niedziela, 17 kwietnia 2011

Ddudnienie ziemii w Ontario

iandrinstitute.org
Ministerstwo Środowiska Ontario prowadzi dochodzenie po wielu doniesieniach o tajemniczym dźwięku dudnienia, które wydobywało się spod ziemi w hrabstwach Windsor i Essex.

Dziewięć formalnych skarg zarejestrowano w lokalnych urzędach. Było też kilkaset zgłoszeń telefonicznych, twierdzą miejscowe władze.
 “Mam wrażenie jakbym odchodziła od zmysłów" powiedziała mieszkanka okolicy „ Słychać to spod ziemi i jest to odgłos jakby przejeżdżającego metra pod domami w mieście. Zdarza się to w różnych porach dnia, nawet w środku nocy”
Władze rozważały hipotezę, że jest to jakoś związane ze strzałami w lokalnych kopalniach soli. Ale te są wykonywane od poniedziałku do piątku i tylko w godzinach popołudniowych. Mieszkańcy chcą wiedzieć, co to za hałasy.
"To dziwne, że nikt nie wie, co to powoduje. Jeśli to nie kopalnia soli to, co?”
Lokalni urzędnicy poprosili mieszkańców, aby zapisywali wystąpienie tych zjawisk tak, aby można było ustalić źródło dudnienia. Telefony w sprawie dziwnych hałasów docierają z prawie całego obszaru hrabstwa Windsor i okolicznych okolic, powiedzieli lokalni urzędnicy.
"Otrzymaliśmy wiele skarg I to wydaje się rozszerzać. Większość jest z okolic na zachód od Windsor, Amherstburg, Południowego Windsor oraz  Lakeshore”
"W odpowiedzi na te doniesienia, aby ustalić źródło dźwięków współpracowaliśmy z wieloma partnerami z miasta Windsor, rządu federalnego i rządu stanu Michigan. Nie byliśmy w stanie go zlokalizować.”
Głównym celem jest wykluczenie możliwości, że wibracje są powodowanie przez działalność przemysłową po jednej lub drugiej stronie granicy.


Działalność górnicza powodowana przez kopalnie soli po obu stronach granicy kanadyjsko-amerykańskiej została wykluczona z podejrzeń właśnie z powodu występowania zjawisk w godzinach zamknięcia zakładów. Mieszkańcy zostali poproszeni o zapisywanie dokładnych godzin wystąpienia dźwięków i wibracji, przez co najmniej miesiąc.

Kolejna hipoteza pochodzenia dźwięków łączy je z krążącymi odrzutowcami lądującymi i startującymi z pobliskiego lotniska w Detroit, ale sami badacze zjawiska przyznają, że jest to mało prawdopodobna teoria.
"Te wibracje zdecydowanie pochodzą spod ziemi” twierdzą mieszkańcy ‘To, co słychać to głuche dudnienie”  
Mimo to lokalne władze poprosiły federalną agencję lotnicza, aby wypowiedziała się w kwestii prawdopodobieństwa wpływania na wibracje ziemi przez przelatujące odrzutowce. Na ten moment przyczyna występowania tego zjawiska pozostaje nieznana.

Podobne dzwięki zanotowano również na Florydzie gdzie też tłumaczy się to jako odgłosy odrzutowców

Zapis dzwięku podobnego do dudnienia.

Porównanie dzwięku do odgłosu silnika samolotu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz