czwartek, 15 września 2011

Ognista Kula nad stolica Inkow

Jedno jest pewne - obiekt wyglądał i zachowywał się dość osobliwie jak na "meteoryt". Tak przynajmniej twierdzą nawet peruwiańscy eksperci, którzy wypowiadali się dla telewizji SKY.

Nad starożytnym miastem Inków - Cuzco, pojawił się dziwny, jasnoświecący obiekt. Mieszkańcy miasta założonego wieki temu przez Inków widzieli, jak nad ich domami pojawiła się wielka ognista wstęga, pozostawiona prawdopodobnie przez duży meteoryt powoli płonący w atmosferze.

Ognisty niezidentyfikowany obiekt na Cuzco nagrał jeden z mieszkańców. Nie wiadomo gdzie domniemany meteoryt spadł i czy w ogóle dotarł do ziemi. Są jednak świadkowie, którzy twierdzą, że ognisty obiekt uderzył w ziemię na południe od Cuzco, ale te relacje nie udało się w żaden sposób potwierdzić. W akcję poszukiwania miejsca upadku przybysza z kosmosu zaangażowano policję.

Naukowcy twierdzą, że to meteoryt. Niezidentyfikowany obiekt na peruwiańskim niebie nagrał jeden z okolicznych mieszkańców. Nie wiadomo, gdzie dokładnie uderzył w ziemie. W akcję poszukiwawczą zaangażowała się policja. Władze poinformowały, że spadające meteoryty mogą powodować pożary lasów, które ostatnio zdarzały się w okolicy starożytnego miasta. Oto zapis wideo obiektu z telewizji SKY:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz