piątek, 1 kwietnia 2011

Jak zdobyć bogactwo?

Nasz sposób myślenia o bogactwie ma niebagatelny wpływ na to, czy uda nam się zostać osobą zamożną czy nie. Dlatego poniżej prezentujemy listę 8 mitów o tworzeniu bogactwa. Po zapoznaniu się z nią, zastanów się, w które z tych mitów sam wierzysz i jak ta wiara ogranicza twoje szanse na odniesienie finansowego sukcesu.

8 mitów o tworzeniu bogactwa

Mit 1. Twoje zarobki zależą od tego, jak ciężko pracujesz.

Jeśli to byłaby prawda, to pracownicy fizyczni, którzy pracowali bardzo ciężko przez lata, byliby najbogatszymi ludźmi na świecie. Oczywiście jest to nieprawda.

Mit 2. Nie należy otrzymywać zapłaty za robienie czegoś, co robi się z przyjemnością i nie należy żądać pieniędzy za coś, co robi się dla przyjemnoś ci.

Milionerzy mają tyle pieniędzy, że nie muszą już sami pracować. Mimo to pracują nadal z różnych powodów – wyzwania, satysfakcji, pełni życia, zabawy, aktywności, itd. I uwielbiają to co robią.

Dlatego jeśli twoja praca nie sprawia Ci radości, nie staniesz się dzięki niej bogaty.

Mit 3. Musisz być w odpowiednim biznesie (branży), aby osiągnąć bogactwo.

To twierdzenie oznaczało by, że każdy, kto znajduje się w takim wybranym biznesie (branży) powinien być milionerem. To nie jest prawdą. W każdym rodzaju biznesu są zwycięscy i przegrani.

Mit 4. Musisz zdobyć odpowiednią edukację, aby stać się bogatym

Czy najbardziej wykształceni ludzie są najbogatsi?

Gdzie tam! Gdyby tak było, to profesorowie akademiccy byliby najbogatszymi ludźmi na świecie. W rzeczywistości najbogatsi ludzie to ci, którzy potrafią swoją wiedzę (wykształcenie) najlepiej przetworzyć na pieniądze.

Mit 5. Kiedyś było łatwiej zostać milionerem.

Statystyki pokazują stały wzrost liczby milionerów. Dlatego mówienie o dobrych starych czasach nie ma sensu. Dzięki postępowi technologicznemu oraz nowym ideom wciąż powstają nowe możliwości bogacenia się.

Mit 6. Jestem zbyt stary/młody.

Czytając biografie milionerów można zobaczyć, że dochodzili do swego bogactwa w najróżniejszym wieku. Niektórzy dorobili się bardzo szybko np. na giełdzie lub sprzedając firmy internetowe, inni dopiero w starszym wieku doszli do swojej fortuny.

Mit 7. Nie mam wystarczającej ilości pieniędzy, aby zacząć. Muszę wydać pieniądze, aby zacząć je zarabiać.

Wielu ludzi doszło do fortuny zaczynając od zera, bez żadnych pieniędzy. Pieniądze na tworzenie biznesu nie są najważniejszym czynnikiem determinującym jego powstanie. Oczywiście pieniądze mogą pomóc w tworzeniu i rozwijaniu biznesu.

Mit 8. Zacznę gdy będę już wiedział na ten temat wszystko.

Czy naprawdę wierzysz, że któregoś dnia będziesz wiedział wszystko? Wielu ludzi doszło do fortuny mając niewielką wiedzę na temat, którym się zajęli. Od wiedzy ważniejszy był ich zapał i wiara we własne siły.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz