czwartek, 15 września 2011

Piramidy w Bosni i Hercegowinie

kompleksie piramid w Bośni i Hercegowinie odkrytym w 2005 roku napisano w ciągu ostatnich lat dużo. Wiadomo, że jest to największy kompleks piramid na świecie. Zarazem pierwszy z odnalezionych w Europie. Znaleziono też w rejonie piramid pozostałości dawnej cywilizacji. I wciąż przyjeżdzają tam "naukowcy", którzy utrzymują, że wszystko, o czym poniżej jest kwestią bujnej wyobraźni Dr. Semir Osmanagic'a...
Pierwsze doniesienia o odkryciu piramid z 2007 roku:



Kompleks obejmuje co najmniej 5 piramid:
  • Piramida Słońca
  • Piramida Smoka
  • Piramida Ziemi
  • Piramida Księżyca
  • Piramida Miłości



Teraz pojawiają się nowe szczegóły tego odkrycia. Przeprowadzone badania kompleksu przez jego odkrywcę, Dr. Semir Osmanagic'a wskazują na to, że piramida Słońca zlokalizowana koło miejscowości Visoko jest nie tylko największą piramidą na świecie, ale przede wszystkim najstarszą spośród znanych nam piramid. Powstała prawdopodobnie około 12 tysięcy lat temu, a więc o 2 do 4 tysięcy wcześniej, niż piramidy w Gizie. Niektóre ośrodki badawcze określają jednak jej czas powstania na 30 tysięcy lat… Ponadto kompleks bośniackich piramid jest największą dolina piramid na świecie. Jest on także położony na terenie, który ukrywa ogromny system podziemnych korytarzy.

Pomiary czynione przez kilka niezależnych ekip badawczych wydają się wskazywać na różnego rodzaju energetyczne i magnetyczne anomalie w rejonie piramid. Ze szczytu piramidy Słońca wydobywa się słup emisji energetycznej. Jej częstotliwość określona została na 28 kHz, aczkolwiek niektóre źródła podają częstotliwość 32 kHZ. Nie jest nam znane naturalne źródło utrzymujące taką emisję na stałe. Trwają też dyskusje, czemu ona służy.


Ciekawe też są zapisy energetycznego pola piramidy Słońca:



Tego lata przyjeżdża do Bośni około 500 wolontariuszy z 42 krajów świata by pomóc w prowadzonych tam wykopaliskach.




Dr. Semir Osmanagic zajmował się badaniem piramid w Azji, Afryce, Ameryce Płn, a także na Mauritiusie i Tahiti. Jest on znanym rzecznikiem teorii, że podobieństwo konstrukcyjne piramid na całym świecie dowodzi komunikacji pomiędzy wszystkimi kontynentami w odległej nam przeszłości. Artykułuje on wyraźnie potrzebę napisania nowej historii naszej cywilizacji. Cóż, tzw. "zakazana archeologia" doczekała się dowodów swojej słuszności o takiej skali, że trudno będzie betonowej nauce i mediom udawać, że nie ma tematu :)

Dr. Osmanagich będzie przedstawiał wyniki swoich badań na Drugiej Międzynarodowej Naukowej  Konferencji poświęconej bośniackiej dolinie piramid, która odbędzie się 4 listopada 2011 w Visko, u podnóża największej piramidy na świecie.


Pomimo jednoznacznych dowodów na istnienie kompleksu piramid i podziemnej sieci tuneli wciąż podnoszą się głosy "naukowców", którzy kwestionują ich istnienie i utrzymują, że to naturalne formacje…  "Naukowcom" tym  i ich naśladowcom życzę serdecznie powrotu do normalności :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz