niedziela, 12 czerwca 2011

Iluminaci

David Icke jest brytyjskim pisarzem i byłym graczem w futbol (znanym w Ameryce jako soccer) oraz autorem wielu książek o Iluminatach włączając w to: „Biggest Secret” i „David Icke’s Guide to Global Conspiracy”. Większość tematów jakie porusza i opisuje Icke jest realistyczna. Jednak jego teoria o zmieniających kształty reptylianach w sposób zrozumiały wywołuje najwięcej krytycyzmu i w sposób dramatyczny niszczy jego wiarygodność.

Krytyka pochodzi nie tylko od sceptyków i zwykłych ludzi, ale także od tych, którzy badają działalność Iluminatów. Wielu widzi opowieści Icke’a o zmieniających kształt hybrydach, jako działanie mające zniszczyć lepiej udokumentowane i uzasadnione informacje dotyczące Illuminati. Niektórzy widzą Davida Icke jako oportunistę, który miesza ze sobą fakty z science fiction w celu zwrócenia na siebie uwagi z nadzieją na sprzedaż większej ilości książek a także odróżnienia się od innych badaczy Illuminati i New World Order, poprzez publikację takich szalonych teorii. Inni są przekonani, że Icke wierzy w to co mówi, a niektórzy widzą w nim wręcz płatnego agenta zajmującego się dezinformacją i pracującego dla Iluminatów w celu rozprzestrzeniania fałszywych i błędnych informacji, mających zdyskredytować wiarygodnych badaczy.
Icke i inni zwolennicy teorii o „zmieniających kształty reptylianach” opierają się na oświadczeniach ludzi, którzy widzieli innych w sytuacji, gdy zmieniali się z postaci ludzkiej w gadzią, po czym ponownie powrócić do ludzkiego kształtu. Icke uważa, że członkowie elity Iluminatów to reptyliańskie hybrydy, które muszą regularni pić ludzką krew po to, by móc utrzymać ludzką formę.
Wskazuje on także werset z Księgi Rodzaju, jako dowód na swoją teorię. W Księdze Rodzaju 6:1-6 czytamy:
„A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały. Wtedy Bóg rzekł: „Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat”. A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się”.”
Niektórzy chrześcijanie a nawet bibliści wierzą, że Synowie Boga, którzy zbliżali się do córek człowieczych i te im rodziły potomstwo, byli obcą rasą zwaną Anunnaki. W niektórych wersjach Biblii słowo Anunnaki jest używane w zastępstwie słów Synowie Boga a współczesne angielskie tłumaczenie używa zwrotu „nadprzyrodzone istoty” i w sposób jasny nawiązuje do pozaziemskich stworzeń, które pojawiły się na Ziemi i miały seks z ludzkimi kobietami.
W wersetach Biblii, które następują po tym oświadczeniu, pojawia się historia Arki Noego i Potopu, który Bóg miał użyć po to, by zniszczyć wszystko na ziemi oprócz Noego, jego synów i ich żon, które znalazły się na Arce a później przyczyniły się do repopulacji Ziemi. O ile jest to interesujący pomysł i ktoś mógłby zrozumieć owe biblijne wersety jako kreację hybryd, rasy nadludzi, to nie ma żadnego dowodu na to, że owe stworzenia istnieją do dziś. Icke widzi ogromną wartość w domniemanych zeznaniach anonimowych świadków, którzy widzieli ludzi zmieniających postać. W internecie można znaleźć rozmaite fotografie czegoś, co wygląda na ogromne ludzkie szkielety, o których mówi się, że są szczątkami Anunnaków, ale wszystkie takie fotografie zostały udowodnione jako oszustwa i takie szczątki nigdy nie zostały naprawdę pokazane. Icke ogłosił jeszcze inne radykalne i niemożliwe do potwierdzenia teorie.
W jednym ze swoich wykładów wideo, zatytułowanym „Ruled by the Gods” Icke stwierdził, że miał spotkanie z kimś, kto pracuje dla CIA jako naukowiec i ten człowiek pokazał mu urządzenie, jakie CIA zaimplantowała mu w jego klatkę piersiową, w które musi on wstrzykiwać określoną substancję farmakologiczną co kilka dni. Jeśli by tego nie zrobił – umarłby. Icke głosi, że CIA zaimplantowała urządzenie w klatkę piersiową tego człowieka jako sposób na jego kontrolę i powstrzymanie go przed porzuceniem tej pracy w momencie gdy uzna on ją za nieetyczną. Icke nie zrobił żadnego zdjęcia domniemanego urządzenia a inne niespójności każą wierzyć, że Icke wymyślił całą tą historię po to, by mieć „wyłączność” w jej głoszeniu na temat Iluminatów, niedostępną dla innych badaczy.
Przede wszystkim jeśli takie urządzenie byłoby prawdziwe, dlaczego Icke nie zrobił żadnego zdjęcia? Jeśli nie miał aparatu fotograficznego w tamtym momencie, dlaczego nie poprosił mężczyznę aby ten przysłał mu takie zdjęcia e-mailem lub pocztą? Oczywiście nawet gdyby Icke miał je w posiadaniu, mogłyby być łatwą fałszywką, gdyby tylko ten ktoś nalepił sobie kawałek plastiku na klatkę piersiową.
Po drugie jeśli CIA założyłaby temu człowiekowi taki implant, co by się stało gdyby musiał on pójść do lekarza lub byłby zabrany do szpitala jako ofiara wypadku samochodowego i personel medyczny znalazłby ten dziwaczny instrument w jego klatce piersiowej, bez medycznej historii i dokumentacji na ten temat, a także nie wiedząc do czego takie urządzenie jest używane?
Mimo tych wątpliwych teorii David Icke ma lojalnych wyznawców i jest związany z teoriami konspiracji od 20 lat. Jego prace mają w sobie wiele tematyki New Age i od czasu do czasu atakuje on chrześcijaństwo. Pod koniec 2006 r. był on tematem brytyjskiego filmu dokumentalnego pt. „David Icke: czy miał rację?”. Film skupia się na dokumentacji filmowej z wczesnych lat 1990., kiedy pojawił się w brytyjskich „talk shows” głosząc, że jest synem Bożym dostarczającym ostrzeżenie dla ludzkości na temat nadchodzących ciemnych wieków.
Jeden z takich występów miał miejsce w „Wogan Show” w 1991, który po emisji ośmieszył go w całej Wielkiej Brytanii. Gospodarz, Terry Wogan rozpoczął: „Pozwól mi ująć właściwie tą historię. Prasa mówi, że ty głosisz że jesteś synem Bożym. Czy to prawda?” na co David odpowiedział: „Tak. Rzecz w tym że…. (publiczność zaczęła śmiać się szyderczo). To naprawdę zabawne. Wiesz, 2000 lat temu mieliśmy faceta o imieniu Jezus, który gdyby dziś usiadł na tym krześle, to wciąż byście się śmiali. To naprawdę zabawne, że nie zmieniliśmy się w tym temacie.” Wówczas Wogan zapytał: „Czy było dla ciebie wielkim szokiem odkryć to w wieku 38 lat?” (Publiczność znów wybuchła śmiechem). David rozpoczął swoje przepowiednie na temat kataklizmów, które miały wkrótce stać się ludzkim udziałem. „Kiedy możemy się spodziewać tsunami, wybuchów wulkanów i trzęsień ziemi? Kiedy się one rozpoczną?” – naciskał Wogan. „Rozpoczną się jeszcze w tym roku. Pierwszy etap będzie miał miejsce na początku tego roku” – odpowiedział Icke. „Co się stanie jeśli tak się nie stanie? Co się stanie z tobą?” zapytał Wogan. „Tak się stanie ponieważ jeśli tak się nie stanie to nie będzie już Ziemi” – odparł Icke nerwowo szarpiąc swoje paznokcie.
Jest wielkim zaskoczeniem, że Icke był w stanie podnieść się po takim ośmieszeniu. Mimo istotnych wniosków Icke’a na temat społeczeństwa manipulowanego przez media i historii oraz działalności Illuminatów, jest wiele dziur w jego wiarygodności i doradza się używanie innych źródeł informacji niż te od Icke’a po to, by mieć pewność co do ich jakości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz