sobota, 15 października 2011

Sytuacja EURO na razie uratowana

Jane Burgermeister: Dzisiaj Bundestag przeznaczył nowy fundusz 2 bilionów euro na EFSF (European Financial Stability Facility) – dla banków. Nie sądzę by w takiej sytuacji doszło szybko do kolapsu banków. Jeśli Grecja stanie się niewypłacalna, banki użyją po prostu pieniędzy z tego funduszu. 13 października „trójka” zadecyduje prawdopodobnie o losie Grecji.
Żyjemy w bardzo chwiejnych czasach, wszystko się może stać… Gigantyczne sumy, które Niemcy zagwarantowali będą wkrótce wyegzekwowane i to co się dzieje w Grecji zacznie się dziać i tutaj, chyba że Europejski Bank Centralny zacznie drukować pieniądze jak FED, ale wtedy skończy się to hiperinflacją.
[monitorpolski: Podana suma 2 bln jest prawdopodobnie mylna, fundusz wzrośnie do 780 mld Euro. Chyba, że Jane ma lepsze informacje]

Zero Hedge: Germany Backs EFSF Expansion With 523 Votes In Favor, 85 Against; EUR Sells On The News
(Niemcy przegłosowali 523 do 85 rozszerzenie EFSF. Sprzedaż Euro w reakcji na tę wiadomość).

•http://www.zerohedge.com/news/germany-backs-efsf-expansion-523-vote-favour-85-against-eur-sells-news
ZeroHedge jednak ostrzega, że strukturalnie strefa Euro jest nie do naprawienia – żadne głosowanie nie może powstrzymać nieuniknionego.

Można się więc cieszyć, że w najbliższych dniach nie dojdzie do tego co się obawialiśmy – runu na banki, natychmiastowej wysprzedaży towarów i totalnego krachu gospodarek Europy i świata. Niemcy ulegli presji, choć wcześniej się odgrażali, że nie dojdzie do akceptacji zwiększonego funduszu EFSF.
Mimo to, sytuacja nie jest wesoła z uwagi na charakter kryzysu, który jest z założenia niemożliwy do naprawienia – jako oparty na kredycie. Krach został tylko odsunięty w czasie.

zob. też:

•Merkel uratowana? Niemcy poparły wzmocnienie EFSF
•Szewczak: czy frank uratuje euro?
•Głosowanie Bundestagu w sprawie euro testem dla Merkel
•Ustawa o stabilizacji euro przejdzie, ale Merkel nie może być spokojna
•Kanclerz Merkel walczy o euro. Opozycja nie chce pomagać
•Złoty pod wpływem EUR/USD, rynek czeka na głosowanie Bundestagu w czwartek
==================================================================
Uwaga: relacje na żywo z demonstracji przeciwko globalnym terrorystom – bankierom w różnych miastach USA są tutaj: http://blog.alexanderhiggins.com/2011/09/27/watch-live-occupychicago-occupyla-occupytogether-occupyamerica-71341/

Zobaczcie jak pogłębia się bankierski nazizm w USA. To jest tylko kwestią czasu by zaczęto mordować ludzi w obozach śmierci. Miejmy nadzieję, że uzbrojony naród amerykański odzyska kontrolę nad tym krajem przejętą przez syjonistycznych bankierów-terrorystów.

•http://www.youtube.com/watch?v=yZZ710w6GXI&noredirect=1
•http://www.youtube.com/watch?v=MkVTgY83yzo
•http://www.youtube.com/watch?v=18OvnykWgpc
Uwaga: w najbliższym czasie może dojść do wybuchu wulkanu El Hierro.
Energia zgromadzona w Wulkanie przekroczyła 500,000,000,000 dżuli (zob. http://www.02.ign.es/ign/resources/volcanologia/energia_HIERRO.jpg). Należy się modlić, aby skała Cumbre Vieja na sąsiedniej wyspie La Palma , oddalonej od El Hierro o 50 km się nie osunęła. Wybuch samego El Hierro może też mieć katastrofalne skutki – jak Krakatau.


•Zob. >artykuł po hiszpańsku

Fragmenty >tłumaczenia google:
Wyspy Kanaryjskie: radiowy alarm rządowy do wszystkich operatorów o zbliżającym się wybuchu El Hierro wulkanu na wyspie 12 km! Naukowcy uważają, że jest 99% pewności, że w ciągu najbliższych kilku godzin może nastąpić wybuch! (…)
Pomiary i prognozy przygotowanej przez naukowców na wyspie El Hierro i cała struktura IGN wskazał na właściwe organy w Pevolca aktywowane przez rząd Wysp Kanaryjskich do erupcji wulkanu ma przez kilka dni mogą wystąpić w Następne kilka godzin w punkt w morzu do dwunastu mil od wybrzeża na południe wyspy, które odpowiadają miasta Frontera.
Kurs ustalony przez naukowców wzrosła do 99%, z podaniem przyczyny Carracedo, która wyznaczyła termin jego doświadczenia i wiedzy fachowej na długo przed jakimkolwiek tego do tej pory się do publicznej wiadomości.
Aby nie alarm ludności podjęcia decyzji, kiedy do publicznej wiadomości oświadczenie zawierające relację z tego incydentu, ale został zamówiony przez radio podwyższonej gotowości wszystkich operatorów do przygotowania, szczególnie w Unii Gospodarczej i Walutowej i jego urządzenie, które zawiera schronienie dla 2000 osób, jeżeli uważa się, że cała ludność ewakuowano.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz