpowiada wartości procedury kiedy poddany jest działaniu algorytmu SHA-1, a ponieważ nie ma możliwości obliczenia wartości klucza na podstawie procedury, to pozwala mi to udowodnić moje autorstwo w każdej chwili w przyszłości. Początkowo chciałem dawać klucz i nową procedurę za każdym razem, kiedy książka byłaby uzupełniana lub jeśli napisałbym nową książkę, lecz ponieważ uzupełniam ją dosyć często i mam do dyspozycji stronę internetową, będę ujawniał klucz tylko wtedy, kiedy będzie trzeba zdyskredytować tego kto będzie chciał publikować książki będące kontynuacją „Księgi Wodnika”, lub jeśli będą wątpliwości co do autorstwa innych moich publikacji. Także jeśli z jakichś powodów zechcę ujawnić kim jestem, co mimo wszystko raczej nie nastąpi.

80f0ff3fe5d1d64fa1ed32796b92aff404914edc

Tydzień po pierwszym wydaniu forgottenbooks.org zaoferował mi darmowy hosting dla tej książki. Stworzono forum, więc jeśli życzysz sobie zadać mi (autorowi) jakieś pytania, możesz to teraz zrobić. Ta książka jest regularnie uzupełniana odpowiedziami na różne dobre pytania proszę więc, pobierz na stronie jej najnowszą wersję. Na forum możesz także zobaczyć zdjęcia zrobione przez ludzi, którzy zaczęli robić kamień Filozoficzny.

Natura cieszy się swoją Naturą, Natura zawiera Naturę, ulepsza Naturę, zagęszcza Naturę, Natura jest nadrzędna wobec Natury
Cudowny i wybrany Traktat o Wodzie Filozoficznej, Anonim XIII-XVII w. (?)

——————————————

Alchemia jest sztuką naśladowania i przyspieszania Natury. Jest naturalną sztuką i nauką. W alchemii tak naprawdę nie tworzymy niczego, wszystko co robimy to stwarzamy warunki dla Natury, aby dokonała tego, czego jest w stanie dokonać. Tak więc Kamień Filozoficzny nie jest tak naprawdę zrobiony przez alchemików, lecz jest zrobiony przez Naturę. Alchemicy jedynie tworzą warunki, aby Natura mogła działać efektywnie bez zakłóceń

———————————————————————————————————————-

Wielu mędrców, uczonych i wykształconych ludzi we wszystkich czasach i (jak mówi Hermes) nawet tak wcześnie jak czasy przed Potopem, pisało wiele uwag dotyczących zrobienia Kamienia Filozoficznego; i jeśli ich książki mogą być zrozumiałe bez wiedzy na temat procesów zachodzących w Naturze, ktoś może niemalże powiedzieć, że poprzez kalkulację można zastąpić wiedzę na temat realnego świata wokół nas. Ale o ile nigdy nie odchodzą oni od prostych praw Natury, mogą nas czegoś nauczyć, co my, w tych wyrafinowanych czasach wciąż musimy pojąć, bo wykorzystaliśmy samych siebie co jest uważane za najbardziej zaawansowaną dziedzinę wiedzy, pogardzając tym co proste jak naturalne powstawanie. Stąd oddajemy naszą uwagę rzeczom niemożliwym, niż tym rzeczom, które pokazują nam się w całej okazałości przed oczami, dajemy bardziej górę subtelnej spekulacji niż trzeźwej nauce Natury i tego co mieli na myśli Mędrcy. Jest to jedna z najbardziej godnych uwagi cech ludzkiej natury, że zaprzeczamy rzeczom, które wyglądają znajomo i szukamy nowych, obcych informacji. Robotnik, który zdobył najwyższy stopień mistrzostwa w swej sztuce, porzuca je i zajmuje się czymś innym, lub urąga swojej wiedzy. Nasze dążenie do powiększenia wiedzy popycha nas naprzód do jakiegoś ostatecznego celu, który w naszej wyobraźni da nam ukojenie i satysfakcję.

[…] Natura tedy jest jedną, prawdziwa, prostą, samodzielną kreacją Boską, zawierającą określonego i jednolitego ducha. Jej końcem i początkiem jest Bóg. Jej jedność jest także w Bogu, bo Bóg jest twórcą wszystkiego. Natura jest pojedynczym składnikiem wszystkich rzeczy: nie ma niczego na tym świecie poza Naturą lub w przeciwieństwie do Natury.

[…] jeśli sztuka może stworzyć solidny i permanentny efekt, musi podążać śladem Natury i być kontrolowana przez jej sposoby. Musi ufać sobie samej w kierowaniu przez Naturę tak długo, jak długo Natura będzie przewodzić i wyjść poza nią wciąż trzymając się jej reguł.

[…] Teraz w naszej sztuce powinieneś dokładnie naśladować naturalny proces. Musi być źródło ciepła, zmiana wody w powietrze, ciąg powietrza w górę, jego wydzielanie się przez pory ziemi i jego ponowne pojawienie się jako gęsta lecz niespokojna woda.
Nowe Światło Chemiczne, Michael Sendivogius, XVII w.

———————————————————————————————————————-

Natura, powiedział Florus, jest jedna i jeśli ktokolwiek odejdzie od jej wskazówek, zniszczy swoją pracę.

[…] W przemianie podstawowych metali w złoto i srebro przez projekcję Kamienia, polega (w przyspieszeniu procesu) na działaniach natury i dlatego jest naturalna.

[…] Faktem jest, że w produkcji złota, Sztuka Alchemiczna nie pretenduje do naśladowania całego działania Natury. Nie tworzy metali a nawet nie tworzy ich z metalicznej pierwszej substancji; bierze tylko niedokończoną ręczną pracę Natury (np. nieszlachetne metale) i je dokańcza (dokonując transmutacji metalu w złoto).
Nowa Perła Wielkiej Ceny, Peter Bonus, 1338 n.e.

———————————————————————————————————————-

Dlatego alchemik robi Kamień w taki sam sposób jak tworzy się drzewa sadząc nasienie i czekając na nie przez kilka lat. Kiedy ziarno jest zasiane i warunki są spełnione, wtedy rośnie samo z siebie w zgodzie z Naturą.

———————————————————————————————————————-
To wspólnie posiada Człowiek, Zboże i Zioło, każde z nich tworzy i rodzi swoje własne Specyficzne Nasiona, i w ten sam sposób działa prawdziwa Medycyna Starożytnych (od której nic nie ma lepszego) tworząc i preparując najlepsze ciała i esencje.

[…] Wszystko tworzone lub zrodzone jest tworzone i rodzi się z własnego specyficznego nasienia (1) i swojej właściwej (2) matrycy
Klucz Chemików, Henry Nollius, 1617 n.e.

———————————————————————————————————————-

Istnieje prawdziwe tworzenie, ale tylko z rzeczy będących w zgodzie z Naturą. Dlatego te rzeczy nie mogą być zrobione inaczej jak w związku z ich naturą. Bez czy dąb nie wyda na świat gruszek i nie możesz zebrać winogron z ciernia czy fig z ostu, niczego co nie byłoby w zgodzie z naturą, każdy owoc musi być ze swego własnego drzewa.

[…] Mądry człowiek wykonuje swoją sztukę w krótkim czasie, to, czego Natura nie jest w stanie dokonać mniej niż rewolucją, trwającą tysiąc lat. Przy tym jest niewytrzymała, to nie my tworzymy metal, lecz sama Matura go tworzy. Lub że możemy zmienić jedną rzecz w inną; ale to Natura je zmienia. Nie jesteśmy niczym więcej jak służącymi w pracy.
Korzeń Świata, Roger Bacon, XIII w.

———————————————————————————————————————-

Jeśli zastanawiasz się w jaki sposób to prowadzi do Kamienia Filozoficznego, wytłumaczę to bardziej jasno. Kamień Filozoficzny jest naturalnym zjawiskiem Natury, w rzeczywistości jest celem Natury. Dlatego jeśli chcesz znaleźć substancje, które jest czysta i nasączona życiową energią, daj ją w kontrolowane warunki, które pomagają naturalnemu tworzeniu, pozwolisz Naturze obrać właściwy kurs w sposób przyspieszony. Kiedy to wszystko jest zapewnione Natura stworzy dla ciebie Kamień Filozoficzny. Jest to bardzo proste i całkowicie naturalne, co jest największą częścią tej tajemnicy.

Wytłumaczę to jeszcze raz w inny sposób: Kamień Filozoficzny jest nazwą rzeczy, którą zdobędziesz jeśli pozwolisz Naturze robić to, co robi ona cały czas. Ziemia i cały wszechświat przechodzą ten proces. Jeśli jednak znajdziesz substancję od początku dojrzałą przez Naturę, oczyść ją, włóż w zamknięty system, lub mikrokosmos, Natura skończy tą rzecz na długo zanim skończy ze wszystkim innym. Tak więc otrzymasz rezultaty pracy Natury wcześniej i możesz cieszyć się jej cudownymi właściwościami w czasie, gdy reszta świata wciąż tkwi w gównie.

———————————————————————————————————————-

chemiczne wykonanie naszej substancji jest wewnętrzne, spowodowane działaniem Natury.

[…] Nasz mądry nauczyciel Platon mówił: „Każdy mąż, który sieje dobre ziarno, najpierw wybiera żyzne pole, porządnie orze i nawozi i wyrywa wszystkie chwasty; dba także aby własne ziarno było wolne od obcych dodatków. Kiedy decyduje się rozpocząć siew, potrzebuje wilgoci lub deszczu aby rozłożyć ziarno i wyhodować je do nowego życia. Potrzebuje także ognia, które jest ciepłem słonecznym aby doprowadzić je do dojrzałości.” Potrzeby w naszej sztuce są analogiczne do natury. Najpierw musisz przygotować swoje ziarno, np oczyść swoją substancję z nieczystości używając sposobów zawartych w Radach Mędrców, które są dołączone do tego traktatu. Następnie potrzebujesz dobrej gleby, na którą posiejesz Merkurego i Słońce; ta ziemia musi być najpierw odchwaszczona z wszystkich obcych elementów jeśli ma wydać dobry plon.
Gloria Świata lub Rajska Tablica, Anonim, 1526 n.e.

———————————————————————————————————————-

Dla tej kompozycji zmieszać trzeba cnoty wszystkich rzeczy, wtedy można naprawdę powiedzieć, że w jednej kropli znajduje się cały świat.
Człowiek, Najlepsze i Najbardziej perfekcyjne Stworzenie Boże, Benedictus Figulus, 1607 n.e.

———————————————————————————————————————-

Poza tym nauka kamienia jest tak wzniosła i wspaniała, bo niemalże cala Natura i cały wszechświat rzeczy jest w niej widziany jak przez powiększająca soczewkę. Gorszy świat misternie wykuty przez Boga staje się światem pełnym harmonii i muzycznych proporcji, łączących się ze sobą nawzajem dlatego lepszy świat znajduje się w gorszym, ale w ziemskich zasadach które wydają się podrzędne, mogą być widziane jako nadrzędne, w gwiezdnym porządku i w związku z przyczyną […] Niektórzy Filozofowie porównują działanie kamienia do tworzenia świata.. podobnie do stworzenie człowieka i jego nienaturalności.
Księga Sztuki Chemicznej, Marsilius Ficinus, XV w

———————————————————————————————————————-

Natchniony św. Piotr Apostoł powiedział nam, że Ziemia i jej praca konsumuje samą siebie i nowy świat może się narodzić, piękny i dobry jak jest opisany w Apokalipsie
Anonimowy Traktat dotyczący Kamienia Filozoficznego, Anonim, XII-XVII w (?)

———————————————————————————————————————-

Starożytni pisarze nazywają nasz kamień mikrokosmosem i dlatego nie ma wątpliwości że jest to kompozycja przypominająca świat w którym żyjemy.
Traktat Chemiczny lub Liturgia Alchemiczna, Thomas Norton, 1477 n.e.

———————————————————————————————————————-

Aby zrozumieć drogę ucieczki od Chaosu formujemy Filozoficzny Mikrokosmos, musimy przede wszystkim właściwie zrozumieć Tajemnicę i Postępowanie w tworzeniu Makrokosmosu. Jest ekstremalnie konieczne aby naśladować ten sam Sposób Kreowania naszych małych rzeczy, tak jak Twórca wszystkich rzeczy Formuje te wielkie.
Aforyzmy Urbigerusa, Baro Urbigerus, 1690 n.e.

———————————————————————————————————————-

Woda nie może być stworzona używając obcych metod, ale raczej może być stworzona w naturalny sposób: razem z Naturą i z Natury. Te słowa są jasne i oczywiste dla tych, którzy rozumieją.
Wspaniały i Wybrany Traktat o Filozoficznej Wodzie, Anonim, XIII-XVII w (?)

———————————————————————————————————————-

Wiedza o tej sztuce zawiera się nie w pomnażaniu lub w wielkiej liczbie rzeczy, ale w jedności. Nasz kamień jest jednością, substancja jest jednością i naczynie jest jednością. Rząd jest jeden i jedne są dyspozycje. Cała sztuka i praca przez to jest jedna i zaczyna się w jeden sposób i w jeden sposób się kończy.
Korzeń Świata, Roger Bacon, XIII w.

Kamień Filozoficzny jest energią, skoncentrowaną i oczyszczoną w bardzo wysokim stopniu. Jest to ta sama energia którą pobierasz kiedy oddychasz, kiedy jesz i pijesz. Jest to energia, która napędza wszystkie formy życia, dlatego będę ją nazywał energią życiową (bo muszę ją jakoś nazwać a termin „energia życiowa” jest zrozumiały sam przez się.)

Myślę, że większość z nas ma poczucie, że istnieje jakaś energia życiowa, którą uzyskujemy z jedzenia picia i powietrza. Wszyscy wiemy, że jedzenie owoców jest lepsze niż branie witamin, wiemy że coś istnieje w owocowym soku. Wiemy, że surowe warzywa są lepsze od warzyw gotowanych. Wiemy, że gotowanie niszczy w nich wartościowe składniki. Zjadamy także inne formy życia i wiemy, że im bardziej żywe i świeże jest jedzenie tym dla nas lepiej. Mówi się także dużo o głębokim i rytmicznym oddychaniu nie tylko ze względu na tlen, moglibyśmy przecież ten sam efekt osiągnąć przez oddychanie powietrzem z większą ilością tlenu – lecz w tym przypadku nie jest to konieczne.

——————————————————————————————————-

Aczkolwiek właściwy sposób oddychania i kierowanie ruchem Ch’i (esencja eteryczna) naszego ciała i zażywanie roślinnych suplementów może wydłużyć ludzkie życie, to nie uratuje ludzi od śmierci. Ale zażywanie Shen Tan (Boskiego Lekarstwa) przyznaje zażywającemu nieśmiertelność, pozwalając mu być tak długo jak niebo i ziemia i jeździć na chmurach i smokach do góry i na dół T’ai Ch’ing (Wielkiej Jasności)
O Złotym Lekarstwie i o Żółtym i Białym, Ko Hung, IV w (Chiny)

——————————————————————————————————-

Ta życiowa energia jest fizyczna w tym sensie, że może być uchwycona i użyta. Można powiedzieć, że życiowa energia jest najmniejszą cząsteczką, z której zrobione są wszystkie inne cząsteczki. Lub można powiedzieć, że wszystko jest zrobione z energii i że ta energia jest surową i nieokreśloną formą (nieuformowaną w element), która jest najbliżej prawdy.

——————————————————————————————————-

Wszystkie rzeczy we wszechświecie są zrobione z pojedynczego ch’i (esencja eteryczna), które zawiera obydwoje: wolę czystego nieba i wolę zachmurzonej ziemi.

[…] Kiedy bambusowy przedmiot jest złamany, potrzebny jest bambus by go naprawić. Kiedy energia człowieka jest na wyczerpaniu, potrzebny jest ołów do odzyskania sił. Przemyśl to. (Lekarstwo) może leżeć tuż przed twoimi oczami. Problemem jest to, że zwykli ludzie nie potrafią tego zauważyć.
Shih Hsing-lin, uczeń Chang Po-tuana i Hsieh Tao-kuang, uczeń Shih Hsing-lina, XI-XIII w. (?) (Chiny)

——————————————————————————————————-

Człowiek jest zrobiony z ziemi i żyje dzięki powietrzu; powietrze zawiera ukrytą życiodajną strawę, której niewidzialny duch, kiedy zakrzepnie jest lepszy niż cały świat.
Nowe Chemiczne Światło, Michael Sendivogius, XVII w.

——————————————————————————————————-

Kamień, którego szukają filozofowie jest niewidzialnym i bezcielesnym duchem; […] Kamień także jest we wszystkim tak jak Natura jest we wszystkim. I ponieważ Natura ma w sobie samej wszystkie nazwy i Natura jest całym światem, dlatego kamień ma wiele nazw i powiedziano, że jest we wszystkim: chociaż w jednych rzeczach jest bliżej niż w innych.
Księga Sztuki Chemicznej, Marsilius Ficinus, XV w

——————————————————————————————————-

Wszystko co przyznaje cnotę stabilności i niezmienności posiada tą cnotę w sobie
Złota i Błogosławiona Szkatuła Cudów Natury, Benedictus Figulus, 1607 n.e.

——————————————————————————————————-

W ten sposób siła wzrostu o której mówię, jest przekazywana nie przez ziemię, ale życiodajnego ducha, który w niej jest. Jeśli ziemia zostałaby opuszczona przez ducha, byłaby martwa i nie byłaby w stanie niczego wyżywić. […] Wiedz zatem uważny Czytelniku, że życie jest jedynym prawdziwym duchem.
Dwanaście Kluczy, Basilius Valentinus, XV w.

1 komentarz: