niedziela, 12 czerwca 2011

Znaki w Wielkiej Piramidzie w Gizie


Odczytanie tych znaków może dać nam wskazówkę, jak powstała Piramida Cheopsa. Tajemnicze znaki znajdowały się w małej monacie na końcu tunelu, do którego został wpuszczony specjalny robot. Został on skonstruowany przez zespół uniwersytecki z „University of Leeds”. Ma znakomity układ optyczny wraz z mechanicznym wiertłem pokonującym grube skały. Tajemnicze znaki prawdopodobnie zostały namalowane w czasach, kiedy Wielka Piramida powstawała. Jak wyglądają? Oto zdjęcie ze strony CNN.

Te znaki znajdują się w kolejnej części korytarza, który jest za kamieniem znajdującym się na końcu odcinka tunelu, który pokonał robot. Naukowcy skonstruowali na tyle małą kamerę, że udało im się pokonać barierę kamienia na końcu korytarza – był tam mały otwór, przez który została przetransportowana minikamera.
Philip J. King profesor egiptologii na Uniwersytecie Harvarda skomentował już to odkrycie. Powiedział, że podobne hieroglify już znajdowano w innych częściach piramidy. oto przykład:

Ich treść jest przeważnie banalna. Czasami są to oznaczenia techniczne o początku lub końcu bloku, a czasami imiona tych, którzy wykonywali daną komnatę czy tunel. Pozostaje jednak inne, ważne pytanie: jaki jest cel owych tuneli w Piramidzie Cheopsa? I tu już odpowiedzi nie ma. Prawdopodobnie jest to układ doprowadzający powietrze (lub energię) do jakiś tajnych komór, ale są to jedynie domysły.
Zdjęcia oznaczenia zostały opublikowane w „Annales du Service Des Antiquities de l'Egypte”, czyli oficjalnym biuletynie egipskiej Najwyższej Rady Starożytności, której przewodniczy Minister Starożytności.
Kamera umieszczona na końcu „metalowego węża” pozwala sforsować barierę, której nie udało się pokonać wcześniejszym robotom. Powraca sprawa dziwnych „klamr” na bloku, który zamyka tunel. Jest wiele teorii (zdobienia, końcówki instalacji elektrycznej, zawiasy), ale żadna z nich nie została jeszcze zweryfikowana.

Znalezione przez robota symbole znajdują się w różnych częściach wewnętrznej sieci tuneli i komór Wielkiej Piramidy. Jak wyglądają takie napisy? Można je obejrzeć w materiale australijskiej Telewizji, który zamieszczamy poniżej (napisy są widoczne w drugiej części programu). Wybaczcie, że nie mamy czasu na tłumaczenie, ale... i tak warto go obejrzeć, boi jest zrobiony bardzo przyzwoicie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz