niedziela, 17 kwietnia 2011

Kod Tory

Żydowski Rabbi, autor wielu książek, odkrył klucz do kodu Tory, w której zawarta jest także przepowiednia, iż już za rok na ziemi pojawi się Mesjasz. Podobnie twierdzi prezydent Iranu - Ahmadineżad i najpopularniejszy Prorok w Afryce. Jaka jest prawda ? Czy żyjemy u końca czasów ?
 

Chyba nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że czasy w których żyjemy są wyjątkowe.

Katastrofy naturalne i przemysłowe, konflikty międzynarodowe, przeludnienie, kryzys ekonomiczny i wiele więcej problemów, z jakimi borykają się społeczeństwa świata, są doskonałym podłożem dla wszelkiego rodzaju przepowiedni i wizji końca świata.

Koniec czy nie, ale wszyscy, mniej lub bardziej odczuwamy, że coś się musi zmienić, że taka sytuacja nie może trwać bez końca.
Tego samego zdania jest Rabbi Matityahu Glazerson (link), autor 25 książek, znawca kabały i kodu Tory. Otóż według jego klucza, odczytującego tajemny kod Tory, słowa tsunami i odkupienie, w znaczący sposób zbiegają się w Torze ze sobą. Rabbi twierdzi, że taka zbieżność oznacza rychłe nadejście żydowskiego Mesjasza.  Powodem, dla którego Rabbi Glazerson rozpoczął poszukiwania związku pomiędzy ostatnim tsunami w Japonii i okresem odkupienia, był komentarz do Tory, zamieszczony przez Rabbiego Mariz 67 lat temu, w którym Rabbi ten ogłosił, iż czas nadejścia żydowskiego Mesjasza będzie bezpośrednio poprzedzony przez niszczycielskie tsunami. Tajemny kod Tory zdaje się to potwierdzać.
Po Tsunami ma się rozpocząć okres wielu konfliktów zbrojnych i cierpienia, a Izrael nie powinien zawierać sojuszy z nieczystymi, skorumpowanymi narodami - twierdzi Rabbi Glazerson. 
Według Rabbiego Glazersona, przepowiednia ta uzależniona jest od tego, jak ludzie na ziemi się zachowają, to znaczy: czy zrozumieją znaki dawane im przez Boga i zmienią swoje zwyczaje i postępowanie. Niestety, ale Tora nie pozostawia tym razem złudzeń. Według jej zapisów, ludzie zlekceważą dawane im znaki i nie zmienią swojego postępowania, choć przykład proroctwa Jonasza i nawrócenie ludu Niniwy, świadczy dobitnie o tym, iż odmiana przeznaczenia jest możliwa i zależy od wyboru ludzi (link). 
Rabbi Glazerson głosi, iż Mesjasz nadejdzie prawie dokładnie za rok, w okresie żydowskiego święta Paschy. 
Kod Tory zawiera także informacje na temat wojny z Kadafim, upadku syryjskiego dyktatora oraz zagrożenia nuklearnego ze strony Korei Północnej.

Nie tylko Rabbi Glazerson twierdzi, iż jesteśmy u końca czasów i trzeba wyglądać rychłego nadejścia Mesjasza. Także Prezydent Iranu Ahmadineżad wierzy w rychłe nadejście Mahdiego, która ma przyjść na Ziemię tuż przed Sądem Ostatecznym, by zbawić/uratować ludzkość przed Szatanem (link). Ma to się stać w 72 miesiącu sprawowania urzędu przez Ahmadineżada, czyli w sierpniu 2011 roku (link). Prezydent Iranu już wielokrotnie, publicznie  wypowiadał się na ten temat. 
 
Tak Rabbi Glazerson, jak i Prezydent Iranu, są świecie przekonani co do faktu, iż żyjemy u końca czasów i powinnismy oczekiwać rychłego nadejścia Zbawiciela. Ich prognozy różnią się jedynie o kilka miesięcy. Oliwy do ognia dolewa bardzo popularny w Afryce, kenijski prorok Owuor, który twierdzi, iż w lutym tego roku otrzymał przekaz od Boga, iż czas Apokalipsy się rozpoczął i prawdziwi wierni powinni oczekiwać rychłego wniebowzięcia.
Prorok Owuor stał się sławny po tym, jak bezbłędnie przewidział zniszczenie Nowego Orleanu przez orkan Katrina, ogromne trzęsienie ziemi na Haiti, w Chile i w Chinach oraz po tym jak przed 2,5 milionami Afrykanów przepowiedział wielki kryzys ekonomiczny, na krótko przed jego rozpoczęciem. Jego przepowiednie są łatwe do zweryfikowania, ponieważ są praktycznie natychmiast zamieszczane w serwisie YouTube (link). 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz