czwartek, 4 sierpnia 2011

Lewatywa

Już Hipokrates mówił, że:
"Człowiek rodzi się zdrowy, wszystkie choroby
przychodzą do niego przez usta z pożywienia"
.
Jeśli jemy produkty białkowe i węglowodanowe, mięso, ziemniaki, chleb itd. to powstają fermenty. Człowiek źle gryzie pożywienie, jest ono źle mieszane ze śliną, a wiemy, że proces trawienia rozpoczyna się już w ustach. Niestrawione resztki pożywienia gniją w jelitach (taki mały kompost). Tam powstają kamienie kałowe, które przez wiele lat człowiek nosi w sobie! Czy wiesz, że może ich być od 8 do 20 kg - tak, tych substancji toksycznych w Twoim ciele??!! Powstaje także pleśń, grzyby np. candida, produkty fermentacji, rakotwórcze toksyny oraz wiele bakterii chorobotwórczych.
Jeżeli nasz układ trawienny źle funkcjonuje to zbierają się złogi i toksyny w całym organizmie! Wątroba źle pracuje, źle przefiltrowuje krew, powoduje to odkładanie się cholesterolu w naczyniach krwionośnych, powstaje piasek i kamienie w woreczku żółciowym, w stawach i mięśniach odkładają się sole, co powoduje choroby stawów.

"Śmierć zaczyna się w jelicie grubym"
Jest wiele oznak, które wskazują na złą pracę jelita grubego, oto one:

- zaparcie, gazy, nieprzyjemny oddech, na języku nalot (biały,albo szary);
- nagłe bóle głowy;
- lekkie stany depresyjne, apatia, rozdrażnienie, ospałość;
- bóle i kurcze w brzuchu;
- uczucie ciężkości w dolnej części ciała;
- wypryski na skórze;
- nieprzyjemny zapach ciała;
- stolec oddawany z trudem, mamy wrażenie, że nie do końca się wypróżniliśmy;
- wrzodowe zapalenie jelita (zapalenie śluzówki jelita grubego);
- powstawanie wrzodów;
Towarzyszą też temu zewnętrzne symptomy, wśród których najczęściej spotykamy:
- zmiany skórne;
- zapalenie stawów;
- zapalenie spojówek;
- zapalenie śluzówki jamy ustnej;
- choroby wątroby;
- czarny nalot na zębach;

To są objawy występowania ukrytej zmiany degeneracyjnej śluzówki jelita grubego, pokrycie jej czarną warstwą pleśni i brakiem witaminy A. Bardzo ciekawe jest, że wszystkie dysfunkcje jelita grubego wpływają na inne aspekty zdrowotne, jak np.

- skórę śluzówki;
- nieżyt nosa;
- zapalenie jamy ustnej;
- zapalenie dziąseł;
- zapalenie języka;
- zapalenie zatok;
- angina;
- bóle zębów;
- dychawica oskrzelowa;
- opryszczka zwyczajna;
Jeżeli masz te symptomy, to bez wątpienia jest to najwyższa pora na oczyszczenie jelita grubego!!

Możesz przeprowadzić test i w ten sposób łatwo możesz sprawdzić czy Twoje jelito grube prawidłowo pracuje:
TEST: Wypij 2-3 łyżki soku z buraka czerwonego. Po 4 godzinach sprawdź kolor swojego moczu. Jeżeli mocz zabarwił się na kolor czerwony, kolor soku - to znaczy, że Twoje jelito funkcjonuje nieprawidłowo!
Na powyższym zdjęciu są zaznaczone odcinki jelita grubego, które - jeżeli źle funkcjonują mają wpływ na odpowiednie organy i przyczyniają się do ich chorób:

0 - jelito ślepe oraz przejście jelita cienkiego w grube - odżywia śluzówkę i część nosową i gardła (zapalenie gardła, migdałów, zatoki);
1 - okrężnica wstępująca zgięcie wschodzące (choroby tarczycy);
2 - okrężnica wstępująca (choroby woreczka żółciowego, wątroby);
3 - okrężnica poprzeczna (choroby serca, płuc);
4 - okrężnica zstępująca (choroby żołądka, trzustki, śledziony);
5 - okrężnica zstępująca (choroby nerek, nadnerczy);
6 - okrężnica esowata, zgięcie esicy (choroby pęcherza moczowego);
7 - odbytnica (choroby układu moczowo - płciowego);

Lewatywę najlepiej jest robić w łazience. Kładziemy na podłogę duży ręcznik albo kocyk, na, który kładziemy ceratę, bo może wypływać woda. Możemy mieć mała poduszkę pod głowę, żeby było nam wygodnie. W łazience bez problemu możemy zawiesić irygator, ja wieszam go na kaloryferze. Pamiętajmy, żeby wisiał on 1 do 1,5 metra od podłogi, ani niżej, ani wyżej! Jeżeli będzie wisiał nisko to może nie być odpowiedniego przepływu wody, bo ciśnienie jej będzie za niskie. Jeżeli wisi on za wysoko to ciśnienie może być za silne i woda będzie za szybko wlewać się do jelita co może spowodować bóle brzucha. Woda ma spokojnie wlewać się do jelita. Jeśli chcemy zmniejszyć przepływ wody, to możemy przykręcić kranik (jeżeli mamy kogoś do pomocy to może on to zrobić - samemu jest to trochę niewygodne). Osobiście przez lata doświadczeń z lewatywą wypracowałam sobie lepszy sposób, zgniatam dwoma palcami gumową rurkę przez którą płynie woda i w ten sposób zmniejszam, albo zamykam jej dopływ.
Przed przystąpieniem do lewatywy możemy włączyć sobie jakąś muzykę relaksującą, spokojną, która nas odpręży i rozluźni.
KIEDY WYKONYWAĆ LEWATYWĘ - jaka pora jest najlepsza?
Wielu moich znajomych i tych, którzy chcą robić sobie lewatywę zadaje mi to pytanie.

Najlepszą porą dnia jest ranek miedzy godzinami 5:00 a 7:00, bowiem jest to czas aktywności jelita, albo wieczór między godzinami 20:00 a 21:00. Wtedy mamy więcej czasu dla siebie. Pora wieczorna jest np. dobra dla tych, którzy rano idą do pracy, są w stresie i nie mają wtedy czasu na lewatywę. Niemniej dobrze byłoby, żeby lewatywę wykonać dopiero po naturalnym wypróżnieniu. Jeżeli to nie nastąpiło, to trzeba zrobić lewatywę - nazwę ją WSTĘPNĄ - oczyszczająca, która pomoże usunąć masy kałowe, które są w dolnej części jelita. Jeżeli zrobimy wlew, to te masy kałowe będą się przesuwały do góry jelita, a tego nie chcemy, bo może to spowodować bóle i skręty jelita. To jest niestety częsty błąd jaki ludzie popełniają i później mówią, że lewatywa boli. Tak to prawda, ale tylko dlatego boli, bo my popełniliśmy błąd i nie wypróżniliśmy się przed jej zrobieniem! Są jeszcze dwa inne, istotne błędy, które ludzie popełniają przystępując do lewatywy. Dlatego pamiętajmy!!
SA DWIE ZASADY, KTÓRE TRZEBA ZACHOWAĆ
PODCZAS ROBIENIA LEWATYWY!!!
1. NIE WOLNO PRZEKROCZYĆ TEMPERATURY WODY,
 którą wlewamy do jelita, temperatura ta właściwa wynosi 36 st. C - 38 st. C, zaś maksymalna temperatura to 40 st. C. Ta temperatura absolutnie nie może zostać przekroczona, ponieważ gorąca woda powoduje zniszczenie cienkiej błony śluzowej odbytu. Temperaturę wody możemy zmierzyć termometrem. Jeżeli czujemy, że woda, którą wlewamy jest za gorąca, to lepiej ją od razu wydalić i zaprzestać dalsze wlewanie!
2. NIE WOLNO PRZEKROCZYĆ ILOŚCI WODY,
którą wlewamy do jelita! Irygatory mają zaznaczony poziom wody: 0,5 -1 - 1,5 - 2 litry płynu. Z moich 15 letnich doświadczeń dla początkujących dobrze jest zacząć od 0,5 litrów i stopniowo zwiększać ilość wody.

To są moje 15-letnie doświadczenia, którymi pragnę się podzielić, ale nie biorę ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA PRZEBIEG I BŁĘDY JAKIE MOGĄ BYĆ PRZEZ WAS POPEŁNIONE! Te zasady sprawdziłam na sobie, nie jestem jednak specjalistą w tej dziedzinie. W internecie jest dosyć dużo informacji na ten temat, są również różne publikacje, artykuły w czasopismach, można porozmawiać ze swoim lekarzem - póki co większość z nich zaleca stosowanie lewatywy nawet w warunkach domowych - polecam zatem najpierw dokładnie się poinformować.
WYKONANIE LEWATYWY WSTĘPNEJ OCZYSZCZAJĄCEJ
Jeżeli ktoś nie wypróżnił się naturalnie przed lewatywą, jak już wspominałam musi zrobić sobie lewatywę oczyszczającą.
1. PŁYN
Do przeprowadzenia lewatywy przygotowujemy płyn - może to być przegotowana woda z sokiem z połowy cytryny albo z rumiankiem (proporcje 0,5 litra wody i dwie torebeczki rumianku). Ja osobiście dodaję jeszcze pół łyżeczki soli (rodzaje innych płynów do lewatywy podam później, będą one zaczerpnięte z książki Michała Tombaka i Petara Dimkova).
2. WYPEŁNIENIE I PRZYGOTOWANIE IRYGATORA

Zawieszamy irygator na odpowiedniej wysokości, wlewamy płyn - proszę pamiętać o odkręceniu kranika i usunięciu powietrza z gumowej rurki.

Smarujemy koniec rurki, którą wkładamy do odbytnicy wazeliną, albo zwykłym olejem. Natłuszczenie końcówki ułatwia bezbolesne wprowadzenie jej do odbytu.
3. ZAJĘCIE ODPOWIEDNIEJ POZYCJI I PODPIĘCIE IRYGATORA

Kładziemy się na lewym boku, można siedzenie unieść trochę do góry albo podłożyć sobie złożony ręcznik, można także uklęknąć na kolanach i oprzeć się na łokciach - po prostu w pozycji na czworaka. Rozluźniamy się i głęboko i spokojnie oddychamy. Następnie sami albo ktoś kto nam pomaga bierze końcówkę rurki (natłuszczonej) i ostrożnie wkłada 8-10 cm. do odbytnicy.
4. WLEWANIE PŁYNU
Kolejną czynnością jest otwarcie kranika (przedtem jednak należy wypuścić powietrze z rurki) i w ten sposób rozpoczyna się wlewanie płynu.

!!! Jeśli poczujemy parcie to ściskamy gumową rurkę dwoma palcami, aby zamknąć, zmniejszyć ciśnienie wody, można zakręcić kranik i odczekać aż parcie minie, zrobić parę głębokich oddechów i rozluźnić brzuch i pośladki!!!

Dalej wlewamy pozostałą wodę do jelita. Jeśli cała woda została wprowadzona do jelita wyjmujemy końcówkę (proszę uważać są w niej jeszcze resztki wody) przekręcamy się na prawy bok i leżymy tak 10 minut. Przez ten czas woda przepływa do wszystkich części jelita. Następnie rozluźniamy się, można sobie wyobrażać, jak woda wpływa do wszystkich zakamarków jelita, jak wspaniale odrywa i wypłukuje to, co dawno powinno być wydalone. Po 10 minutach możemy położyć się na plecach lub na lewym boku i lekko pomasować sobie brzuch (prawą ręką okrągłe ruchy zgodnie z ruchem wskazówek zegara). Po 20 minutach (jeżeli ktoś ma czas i nie ma parcia może po 30 minutach) wstajemy i troszkę chodzimy, można delikatnie podskakiwać na obu nogach, co pomaga oderwać się od ścianek jelita masom kałowym. Po tych czynnościach następuje wypróżnienie.

Uprzedzam, często ten płyn, który z nas się wydostaje okropnie cuchnie. To zależy od stopnia zanieczyszczenia jelita. Może ten "zapach", to jest smród w zasadzie, wzbudzi w człowieku na pewno najpierw wstręt, obrzydzenie, może później trochę litości dla naszego biednego jelita i całego systemu trawiennego. Dlatego jest takie ważne, co jemy i jak łączymy pożywienie np. białka z węglowodanami, mięso z ziemniakami albo chlebem - dla mnie jest to połączenie szkodliwe, nawet niebezpieczne dla zdrowia!!!
W jelicie mamy po prosto mały "kompost". Wyobraźmy sobie resztki źle pogryzionego, źle strawionego jedzenia, które w temperaturze 36 st. C w ciemnym pomieszczeniu po prostu fermentuje!!!

Nasz organizm posiada wielostopniowy system samooczyszczania i uzdrawiania. Lewatywa jest wspaniałą i tanią metodą, aby pomoc organizmowi w tych procesach. W dodatku można ją przeprowadzać samemu na różne sposoby.

Bardzo ważne jest po lewatywie uzupełnić "dobre bakterie" - bakterie kwasu mlekowego, tak jak robi się to po użyciu antybiotyków. Woda w trakcie lewatywy wypłukuje bowiem dobre i złe bakterie z jelita, dlatego trzeba je uzupełnić, aby jelito mogło prawidłowo pracować, trawić.
W aptece można kupić Lactiv, w Niemczech jest bardzo dobry preparat - Symbio Lact comp., który kosztują 83 euro. Mogą go kupić trzy osoby na spółkę, bo to są 3 opakowania, po 30 torebeczek. Ja osobiście używam kapsułki, które połykam. Kapsułka rozpuszcza się w jelicie i bakterie nie są niszczone przez kwasy żołądkowe. Natomiast ten proszek wprowadzam za pomocą małego wlewu bezpośrednio do jelita, po głównej lewatywie porannej.
JESTEM ZWOLENNICZKĄ LEWATYWY PONIEWAŻ:
- pozbyłam się silnych bólów głowy;
- poprawiłam pracę mojej wątroby;
- poprawiłam pracę jelit i układu trawiennego;
- pozbyłam się zespołu jelita drażliwego;
- pozbyłam się stanów depresyjnych;
- pozbyłam się stanów nerwowych;
- pozbyłam się alergii;
- pozbyłam się wyprysków (które dla mnie były pierwszą oznaką, że moje jelito potrzebuje pomocy);
- poprawiło się moje ogólne samopoczucie;
- poprawiła się moja jasność umysłu, przybyło mi energii;
- czuję się po prostu jak nowo narodzona.
Po 15 latach praktyki mogę powiedzieć, że lewatywa jest czymś wspaniałym i polecam ją wszystkim!
To jest prawda, że:


"W młodości człowiek traci zdrowie, żeby zarobić majątek,
a na starość traci majątek, aby odzyskać zdrowie"

Lewatywy mają szerokie zastosowanie nie tylko dla chorych, ale i zdrowych, niezależnie od wieku. Lewatywy oczyszczają, ale i wprowadzają do organizmu środki lecznicze. Lewatywę można robić z czystej wody, albo też z wody z rożnymi dodatkami.
Oto przykłady wcześniej Wam obiecane:

LEWATYWA ZWYKŁA (OCZYSZCZAJĄCA) WSTĘPNA

1/5 do 1 l cieplej wody
Temperatura wody 37°C
LEWATYWY Z ROŻNYMI DODATKAMI:

LEWATYWA Z NAPARU RUMIANKOWEGO
4 łyżki stołowe rumianku, albo 4 torebeczki, zalać 1/5 - 2 l wrzącej wody. Pozostawić pod przykryciem 20 minut. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 37 st. C można wlewać. Ta lewatywa działa uspokajająco np. przy skurczach jelitowych.
LEWATYWA Z NAPARU RUMIANKOWEGO Z DODATKIEM SOLI I MYDŁA
Do 1/5 l naparu z rumianku dodać 1 łyżeczkę soli (dobra byłaby sól morska albo tybetańska). Normalna sól to trucizna (może o tym innym razem) oraz 1 łyżeczkę płynnego mydła (najlepiej szarego, czy jakiegoś innego zwykłego nieperfumowanego). Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 38 st. C do 40 st. C można wlewać. Ciepłe lewatywy z dodatkiem mydła stosuje się do usunięcia stwardniałego kału.
LEWATYWA Z OLIWĄ I MYDŁEM
Łyżkę stołową płynnego mydła rozpuścić w cieplej wodzie, mieszając tak długo, aż powstanie piana. Dodać 1 - 2 łyżki stołowe oliwy albo oliwy i gliceryny w równych częściach. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 38 st. C do 40 st. C można wlewać. Daje dobre rezultaty przy chronicznym zaparciu.
LEWATYWA Z SIEMIENIA LNIANEGO I RUMIANKU
Jedną łyżkę siemienia lnianego gotuje się 10 - 20 minut w 1/5 litra wody. Następnie odstawiamy z ognia, dosypujemy 2 łyżki stołowe rumianku (albo 2 torebki) i pozostawiamy pod przykryciem do 20 minut, aż naciągnie. Na koniec dokładnie odcedzamy. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 33 st. C do 35 st. C można wlewać. Stosuje się przy zapaleniach jelita grubego.
LEWATYWY ZATRZYMANE
Po całkowitym usunięciu wody wprowadzonej do jelit przez lewatywę, po upływie 30 minut ponownie wprowadza się do jelita 250 g wody. Temperatura woda powinna wynieść 37 st. C i płyn powinien zostać zatrzymany w jelitach przez całą noc.

Ja gotuję w tej ilości wody siemię lniane - łyżeczkę siemienia lnianego i trochę rumianku i dokładnie odcedzam. Ten płyn zostaje wchłonięty przez jelito. Bowiem nasze jelito potrzebuje wilgotności, także nasze ciało. Jeżeli ktoś za mało pije może w ten sposób dostarczyć organizmowi niezbędnej po lewatywie wody. Błona śluzowa jelita po prostu ją wchłonie. Z mojej praktyki wiem, że rumianek w połączeniu z siemieniem lnianym łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się wszelkich ran, zewnętrznych jak i wewnętrznych w ciele człowieka! Polecam.
Petar Dimkov poleca także LEWATYWY Z GORĄCEJ WODY
Ja osobiście próbowałam zrobić taką lewatywę, ale dla mnie była za gorąca i od razu wydaliłam wodę! Robię standardowo lewatywy o temperaturze do 40 st. C. Niemniej jak pisze Petar Dimkov lewatywa z wody o temperaturze ok. 42 st. C do 45 st. C są dobre przy spastycznej obstrukcji, kolkach, utrudnionym wydalaniu moczu. Te jednak są dla odważnych i doświadczonych w temacie.
LEWATYWY Z ZIMNEJ WODY
Przygotowujemy płyn - 200 - 300g wody. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 18 st. C do 20 st. C można wlewać. Robi się takie niewielkie wlewy 3 - 4 razy dziennie. Tego rodzaju lewatywy stosuje się przy hemoroidach, neurastenii, nadpobudliwości płciowej.

Dużo ludzi robi sobie wlewy z własnego świeżego moczu, albo odgotowanego. Tego typu lewatywa jest bardzo pomocna w leczeniu hemoroidów.
LEWATYWY Z OLIWY
Wieczorem wprowadza się 125 g do 200 g oliwy. Kiedy płyn (czysta oliwa) osiągnie temperaturę ok. 36 st. C można wlewać. Po 5 - 6 godzinach można ten płyn wydalić. Nie ma potrzeby utrzymywania go dłużej. Taką lewatywę stosuje się przy obstrukcjach. Przy bardzo ciężkiej obstrukcji można zrobić zatrzymywaną lewatywę, którą powtarzamy przez kolejne 5 - 6 dni. Do wody dodajemy wówczas nie oliwę, ale 1 łyżeczkę oczyszczanej sody.
LEWATYWA Z KAWY
Zagotować 2 l wody, dobra byłaby destylowana (ja używam przegotowanej, która zamrażam i ponownie odmrażam), dodać 4 łyżki kawy (zmielonej), gotować przez 15 minut. Odcedzić. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 40 st. C można wlewać. Płyn taki w jelicie należy postarać się potrzymać 10- 15 minut, jak kto może i nawet dłużej. Robi się ją przez 3 tygodnie 3 x dziennie, potem 2 tygodnie przerwy i ponownie przez 3 tygodnie 3 x dziennie.
Tą lewatywę zaleca Gerson i stosowana jest ona w leczeniu pacjentów właśnie tzw. terapią Gersona, przy chorobach nowotworowych. Do dzisiaj stosuje ją wielu chorych ze wspaniałymi wynikami! Można ją także zastosować dla normalnego oczyszczenia jelita, wtedy wystarczy ją zrobić 3 x dziennie przez tydzień, potem przerwa 1 tydzień i następnie powtórzyć znów 3 x dziennie przez tydzień. Kawa tak zastosowana wspaniale leczy i wypłukuje trucizny, wszelkie bakterie i grzyby (lewatywę z kawy sama stosowałam, aby pozbyć się grzybów candida). Ta lewatywa jest bardzo wskazana, daje dobre rezultaty. Oczywiście i w tym przypadku jak po każdej lewatywie trzeba uzupełnić dobre bakterie w jelicie. Kawa wypłukuje bowiem "wszystko dobre i złe", a więc także i dobre bakterie. O tych preparatach, które można zastosować i kupić w każdej aptece pisałam już wcześniej.

Podczas robienia oczyszczenia organizmu, obojętnie czy to jest lewatywa, czy oczyszczenie wątroby itd.,zaleca się CAŁKOWITE WYKLUCZENIE Z JEDZENIA:
- białej maki i jej produktów,
- wszystkich tłuszczów i margaryny,
- serów, jajek, przetworów mlecznych,
- mięsa, ryb,
- wszystkiego co smażone,
- cukru, ciastek, tortów i innych słodyczy.
Robi się to po to, aby nie obciążać organizmu nowymi truciznami i dodatkowym trawieniem nowego, ciężkostrawnego pożywienia!

Można zatem jeść lekkostrawne pożywienie, należy natomiast ograniczyć przez ten czas jedzenie mięsa i jego wyrobów, ryb, a także wszystkiego co słodkie, mleka krowiego. Można natomiast pić kefir, soki i wodę. Odrzucamy spożycie przez ten czas białego pieczywa. I trzeba pamiętać by dokładnie gryźć każdy kawałek pokarmu 35 do 50 razy. Chińczycy mówią, że jak ktoś jest chory powinien gryźć nawet do 100 razy!! Wielu ludzi dla lepszej skuteczności kuracji oczyszczającej przez ten czas je tylko warzywa, owoce i pije soki. Ja również tak robię.
PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA LEWATYWY
- osoby z uchyłkami jelita grubego oraz z wewnętrznymi hemoroidami (niektórzy pomimo, że je mają robią lewatywy, ale tylko z własnego moczu i pozbywają się hemoroidów),
- osoby ze wrzodziejącym zapaleniem jelita,
- osoby z guzami w odbytnicy i okrężnicy,
- osoby zaraz po operacji,
- osoby z chorobą serca i niewydolnością nerek (choć np. Tombak leczy ludzi z chorobami serca właśnie lewatywami).
WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEWATYWY
- lewatywa oczyszcza jelito z mas kałowych, które gromadzą się w różnych częściach jelita i mogą powodować choroby innych organów: nerek, wątroby, pęcherza moczowego, tarczycy itd.,
- usuwa zgnilizny, grzyby, produkty fermentacji,
- usuwa pasożyty, które żyją w jelicie,
- lewatywa przyczynia się do oczyszczenia krwi,
- lewatywa z cytryny poprawia pH jelit, hamuje fermentację, procesy gnilne, pobudza funkcjonowanie mikroflory,
- dzięki lewatywie poprawia się wchłanialność jelita grubego, które lepiej przyswaja składniki odżywcze z pokarmów,
- poprawia motorykę jelit,
- poprawia pracę układu, a zarazem wzmacnia system immunologiczny,
- usuwa bóle głowy, nieprzyjemny pot i zapach z ust,
- zapobiega powstawaniu wyprysków,
- zapobiega alergii,
- lewatywa reguluje wagę ciała (nadwagę i niedowagę),
- zapobiega powstawaniu czarnego nalotu na zębach,
- poprawia pracę wszystkich organów,
- człowiek po lewatywie jest zrelaksowany, umysł staje się jaśniejszy, lepiej pracuje,
- lewatywa dostarcza nowej energii,
- człowiek czuje się jak nowo narodzony.
To są moje osobiste wskazania do robienia lewatywy, wynikające z wielu lat doświadczeń własnych. Lewatywy poprawiły funkcjonowanie mojego całego organizmu i na dodatek człowiek się nie starzeje tak szybko!! Często znajomi pytają mnie, co ja robię, że jestem ciągle pełna energii i tak młodo wyglądam. Zawsze mówię, że to właśnie zawdzięczam LEWATYWIE. Naturalnie nikt mi nie wierzy.

Jeżeli ktoś nie chce robić lewatywy bo np. obawia się czy sobie z tym poradzi może także oczyścić jelito grube w "delikatny" sposób.
OCZYSZCZENIE JELITA GRUBEGO KEFIREM
Pierwszego dnia należy wypić 2,5 litry kefiru w 6 porcjach razem z sucharkami z czarnego pieczywa (nic innego nie jemy!). Drugiego dnia pijemy 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 porcjach do tego sucharki jak wyżej. Sok ma być świeżo wyciśnięty ze słodkich jabłek. Trzeci dzień jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (marchew, ziemniaki w mundurkach, buraki, kiszona kapusta z cebulą i olejem roślinnym, oraz sucharki). Tak jeść dwa razy w miesiącu.
OCZYSZCZENIE JELITA SUROWYMI OWOCAMI

Suszone śliwki 400g,
daktyle 200g,
morele 200g,
figi 200g,
Wszystko razem zmielić w maszynce do mielenia. Do tej masy dodać 200g miodu i wszystko dokładnie wymieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Jeść wieczorem przed spaniem po 1 łyżce stołowej. Kurację stosować 1 raz na 3 miesiące.
OCZYSZCZENIE WARZYWAMI I OWOCAMI
1. Pić 3 x dziennie po 1/2 szklanki soku z kwaszonej kapusty przez 14 dni.

2. 10 suszonych śliwek, wieczorem zalać wrzątkiem, odstawić na noc. Rano na czczo wypić wodę ze śliwek, śliwki zjeść. Po zjedzeniu tych śliwek znowu 10 śliwek zalać wrzątkiem. Odstawić do wieczora i wieczorem przed snem wypić wodę i zjeść śliwki.
Kuracja ta jest na 10 dni.
ŚRODEK PRZECZYSZCZAJĄCY Z PORÓW
W 300 g mleka ugotować z kilkoma główkami porów. Przecedzić, wypić na jeden raz.
ŚRODEK PRZECZYSZCZAJĄCY Z SIEMIENIA LNIANEGO
Po jednej łyżeczce siemienia lnianego, rdestu ptasiego, kolendry, korzenia lukrecji, paprotki zwyczajnej, siemienia konopnego zalać na noc 300g letniej wody. Rano przecedzić i wypić.
W DZISIEJSZYCH CZASACH...
...
Jeżeli musimy już użyć środki przeczyszczające to pamiętajmy, że jest szereg środków roślinnych, ziół i różnych mieszanek o wiele bardziej skutecznych niż farmaceutyki, a przy tym mniej szkodliwych. Można też zastosować którą z tych recept, które podałam wyżej.

Opisując moje doświadczenia w tym temacie, chciałam przybliżyć Wam możliwości, sposoby naturalne, na poprawienie funkcjonowania jelit. Większość kobiet cierpi na tą dolegliwość. Chciałam także przedstawić Wam dobra strony tego "wstydliwego" tematu i pokazać, że robienie lewatywy może przynieść wiele dobrego nie tylko dla ciała, ale i dla duszy.
gdzie człowiek mało się porusza i odżywia się nieprawidłowo cierpi na obstrukcje. O wiele za często sięga po środki przeczyszczające. Stałe używanie tych środków daje często odwrotne rezultaty, a nawet może prowadzić do trwałych schorzeń jelit, czy wątroby aż do ich całkowitego, poważnego uszkodzenia.

Dlatego trzeba dążyć do uregulowania trybu życia i regularności wypróżniania. Można także robić kompresy na brzuch, masaże brzucha itp., to podnosi aktywność systemu trawiennego, oraz skuteczność lewatywy. Przy tym nie zapominajmy o piciu odpowiedniej ilości wody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz