niedziela, 17 kwietnia 2011

Życie w cyklach - José Argüelles-Valum Votan

„Życie w czasie Zamknięcia Cyklu” jest w rzeczywistości duchowym podręcznikiem przetrwania. Ponieważ w czasie zbliżania się do czasu ostatecznego, jakim jest 2012, posiadanie w pełni przytomności umysłu, przypominać będzie metaforyczne nawrócenie się na łożu śmierci. W wielkiej przenośni mówiąc, o tym właśnie traktuje to przesłanie. Życie w Czasie Zamknięcia Cyklu wymaga pewnej znajomości kalendarza 13 księżyców. Chociaż traktat ten nie porusza spraw kalendarza, to zakłada on, że kalendarz i Prawa Czasu są już Tobie znane, choć mogą one nie być jeszcze w pełni rozumiane. Oczywiście, jeżeli nie jesteś zaznajomiony z takimi zjawiskami jak Dreamspell, Telektonon lub 20 Tablic Praw Czasu, prawdopodobnie zechcesz się z nimi zapoznać.

Powodem wprowadzenia mniej lub bardziej zaawansowanego materiału merytorycznego, dotyczącego kodów Dreamspell i proroctwa Telektonon jest jedynie podejmowana próba zmiany kalendarza. To właśnie zmiana kalendarza, czyni Drogę do 2012 uniwersalną ścieżką duchową dla wszystkich istot ludzkich. Zmiana kalendarza nie tylko otwiera powrotne drzwi do naturalnego czasu, pojmowanego jako konieczność ewolucyjna, lecz również tym samym otwiera nowe, opierające się na Prawach Czasu perspektywy myślenia i społecznej organizacji. I to dokładnie z powodu zmiany kalendarza, Prawa Czasu są postrzegane jako nowa baza wiedzy przystosowana do nowo-wschodzącej ery - zarówno w przygotowaniu do jak i po zamknięciu cyklu. Chodzi o to, że prędzej czy później podążanie Drogą do 2012 doprowadzi Cię do spotkania Praw Czasu i zapoznania się z proponowanym przez nie nowym sposobem myślenia, nauki i społecznej organizacji. Zatem to, co obecnie wydaje się nieznane, może okazać się całkowicie normalne już za kilka lat.

Celem tej małej broszury jest otworzenie twoich oczu na nową rzeczywistość, taką, która oparta jest na proroczej prawdzie, że wszyscy żyjemy w Czasie Zamknięcia Cyklu. Jakim sposobem mamy uniknąć najgorszych scenariuszy tej przepowiedni? Oto jest pytanie, które często przychodzi na myśl podczas rozważania znaczenia czasów ostatecznych. Pod względem rzetelnych poglądów, możliwe że nie istnieje nic, co moglibyśmy uczynić, by ochronić się od tego, co jest już przeznaczone. Jednak z wiedzą Praw Czasu, stają się dostępne pewne możliwości.

W świetle Praw Czasu, istnieją dwa następujące założenia, charakterystyczne dla tego traktatu. Pierwsze, wyraża się w tym, że przez zmianę kalendarza możemy przynajmniej ponownie zestroić się z naturalnym porządkiem rzeczywistości i w ten sposób spowodować zmianę w umyśle, która umieści nas z powrotem w opiekuńczym łonie Matki Natury. Drugie natomiast oświadcza, że ponieważ są to czasy ostateczne, Zamknięcie Cyklu jest głęboko duchowym wydarzeniem. Oznacza to, że najważniejszą rzeczą, jaką możesz uczynić przygotowując się na Zamknięcie Cyklu to zaopiekowanie się swoją własną duszą.

Faktycznie całe znaczenie Czasu Zamknięcia Cyklu wyraża się w tym, że w tym krótkim okresie czasu spoczywa możliwość przełomowego duchowego przebudzenia całego rodzaju ludzkiego. Towarzyszącym dokumentem dodanym do tego małego podręcznika jest księga zatytułowana “Galaktyczna Medytacja: Wkraczając do Synchronicznego Porządku.” Podczas gdy księga "Życia w Czasie Zamknięcia Cyklu” przedstawia pewne duchowe ćwiczenia, to jej nadrzędnym celem jest ustalenie znaczenia, zarysu i kontekstu duchowej podróży, która wzywa nas wszystkich. Tematem przewodnim tej małej broszury jest troska i opieka nad duszą w świetle praw i nauk czasu. Z drugiej strony "Galaktyczna Medytacja" zawiera więcej treści dotyczących badań głębin duszy ludzkiej, niezbędnych dla jej sprawniejszego przebudzenia się. Bądź Jednością ze Swoją Duszą. Trwaj i Poznawaj Boga. Pozwól, aby czas przyniósł wiedzę dla Twej duszy.

1. Wstęp: Cykl się Zamyka – Czas na Duchowe Przetrwanie

Gdzie obecnie znajdujemy się w czasie? Wiemy, gdzie jesteśmy w przestrzeni, gdzieś na krawędzi galaktyki Drogi Mlecznej. Lecz, czy istnieje mapa, która wskaże nam, gdzie znajdujemy się w czasie?

Otóż taka mapa rzeczywiście istnieje. Sporządzona przez kulturę Majów, pokazuje nam ona, że WSZYSCY znajdujemy się na Drodze do roku 2012. Przesilenie zimowe (na Północnej Półkuli - a Przesilenie letnie na Południowej) 2012 jest momentem zamknięcia Wielkiego Cyklu Majów. W chwili obecnej prawie każdy mieszkaniec Ziemi usłyszał coś o tej dacie. Jest to wpisane w kod naszego DNA. Ten szczególny moment w czasie jest okiem igielnym, przez które cała ludzkość musi się przedostać. To jest moment, podczas którego nasza planeta na słonecznej ekliptyce stanie w idealnym położeniu z centrum naszej galaktyki - Hunab Ku. Można powiedzieć, że dosłownie w tym dniu, będziemy z Hunab Ku na bezpośrednim łączu transmisyjnym. Hunab Ku jest Źródłem, znajdującym się w samym centrum galaktyki. Hunab Ku - Jedyny Dawca Ruchu i Miary - jest to również inna nazwa Jedynego Boga.I jest to rzeczą niesamowitą, by oczekiwać z niecierpliwością na moment, znalezienia się z tą Istotą w bezpośredniej komunikacji. Jednak przedostanie się do 2012 wydaje się być trochę niebezpieczne i wyzywające!

Pozwólmy sobie zrozumieć, dlaczego. Przede wszystkim: Czym jest Zamknięcie Cyklu? Zamknięcie Cyklu jest wydarzeniem na skalę kosmiczną, rzadkim przejściem w eon. Eon jest nieprawdopodobnie ogromnym cyklem, zawierającym w sobie wszystkie inne cykle a sam w sobie jest niczym innym jak fraktalem momentu boskiej myśli.

Najmniejszy cykl, który zamyka się podczas Przesilenia, jest Wielkim Cyklem historii, trwającym 5125 lat poczynając od czasu Babilonu a kończąc na czasie Bagdadu. Jest to również zakończenie trwającego 26,000 lat cyklu - precesji zodiakalnej lub platońskiego (Plejadańskiego) Wielkiego Roku. I jest to także zakończenie cyklu 104,000 lat. W tym czasie wiele się wydarzyło, nie tylko na naszej małej planecie, lecz w całym układzie słonecznym i w całej naszej galaktyce.

Wszyscy zostaliśmy wezwani. Wszyscy wybraliśmy, by być tutaj obecni na moment Wielkiego Finału. Jednak możemy być tego nieświadomi i niekoniecznie będzie to coś łatwego do przejścia. Lecz jest to dla nas najwspanialsza możliwość, jaką nasze dusze są w stanie sobie wyobrazić. W rzeczywistości to nasze własne dusze, wezwały nas tutaj, ponieważ jest to również najdogodniejszy czas do osiągnięcia doskonałości ludzkiej duszy.

To właśnie, dlatego dokonaliśmy wyboru, by być tutaj i teraz. Niemniej jednak, przyjmując narodziny w tym miejscu, z powodu chaotycznych okoliczności czasów ostatecznych, znanych jako zamknięcie cyklu, często nie pamiętamy, po co i dlaczego zdecydowaliśmy się być tutaj w tym wyjątkowym czasie. Fakt, że tyle się obecnie dzieje na świecie, zawdzięczamy nagromadzonej ilości inercji karmicznej gromadzonej przez te 104,000 lat. Tak, dokładnie inercji karmicznej. W miarę zbliżania się do zakończenia cyklu ilość karmy wzrasta. Objawia się to na przykład we wzroście ludzkiej populacji. Wraz ze wzrostem populacji - która w ciągu 40 minionych lat liczba powiększyła się dwukrotnie - pojawia się coraz więcej rzeczy i spraw, o które trzeba się zatroszczyć, życie staje się bardziej skomplikowane i jest coraz mniej czasu dla subtelnych, duchowych spraw. Szerzy się ignorancja. Dokładnie, ludzie ogółem stają się bardziej nieświadomi, na przykład zjawisk takich jak karma, a przez to z kolei zwiększa się jeszcze bardziej ilość wytworzonej karmy. Kiedy magazynujesz w sobie tak wiele pokładów karmy - nieświadomych rezultatów czynów z przeszłości - to zaczyna ona stawać się inercyjna, bezwładna, skostniała w całej instytucjonalnej złożoności przemysłowego życia.

W miarę jak zbliżamy się do końca cyklu, pokłady karmy wzmagają się w swym bezwładzie. Ta inercja doświadczana jest jako pewnego rodzaju problemowa, trudna w kontrolowaniu gęstość i ciężkość materii. Biurokracja, przestępcze sieci, terroryzm, coraz dłuższe kolejki, coraz więcej reguł, mniej elastyczności, więcej maszyn, mniej dobrych manier - w ten sposób brniemy do przodu. Do momentu aż wszyscy znajdziemy się dostatecznie blisko końca cyklu, wszyscy będziemy tkwić, uwięzieni w ogromnym bagnie znanym jako korek karmiczny.

Oczywiście spoglądając z wewnętrznej macierzy korka karmicznego nie jesteśmy w stanie dostrzec Drugiej Strony obiektywnej rzeczywistości. Nie dostrzegamy, że korek karmiczny i bezwład ludzkiego świata zdają się iść w parze z przyspieszeniem nadejścia nowych, olśniewających możliwości w wielowymiarowym wszechświecie, w którym właściwie wszyscy jesteśmy dogłębnie zanurzeni. Zauważmy, że korek karmiczny jest tak naprawdę tylko mentalnym fantomem, produktem ubocznym niewłaściwej i błędnej czułości czasowej i wynikającej z niego sztucznej konstrukcji rzeczywistości.

Możesz jednak stwierdzić, że to wszystko, co się aktualnie wydarza na arenie Twojego życia jest takie realne. I w sensie karmicznym, tak właśnie jest. Nie możesz po prostu, tak zwyczajnie uciec przed karmą.

Musisz zrozumieć, że my wszyscy utworzyliśmy ten świat takim, jakim widzimy go dzisiaj. Dlatego musimy nauczyć się, jak go teraz przetworzyć, ale inteligentnie, ze współczuciem i na zasadzie niezwykle delikatnych umiejętnych środków - tak by nie uwieczniać już nigdy więcej żadnej złej karmy. Tak więc, jak widzisz, jedynym prawdziwe przetrwaniem jest duchowe przetrwanie. Droga do 2012 jest ścieżką ludzkości do duchowego przetrwania. Aby kroczyć Drogą do 2012 umiejętnie i ze współczuciem w imię duchowego przetrwania naszego własnego i wszystkich innych, musimy odpowiedzieć sobie na następujące pytania: W jaki sposób przygotowujemy nasze umysły, nasze ciała, nasze życia i relacje na Czas Zamknięcia Cyklu? Co to wszystko u diabła znaczy, to całe Zamknięcie Cyklu? Czego powinniśmy oczekiwać? Jak możemy poznać praktyczne, kosmiczne kroki, które możemy uczynić w naszym codziennym życiu, by odwrócić nasze postrzeganie rzeczywistości, tak byśmy przygotowali się należycie na Galaktyczną Synchronizację? Czy rzeczywiście mamy pojęcie, jakim ekscytującym wydarzeniem, jest to całe Zamknięcie Cyklu? Ale, od czego mamy w ogóle zacząć?

Przede wszystkim, przygotowując się na Czas Zamknięcia Cyklu musimy przeanalizować całe nasze ówczesne życie. Zacznijmy więc od podstaw. Uda nam się zrealizować nasz cel jedynie, jeśli poznamy swój własny umysł. Jest to wyjątkowo ważne w świecie bezwładu karmicznego, który jest także światem dylematów w umyśle: Co jest właściwe, a co niewłaściwe? Co jest dobre a co złe? Czy wszystko należy sprzedać? Kto i co każe mi zrobić i z jakiego powodu? Kim naprawdę jestem? Jaki jestem? Wielu ludziom może wydawać się że znają swój własny umysł, ale dopóki naprawdę nie ZATRZYMAJĄ SIĘ w miejscu i nie przyjrzą się dokładnie, a następnie nie będą przyglądać się ponownie i ponownie, to naprawdę wcale nie poznają swojego umysłu. Aby poznać swój umysł, musisz oddać się medytacji. Można by rzec, że medytacja tak jakby została wymyślona specjalnie na Czas Zamknięcia Cyklu, ponieważ jest to czas, kiedy potrzebujemy jej najbardziej!

Istnieje wiele technik medytacyjnych, ale najbardziej niezawodne są te, które polegają po prostu na zwyczajnym obserwowaniu własnego umysłu. Są to głównie medytacje należące do buddyjskiej tradycji takie jak shamatha, vipassana, zazen, dzogchen lub inaczej trening pełni umysłu. Obojętnie, jak są nazwane, techniki te mają jeden wspólny mianownik: polegają na siedzeniu na poduszce w bezruchu, z prostym kręgosłupem, z nogami skrzyżowanymi, oczy pozostają otwarte, więc nie nastąpi możliwość szybkiego zaśnięcia lub odpłynięcia zbyt łatwo w fantazjowanie. Często techniki te nazywa się Wpatrywaniem w Ścianę, ponieważ sednem treningu pełni umysłu jest nie dostarczanie sobie rozrywki większej niż patrzenie na bladą ścianę z tynku - niezwykle trudna rzecz do zrobienia w kontekście dzisiejszego świata. Więc równie dobrze możesz zwyczajnie usiąść na poduszce twarzą do ściany. Wielu starożytnych mistrzów Zen praktykowało w ten sposób i ujrzało światło. Ty również Możesz. Bez wątpienia, aby dotrzeć szczęśliwie Drogą do 2012 i następnie do chwały Galaktycznej Synchronizacji w 2013 roku, musisz być w stanie postrzegać swym umysłem jasno i wyraźnie. Oznacza to trwanie w bezruchu z własnym umysłem i odpuszczanie wszelkiego przywiązania do powstających w umyśle myśli, jakiekolwiek by one nie były! Kiedy te obsesyjne małe chochliki myślowe się pojawiają, pamiętaj tylko, aby oddychać i rozpuszczać te myśli, razem z wydechem. Oczywiście nadejdą kolejne myśli a potem jeszcze inne. A ty nie przestawaj oddychać, pamiętając, aby z wydechem pozwolić sile oddechu zabrać ze sobą natrętną myśl.

Praktykuj w ten sposób 15 minut dziennie. Albo lepiej ćwicz tak nawet pół godziny dziennie. Przyzwyczajaj się do tych ćwiczeń a następnie wydłuż ich czas do godziny w ciągu dnia. Stopniowo, zaczniesz zauważać, że nie musisz myśleć, jeżeli nie chcesz tego robić. Wtedy będziesz mógł spytać się siebie: Kto tak w ogóle myśli i pojmuje, kto się kotłuje z tymi wszystkimi myślami i utrzymuje te obsesyjne wzory myślowe? Pomiędzy myślami i pomiędzy odpowiedziami na te pytania istnieje przestrzeń. Ta przestrzeń zawsze tam była. Jest Tobie dobrze znana. Ta przestrzeń jest wołaniem twojej Prawdziwej Jaźni. Początkowo będziesz w stanie tylko na chwilę ją dostrzec. Ale pozostań z nią. Ona nie odejdzie. Ona zawsze tam była i zawsze tam będzie. To jest twój najlepszy przyjaciel, Twoja Prawdziwa Jaźń, Prawdziwy Ty.

Ta dyskusja o medytacji jest tylko naszą wstępną propozycją. A przeznaczeniem tej małej książeczki jest służyć jako praktyczny przewodnik przetrwania a mianowicie przetrwania, które tylko i wyłącznie jest duchowym przetrwaniem. Trening pełni umysłu jest niezwykle praktyczny, ponieważ, kiedy nie umiesz utrzymywać swojego umysłu otwartego, skupionego, czystego i niczym niezmąconego wtedy to stan ten przypomina obrazek, w którym odpalasz swój pojazd mentalny, i wjeżdżasz na tą samą drogę zapchaną innymi pojazdami, rozgorączkowujesz się i produkujesz w ten sposób więcej chaosu. Wcale nie omijasz a przyczyniasz się do powstawania większego korka karmicznego. Kluczem jest tutaj znalezienie skrótu i ominięcie korka. Usiądź i pomedytuj a Karmiczny korek rozwiąże się sam. Wtedy dostrzeżesz sedno tej sprawy. To właśnie ty i tylko ty sam jesteś przyczyną swej własnej frustracji albo radości. I to ty i tylko ty sam musisz stanąć twarzą w twarz z konsekwencjami wszystkich swych działań i intencji. Tylko, jeśli stawisz czoła sam samemu sobie i to bez żadnego wsparcia wtedy ostatecznie staniesz się Czystym Pionierem Światła Umysłu w Czasie Zamknięcia Cyklu. Tak, teraz nadszedł czas na wysiłek i wyjście poza schematy!

I zapamiętaj. To co przez co właśnie przechodzisz, dzieje się każdemu w tej formie lub innej. Chaos czasów ostatecznych jest miejscowy i przejściowy dla wszystkiego i wszystkich. Dlatego istnieją pewne zasady podstawowe, które mogą również okazać się bardzo pomocne. Moglibyśmy nazwać te reguły fundamentalne, “Dobrymi Mentalnymi Manierami.”

1. Nie istnieje żadne dobre czy złe, żadne właściwe ani niewłaściwe. Bez względu na wszystko, co Ci się przytrafia i czy jesteś za to odpowiedzialny lub nie, musisz zapamiętać: Rzeczywistość jest neutralna, to ty jesteś tym, który ocenia jako dobre czy złe, właściwe lub nie. Pamiętaj, że to nastawienie pomoże ochronić cię przed uderzaniem w samego siebie. To nie znaczy, że masz nie brać odpowiedzialności za swoje działania. Oczywiście jesteś za nie odpowiedzialny. Inaczej tworzyłbyś jeszcze więcej karmy. Ale staraj się unikać etykietowania tego, co Ci się przydarza jako dobre albo złe, właściwe bądź nie. Jest tylko to, co jest. Myśląc negatywnie, że coś jest niewłaściwie wplatasz sam siebie w mroczną spiralę. Wydarzenia natomiast są jedynie sposobnością wyciągnięcia z nich duchowej nauki. Samo akceptacja i wybaczenie samemu sobie są drogą do światła. Jeżeli stawiamy samowolne moralne osądy odnośnie tego, co nam się przydarza, możliwe, że nie będziemy w stanie naprawdę dostrzec tego, czego mamy się nauczyć. Nawet myślenie, że mamy rację, może nie trafiać w sedno. Albo załóżmy na przykład, że złamałeś pewne społeczne reguły lub nawet prawo obywatelskie w swym zachowaniu, te reguły jednak zostały także samowolnie narzucone. We wszechświecie dzieje się coś dużo bardziej głębokiego, czego sam jesteś częścią. Zobacz, czy możesz dowiedzieć się, cóż to takiego

2. Unikaj polaryzacji! Wpadamy w pułapkę polaryzacji, czyli biegunowości, wtedy, kiedy za to, co się nam przydarza, zrzucamy winę na innych i na zewnętrzne czynniki. Kiedy mamy poczucie, że to tylko My mamy rację, wtedy również polaryzujemy. Zamiast popadać w biegunowość, naszym zadaniem jest wzniesienie się do wyższych wibracji. Świat czasów ostatecznych na wiele sposobów stał się produktem spolaryzowanego myślenia, które rozwarstwiło się do niebagatelnych rozmiarów i zostało nawet zinstytucjonalizowane. Zamiast przyczyniać się do dalszej polaryzacji, zaobserwuj te tendencje w sobie i przekieruj ich energię w górę, do wyższego kanału ewolucyjnego. Zamiast tradycyjnego myślenia, spójrz na sprawy z poziomu ponadumysłowego: “ Ten, którego mógłbym uważać, za mojego wroga lub mojego przeciwnika, w rzeczywistości daje mi możliwość rozwinięcia się z niższego stanu polaryzacji do wyższego stanu transcendentalnej świadomości. Zatem jest to dla mnie najwspanialsza możliwość odpuszczenia i pozbycia się moich negatywnych myśli i uczuć. Jeżeli nie uczynię tego teraz, mogę przegapić doskonałą szansę, aby wyjść poza samego siebie, poza swój własny umysł. Kiedy będę znów mieć taką szansę?” Tam, gdzie istnieje polaryzacja, Ty twórz harmonię.

3. Zawsze pamiętaj: To jest lekcja. Uczę się. Przyjmij do siebie to nastawienie z następującego powodu: My wszyscy przybyliśmy tu po to, by się uczyć. W Zjawisku znanym jako Zamknięcie Cyklu, chodzi przede wszystkim o naukę, gdyż wszyscy jesteśmy obecnie przygotowywani, by otrzymać promocję do nowego ewolucyjnego poziomu. A więc nie ma znaczenia jak stary lub doświadczony myślisz, że jesteś. To są czasy ostateczne i nikt, ale to naprawdę nikt nie ma jeszcze pozałatwianych wszystkich swoich spraw. Czasy zmieniają się bardzo szybko i gwałtownie; wody kotłują się i wrą. Cokolwiek przydarza się nam, obojętnie, czym by to nie było, wielkie lub nie, wydarza się, ponieważ jest to tym, czego właśnie potrzebujemy się nauczyć. Jeżeli myślisz, że to coś jest bez znaczenia i bez żadnego większego związku, pomyśl jeszcze raz. Kiedy naprawdę uczymy się, doświadczamy prawdziwej transformacji samych siebie. Ale nie możesz niczego nauczyć się, jeśli myślisz, że już znasz odpowiedź. Musisz pozostać otwarty, z czystym umysłem. Coś lub ktoś próbują przekazać ci jakąś rzecz, a Ty dopóki nie rozluźnisz swojego umysłu nie będziesz w stanie usłyszeć tego, czego jesteś właśnie nauczany.

4. Samemu przyjmij odpowiedzialność. Obojętnie, jakiego rodzaju zmian doświadczasz, wszystkie one dzieją się dla twojego dobra. Dosłownie wręcz poproszono Cię, abyś zaczął rozwijać się w kierunku swej nowej formy. Każdy z nas posiada odmienny wzór ewolucyjnego wzrostu jak również specjalny indywidualny czas poświęcony na ten proces. Właśnie dlatego nie należy w ogóle trzymać się żadnych sztywnych form. I teraz, na Drodze do 2012 twoje własne DNA wzywa Cię do realizacji nowego wzoru twojego rozwoju, znajdującego się daleko poza wszelkim Twoim wyobrażeniem, o tym jak mógłbyś się zmienić i kim mógłbyś się stać. Te nowe wzory często manifestują się jako pewne zakłócenia w rutynie naszego starego życia. Czasem zdaje się to być tak szokujące, że aż chcielibyśmy móc powiedzieć, że to ktoś lub coś po za nami jest za to odpowiedzialny. Nie. Jest to znak, że naprawdę nadszedł już czas, aby samemu wziąć odpowiedzialność. To jedyny sposób, aby twoja Prawdziwa Jaźń mogła wykroczyć, urosnąć i rozwinąć się poza swoje granice. Kiedy samemu przyjmujesz odpowiedzialność, wtedy stajesz się swoją Prawdziwą Jaźnią. Żadne obarczanie winą innych nigdy nie będzie wspierało rozwoju twojej Prawdziwej Jaźni. Jedynie akceptacja samego siebie, przyjęcie odpowiedzialności za całe twoje życie i działanie, pozwoli ci zrozumieć, kim naprawdę masz i możesz się stać. Lustro Zamknięcia Cyklu odzwierciedla tylko i wyłącznie zmiany ewolucyjne.

Niezmiernie ważne jest, aby wiedzieć, że żyjąc w Czasie Zamknięcia Cyklu, rzeczy nie tylko zmieniają się w zawrotnym tempie, ale, że rzeczy naprawdę nigdy nie będą już takie same. Proces wielkiego oczyszczania i wielkich zmian już się rozpoczął. Nie istnieje żaden inny sposób, aby natura mogła się odnowić, a my wszyscy jesteśmy częścią tej wspaniałej Uniwersalnej Natury. Wszystkie Nasze małe tragedie są odzwierciedleniem dużo większych perturbacji, zachodzących na całym łonie Matki Natury - włączając w to naszą Ziemię i z pewnością słońce, słoneczny układ i galaktykę. Każda planetarna, słoneczna, galaktyczna nić w kosmicznym krośnie jest dokładnie przeczesywana. Nic nie zostaje pozostawione bez zmian.

Niezaprzeczalnie, jest to Wielkie Wydarzenie, urzeczywistniające się w skali kosmicznej. A my bardzo często nie posiadamy wystarczająco dużej soczewki, by dostrzec szczegóły wydarzeń i dlatego czasem to wszystko wydaje się nam tak bardzo przerażające. Lecz musimy naprawdę zrozumieć, że kiedy dotrzemy do 2012, nic na świecie nie pozostanie takie samo. Im bardziej my ludzie będziemy mogli wyrobić sobie pozytywne nastawienie do tego faktu, tym lepiej dla nas wszystkich. Nie strach, lecz masowe odrodzenie miłości jest sednem tej sprawy. Czegokolwiek obawiasz się stracić, poświęć to, odpręż się i zmień swój lęk w prawdziwą bezwarunkową miłość. “... Z galaktycznego źródła, które istnieje wszędzie i w każdej chwili, niech wszystko da się rozpoznać jako światło uniwersalnej miłości.” Kiedy odrzucamy nasz lęk przed stratą i pozwalamy temu lękowi, przekształcić się w miłość, otrzymujemy w zamian coś o nieprawdopodobnym pięknie - naszą Prawdziwa Jaźń przeświecającą przez naszą duszę.

To, czym w rzeczywistości jest czas ostateczny - tak zwane duchowe przetrwanie - to istotnie całkowite udoskonalenie ludzkiej duszy. To właśnie mieli na myśli wszyscy wielcy duchowi nauczyciele, mistycy i święci. Wygląda to naprawdę jak niespodziewane, stanięcie w obliczu śmierci. Stary świat i wszystko, co wiemy o nim przekształcane jest przez siły znajdujące się poza naszą kontrolą. To dla Ciebie ostatnia szansa na pewnego rodzaju nawrócenie się - nie na łożu śmierci, a na łożu czasów ostatecznych. A zatem pozostało właściwie tylko kilka lat, aby przygotować się na koniec - na Czas Zamknięcie Cyklu. Oznacza to, że możesz już właściwie z wdzięcznością odrzucić to, co jest stare, co przestało Ci służyć. Im sprawniej i lżej pozbędziesz się przeszłości, tym piękniejsze okaże się to, co nowe i oczekujące na Ciebie.

Ale co najważniejsze, masz niesamowitą okazję do wyćwiczenia i wykorzystania swej duszy, jakiej jeszcze nigdy wcześniej nie była ona w stanie doświadczyć. To oznacza, że czeka na Ciebie największe w toku wszystkich Twoich żywotów, mistyczne duchowe przebudzenie. I w miarę jak będziesz podążać przez proces przebudzenia w nieskończonym pięknie twojej Prawdziwej Jaźni, zainicjowanym przez swą własną duszę, odkryjesz, że znajdujesz się w towarzystwie milionów innych dusz. Dokładnie, będziesz uczestniczyć w najwspanialszym masowym przebudzeniu ludzkości, jakie kiedykolwiek ona widziała.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz