piątek, 1 kwietnia 2011

Ziola lecznicze

MAGIA ziół i kadzideł

Stare wiejskie szamanki radzą, aby w zioła zaopatrywać się w odpowiednim czasie czyli w odpowiedniej fazie księżyca, dniu i porze roku. W wigilię święta Świętego Jana - zbierano kwiat paproci i piołun. Świeże ziele piołunu suszy się wieszając nad drzwiami wejściowymi domu lub w przedpokoju jeśli mieszkamy w bloku. Listki zebranego piołunu rozsypujemy w każdym kącie domu. Suszony piołun można palić w tym czasie tego wieczora z różnymi ważnymi dla nas intencjami.

Rozpalamy więc ogień w piramidce, albo też w kadzielnicy i sypiemy suszone zioła, a kiedy się ich woń zacznie rozchodzić - obchodzimy całe mieszkanie i powtarzamy intencję, którą oczyszczamy mieszkanie. Intencje mogą być bardzo różne w zależności od tego co chcemy: "Uwalniam te ściany, podłogę, sufit i powietrze od wszelakiego zła. Nieżyczliwe mi byty odsyłam wraz z dymem, tam gdzie ich miejsce. Hum. Amen."

Rytuał oczyszczania można robić też na bliskich - jeśli już uporamy się z mieszkaniem. Okadzamy zatem dymem z piołunu i opalamy płomieniem woskowej świecy osobę, obchodząc ją naokoło i powtarzając intencję z czego osobę oczyszczamy i od czego uwalniamy. Nie kupuj ziół mieszanych, których pochodzenia nie znasz.
Kadzidło to mieszanka suszonych ziół, roślin, kwiatów przeznaczona do oczyszczania, okadzania i uświęcania miejsc w których odbywają się praktyki jogiczne. Przyjemna woń kadzidła ma za zadanie przyciągać dobre, wspierające istoty, które mogą być pomocne dla osoby odprawiającej rytuały i modlitwy. Zarówno na wschodzie i na zachodzie stosuje się kadzidła w praktykach religijnych i mają one za zadanie wprowadzić uczestników w podniosły i uświęcający nastrój. Zapachy kadzideł i spalanych ziół budują podniosłą atmosferę i działają odprężająco na psychikę.

Jak palić zioła i kadzidła

Podczas palenia ziół i kadzidełek - zarówno tych produkowanych w postaci lasek do spalania czy też ziół do spalania w piramidce lub w kadzielnicy, należy zachować szczególną ostrożność i nie opuszczać pomieszczenia w którym palimy kadzidło. Jeżeli palisz zioła w piramidce (lub kadzielnicy), nie wolno stawiać jej na łatwopalnej podłodze. Należy podłożyć pod piramidkę podstawkę żaroodporną lub naczynie, i postawić ją w bezpiecznym miejscu - czyli w odpowiednio dużej odległości od firanek, książek, mebli, łatwopalnych przedmiotów etc.

Akcesoria do palenia ziół i kadzideł

Przed przystąpieniem do spalania ziół czy też sypkich kadzideł należy zaopatrzyć się w odpowiedni do tego sprzęt, a więc zakupić piramidkę lub kadzielnicę, czy też metalową misę, których to będziemy używać do palenia. Inne na przykład porcelanowe talerze nie nadają się do tego ponieważ ulegają pękaniu podczas wysokiej temperatury.


Kadzielnica

Krowi nawóz i węgielki

Spalany w piramidkach krowi nawóz nasączony ghee (sklarowane masło) doskonale się nadaje do tego, aby na płomień palącego się ognia wrzucić spalane zioła czy też sypkie kadzidła. Jednakże ostatnimi czasy pojawiły się w sprzedaży węgielki i stały się bardzo popularne. Wiele osób uważa, że są one bardziej wygodne i efektywne do spalania różnych ziół.

Węgielki są sproszkowanymi i skondensowanymi ziołami z dodatkiem węgla (popiołu). Kiedy tak spreparowany węgielek podpalimy, to wówczas zacznie się delikatnie rozżarzać do czerwoności, strzelać jak drzewo w ognisku. Węgielki należy spalać w kadzielnicy ze względów bezpieczeństwa, ponieważ strzelające iskry mogłyby spowodować pożar w momencie kontaktu z łatwopalnym materiałem. Węgielki używane są do palenia wszelkich mieszanek zawierających żywicę, mirrę i zioła.

Spalając zioła w kadzielnicy należy się dodatkowo zaopatrzyć w żaroodporną podstawkę pod kadzielnicę (odradzam szklane - tak zwane żaroodporne, porcelanowe i drewniane). Najlepiej jak będzie to gliniana cegiełka, lub ceramiczna podstawka ustawiona dodatkowo na niepalnym (żaroodpornym) podłożu, oraz w metalowe szczypczyki - najlepiej miedziane.

Osobiście polecam używanie miedzianej piramidki do spalania ziół w zastępstwie kadzielnicy, gdyby ta była zrobiona z innego niż miedź materiału.

Właściwości spalanych żywic i kadzideł

Zarówno żywice jak i kadzidła posiadają swoje magiczne zapachy. Magia przyporządkowuje poszczególne zapachy odpowiednim dniom tygodnia. W tych dniach zapachy działają szczególnie mocno.

Dni tygodnia a spalane zioła i kadzidła

 • Poniedziałek - mirt, wierzba, piołun, kapryfolium, fiołek afrykański.
 • Wtorek - paczula i żywica draceny.
 • Środa - lawenda, jaśmin, groszek pachnący.
 • Czwartek - piżmo, cynamon, szałwia, gałka muszkatołowa.
 • Piątek - róża, wanilia, szafran, truskawka, drzewo sandałowe.
 • Sobota - mirra, czarny mak.
 • Niedziela - cytryna, boswellia.

Planety i zapachy

 • Saturn: siarka.
 • Jowisz: szafran.
 • Mars: pieprz, żywica.
 • Słońce: laur, sandał czerwony.
 • Wenus: piżmo, mech.
 • Merkury: jałowiec, mastyks.
 • Księżyc: aloes, amber.

  Magiczne i oczyszczające właściwości ziół

  AKACJA
  Wzmacnia i pobudza siły psychiczne.

  ALOES
  Podnosi duchowe wibracje i siły, przyciąga miłość i powodzenie. Zabezpiecza przed złymi duchami, sprowadza do domu dobrobyt i zdrowie.

  AMBER
  Oczyszcza miejsca z negatywnych energii i wibracji, wypędza złe i nieprzyjazne duchy i strzeże przed fałszywymi przyjaciółmi.

  ANYŻ
  Wspiera medytację, oczyszcza i odświeża.

  ANYŻEK GWIAŹDZISTY
  Pobudza siły psychiczne, potęguje siłę umysłu.

  BAZYLIA
  Dzięki bazylii możemy przyciągnąć do naszego domu dobrobyt i pieniądze, a noszony w portfelu listek tego zioła zapewnia, że pieniądze nas nie opuszczą. Bazylia pomaga zatrzymać w domu szczęście i miłość, a rozsypana wokoło ukochanej osoby - zapewnia jej wierność. Ochrania, oczyszcza, a jako kadzidło palona dla oczyszczenia przestrzeni z niepożądanych istot i energii negatywnych przed praktykami, rytuałami, a przed inicjacją najlepiej dodać parę jej listków do kąpieli. Przyciąga szczęście i zjednuje sympatię ludzi. Jest używana w przepowiedniach i wróżbach miłosnych. Ochrania przed złymi duchami i negatywnymi energiami.

  BEZ
  Dodaje i potęguje siły psychiczne wprowadza w życie harmonię.

  BOSWELLIA
  Wywołuje metapsychiczne wizje i przyciąga szczęście. Jest pomacna w medytacji i odpędza negatywne siły i zjawiska, oczyszcza i ochrania przed złem.

  BRZOZA
  Brzoza - szczególnie kora, albo też gałązki lub przycięte odpowiednio patyczki brzozowe. Brzoza pozwala zwalczyć chorobę, wypędzić negatywne energie z domu, ponadto nadaje się jako paliwo dla spalania innych ziół wzmacniając ich działanie.

  BYLICA ZWYCZAJNA
  Zioło chroniące przed zmęczeniem, a włożona do buta - chroni przed znużeniem w czasie podróży. Jest też ochroną przed udarem słonecznym, dzikimi zwierzętami i wszelkim złem. Zbierana w wigilię Św. Jana - chroni przed chorobami i pechem, a wieńce z bylicy chronią przed opętaniem. Wieszana w domach, na strychach ochrania przed demonami i piorunami, a włożona pod próg domu - strzeże przed niepowołanymi gośćmi. Sok ze świeżo zebranych liści bylicy wcierany w magiczne lustra i kryształy jest pomocny w rozwijaniu zdolności wróżenia i wzmaga zdolność wieszczenia oraz odczytywania przyszłości. Bylica włożona do poduszki na której śpimy - zapewnia żywe sny. Bylica wypędza negatywne moce i złe energie.

  CEDR
  Jest dobry do oczyszczania przestrzeni wokół nas, gdzie będziemy przebywać i spacerować. Spalany cedr dodaje mocy ochronnej i oczyszcza pomieszczenie gdzie będziemy pracować. Aktywizuje przestrzeń do pracy oraz ochrania przed utratą twórczej energii. Daje siły witalne i pomaga zebrać aktywność po okresie stagnacji. Budzi siły psychiczne, usuwa koszmary nocne i oczyszcza duszę lecząc ją z dolegliwości. Pomaga w schorzeniach dróg oddechowych.

  CHMIEL
  Chmiel kojarzący się tak niechlubnie z produkcją piwa ma jednak bardzo wiele cennych właściwości zarówno oczyszczających jak i ochronnych i wspomagających nasz organizm. Jest pomocny przy bezsenności, ochrania podczas snu usuwając senne koszmary, zapewnia relaks i daje odpoczynek, pobudza jasnowidzenie i wydobywa ukryte talenty i zdolności pomagając w przewidywaniu przyszłości. Budzi kreatywność, przynosi i wzmaga pogodę ducha dając równowagę wewnętrzną, budzi entuzjazm i radość życia pozwalając odnaleźć jego głębszy sens. Pomaga pomnożyć to, co już się posiada, inspiruje do działań dodając siły fizycznej i pomaga odnaleźć własne mocne strony. Chmiel sprzyja pomnażaniu majątku dając nowe pomysły na uzyskanie nowych dochodów, chroni przed błędami popełnianymi w czasie wszelkich działań finansowych.
  W magii miłości pozwala odnaleźć odpowiedniego intymnie partnera, reguluje współżycie seksualne kojąc emocje, ułatwia zajście w ciążę i wspomaga jej pomyślny przebieg.

  CYNAMON
  Oczyszcza i uzdrawia, ochrania i pobudza siły psychiczne wzmacniając umysł. Przyciąga bogactwo materialne.

  DRZEWO GOŹDZIKOWCA
  Przyciąga pieniądze i szczęście.
   
  DRZEWO SANDAŁOWE
  Ochrania i oczyszcza, wypędza złe duchy i moce, budzi świadomość duchową przyciągając dobre i pomocne duszki. Wspiera życzenia i uzdrawianie. Pomocne w egzorcyzmowaniu.

  DYMNICA
  Przegania złe energie i złe moce.

  ESTRAGON

  Wspomaga i oczyszcza organizm chroniąc intensywnie przed negatywnymi energiami, złym okiem, wszelkiego rodzaju psychoenergetyczną agresją i wampirami energetycznymi. Usuwa wszelkiego rodzaju strachy i lęki dodając chęci i siły do działania. Dodaje sił witalnych rozbudzając chęć do życia i pozwalając spojrzeć na siebie obiektywnie będąc świadomym swoich zalet i wad. Jest skuteczną ochroną zarobionych pieniędzy i przyciąga okazje do ich zarobienia ułatwiając pozbycie się negatywnych uwarunkowań i kodów związanych z pieniędzmi. Chroni cały majątek i wspiera pomysły jak go pomnożyć wspierając wszystkie owocne działania.
  W magii miłości przywraca pożądanie w długotrwałych związkach pobudzając apetyt seksualny i rozbudzając namiętność.

  FIOŁEK AFRYKAŃSKI
  Budzi duchowość, ochrania i wspiera.

  GAŁKA MUSZKATOŁOWA

  Potęguje i wspomaga siły psychiczne, pomocna w medytacji, przyciąga powodzenie i pobudza potencję.

  GOŹDZIK KORZENNY
  Oczyszcza - stwarzając magiczną przestrzeń o uczuciu świętości, przyciąga pieniądze i wygania złe, negatywne siły. Zapobiega plotkom.

  JAŁOWIEC - OWOC
  Jagody jałowca mają działanie oczyszczające, ochronne i lecznicze. Spalane jagody usuwają wszelkie negatywne energie, pobudzając siły psychiczne, aktywizują i zachęcają i dodają odwagi w dążeniu do ideałów. Jałowiec to magiczne zioło mocy, daje sprawiedliwość, płodność, pieniądze. Dzięki tej energii kończymy rozpoczęte sprawy.

  JAŁOWIEC
  Oczyszcza i usuwa złe zaklęcia rzucane przez złych czarowników, potęguje i pobudza siły psychiczne.

  JAŚMIN
  Pobudza potencję, przyciąga miłość i pieniądze, daje prorocze sny. Łagodzi i przywraca poczucie stabilności emocjonalnej, pomaga wrócić do równowagi, dodaje energii, przyciąga miłość i pieniądze, przezwycięża nieśmiałość. Niezastąpiony w magii miłosnej, gdyż przezwycięża oziębłość, pozwala cieszyć się zmysłowością, potęguje namiętność w związku.

  JEMIOŁA
  Chociaż jemioła to pasożyt, to jednak pocałunek pod jemiołą w Boże Narodzenie daje nam szczęście w miłości na następny rok. Odstrasza złe duchy i daje nowe życie i odrodzenie po zimowym przesileniu.

  KOLENDRA
  Przez Chińczyków uważana za zioło dające nieśmiertelność. Ziarna kolendry ucierano na proszek i spożywano jako lek na długowieczność i dla zachowania dobrego zdrowia.
  Magia miłości używa kolendry w zaklęciach i rytuałach. Znane stare zaklęcie miłosne nakazuje utrzeć w moździerzu siedem ziaren kolendry powtarzajac trzykrotnie zaklęcie miłosne: "Gorące nasiona, gorące serce, niech zawsze razem będą" i tak sporządzoną miksturę - dodać ukochanemu do wina. Nie wolno jednak tak robić z osobą, która jest w związku, bo magia miłości może się odwrócić i przynieść nieszczęście dla osoby, co próbuje rozbić jakiś związek miłosny!

  KOPAL
  Oczyszcza i przyciąga miłość i przyjaźń.

  KOPER
  Uważany za zioło chroniące przed czarami i urokami. Wieszając pęczki kopru - szczególnie w pokojach dzieci - chronimy dom i jego mieszkańców. W magii miłości używany do miłosnych zaklęć i jako dodatek do napojów, a bulwy kopru dawane do jedzenia wzmagają potencję.

  KRWAWNIK
  Jest ziołem wpływającym pobudzająco na świadomość, ochrania i wspomaga cały organizm, pozwala osiągnąć równowagę psychiczną i fizyczną z powodu dramatycznych przejść, przyspiesza gojenie się ran tak fizycznych, jak i psychicznych, chroni dom i otoczenie. Pomaga zerwać z nałogami i nieprzyjaznymi ludźmi, wspiera pomysłowość i inicjatywę, budzi zdrowe ambicje nie pozwalając osiąść na laurach. Krwawnik ułatwia sprawowanie kontroli nad sobą i sytuacjami w których się znajdujemy czyniąc człowieka opanowanym i pomagając "zachować twarz" w każdej sytuacji w której się znajdujemy oraz pozwala na utrzymanie dystansu do tego, co dzieje się wokół nas. Przyciąga pomocnych nam ludzi i pomaga zakończyć to, co hamuje nam drogę do przodu. Pozwala zrozumieć siebie i łagodzi urazy z powodu toksycznych związków.

  KWIAT MUSZKATOŁOWY

  Potęguje i budzi siły psychiczne.

  KWIAT RÓŻY CHIŃSKIEJ
  Przyciąga miłość.

  LAUR SZLACHETNY - WAWRZYN

  Zioło wywołujące wizje mające właściwości narkotyczne. Wieszczki w Delfach używały kadzideł z wawrzynu podczas rytuałów wywołujących wizje. Liście noszone jako amulet odpędzają zło, a włożone pod poduszkę - wywołują prorocze sny. Hodowany w ogródku chroni domowników przed chorobami i burzami. Wywaru ze świeżych liści, albo samych świeżych liści - używamy do oczyszczania i poświęcania przestrzeni. Należy uważać ze stosowaniem, ponieważ może wywołać alergię. Wzbudza siły psychiczne i daje prorocze sny.

  LAWENDA
  Jest zielem pobudzającym uczciwość oraz dającym czystość zamiarów i intencji, pobudzającym harmonię i przyciągającym miłość. Dodaje energii yin (żeńska moc), działa oczyszczająco, ochronnie, leczniczo i wspomagająco. pobudza uczciwość oraz czystość intencji i zamiarów, łagodzi napięcia nerwowe, pomaga osiągnąć dystans do problemów życiowych, uspokaja wzburzone emocje dając siłę koncentracji, wewnętrzną równowagę i wprowadzając spokój ducha. Lawenda oczyszcza umysł, pomaga realnie oceniać nowe pomysły i nowo poznanych ludzi pomagając odzyskać utraconą wiarę w siebie i swoje możliwości dodając także stanowczości i zapewniając powodzenie we wszystkich pracach związanych z fizycznym wysiłkiem i zapewnia obfitość plonów. Lawenda to roślina magiczna dająca ochronę pracownikom wymiaru sprawiedliwości, pomaga w pokonywaniu barier wszelkiej biurokracji umożliwia wydawanie sprawiedliwych osądów. Jako kadzidło spalane w pomieszczeniach - oczyszcza i daje niepowtarzalną atmosferę oraz pomaga nawiązać kontakt z Niebiosami dając wspaniałe wizje i inspiracje. Wzmaga koncentrację i wspierając rozwój duchowy pobudza zmysł jasnowidzenia. Wnosi spokój i opanowanie. Koi duszę daje dobry i spokojny sen.
  W magii miłosnej lawenda potęguje czułość między partnerami, usuwa onieśmielenie spowodowane pierwszym zbliżeniem między kochankami, zapewnia wierność usuwając zazdrość i wnosi wzajemne zaufanie do partnerów dodając im większej intymności w związku. Harmonizuje przepływ energii między czakramami i daje harmonię wszystkich czakr, ułatwia w związku z tym zajście w ciążę kobietom po 33 roku życia. Noszona w woreczku blisko ciała - przyciąga mężczyzn.

  LUBCZYK
  Oczyszcza, a dodawany do pokarmów i napojów miłosnych - przyciąga miłość.

  MAJERANEK

  Zwany lebiodką pospolitą, majeranem jako zioło używany jest dla ochrony pomieszczeń w których przebywamy. Szczyptę majeranku umieszczamy w każdym pokoju, co nam zapewni spokojny żywot. W magii miłosnej dodawany do napojów miłosnych i do robienia rytuałów.

  MAK - NASIONA
  Budzi i przyciąga miłość i szczęście, daje i pobudza u kobiet płodność. Przyciąga pieniądze.

  MARCHEWNIK ANYŻKOWY
  Oczyszcza, pobudza umysł dając jasność myśli, odwagę. "Raduje serce"

  MELISA
  Zioło znane jako pomocne w uspokojeniu i ukojeniu nerwów, wpływa na organizm oczyszczająco i wspomagająco dając wewnętrzną równowagę i chroniąc przed złem i pokusami a także przed błędami popełnianymi z i w miłości. Melisa usuwa lęki dodając odwagi i pomaga przyciągnąć szczęśliwą miłość, a w miłości zapewnia wierność i ochrania związki partnerskie wzmacniając wzajemną więź łączącą partnerów. Pomaga ustrzec się przed wchodzeniem w toksyczne relacje w związku, a także ułatwia zakończenie niechcianych relacji partnerskich, pomaga wyjść z trudnych sytuacji życia oraz pozbierać się po rozwodzie, stracie partnera czy też po bolesnym rozstaniu usuwając ból. Pomaga i ułatwia nam zerwanie z nieżyczliwymi ludźmi i ułatwia zerwanie z nałogami. Melisa inspiruje i zachęca do działania pobudzając wyobraźnię, pobudza zdrowe ambicje wspiera inicjatywę i pomysłowość w działaniu pomagając przyciągać pomocnych ludzi. Dodaje entuzjazmu pomagającego w realizacji urzeczywistnianiu wszystkich marzeń życia.

  MIĘTA
  Mięta to magiczne zioło znane od wieków mające wiele zastosowań. Już dawne szamanki i zielarki zalecały podawanie naparów z mięty na wzmożenie aktywności seksualnej, ułatwia pierwsze zbliżenie, ochrania związki partnerskie zapewniając partnerom wzajemną wierność. Partnerom chcącym powiększenia rodziny zapewnia potomstwo, sprzyja rozwijaniu się życia towarzyskiego i wpływa na powiększanie się liczby przyjaciół.
  Jako zioło spalane dla oczyszczania wpływa oczyszczająco i wspomagająco na osoby usuwając irracjonalne lęki, chroni przed pokusami, złem i popełnianiem błędów, odgania złe i negatywne myśli, usuwa skłonności do martwienia się na zapas, przyciąga pieniądze, wzmacnia namiętność, pobudza aktywność na każdym poziomie. Dodaje inspiracji i pomaga podjąć całkiem nową działalność przezwyciężając wszelkie obawy w związku z tym co chcemy robić w życiu. Mięta dodaje mocy, wspiera rozwój duchowy oraz daje poczucie prestiżu i bycia autorytetem zapewniając społeczny awans oraz przyciągając ciekawe propozycje oraz okazje do korzystnego zarabiania i lokowania pieniędzy. Chroni przed zazdrością na tle materialnym i w życiu osobistym. Przyciąga dobre duszki, dobrobyt materialny i wzmaga seksualne pragnienia. Wypędza złe moce.

  OMAN WIELKI
  Wspomaga wróżenie ze szklanej kuli i daje jasnowidzenie.

  ORZECH KOKOSOWY
  Posiada właściwości ochronne.

  PACZULA
  Budzi i przyciąga miłość i pieniądze, wzmaga i pobudza płodność.

  PAPROĆ
  Oczyszcza i wygania negatywne energie, palona w ognisku pomaga wywołać deszcz.

  PIETRUSZKA ZWYCZAJNA
  Jest stosowana w rytuałach ochronnych i oczyszczających. Korzeń pietruszki dodawany do kąpieli oczyszczającej - zapobiega pechowi i uwalnia od pecha. Stosowana też w magii miłości.

  PIOŁUN
  Zioło z gatunku bylic. Suszone ziele piołunu doskonale służy podczas wszelkiego rodzaju rytuałów ochronnych i oczyszczających, a także do wyznaczania magicznego kręgu. Spalany w kadzidłach wzmaga jasnowidzenie i daje zdolność wróżenia. Spalany w kadzielnicy z żarzącymi się węgielkami ochrania przed włóczącymi się duchami. Dodaje odwagi i wytrzymałości. Piołun jest doskonałą odtrutką na zatrucia cykutą (szczwół plamisty) oraz muchomorami. Podawany umierającym jako napój - umożliwia im odejście w pokoju i odnalezienie pokoju. W magia miłości mówi, że piołun umożliwia ujrzenie swojej prawdziwej miłości we śnie w dzień Św. Łukasza. Zwiększa siły psychiczne i budzi je wzmagając ich moc.

  POKRZYWA
  Uznawana za chwast rosnący w okolicach domów, lasów, łąk i pól. Przez szamanki i zielarki uznana za zioło mające działanie oczyszczające, ochronne i wspomagające nasz organizm i jego siły fizyczne. Pokrzywa wspiera rozwój duchowy, wzmacnia zdrowie, likwiduje wszelkie przesądy i uprzedzenia dając harmonię z otoczeniem. Ułatwia pokonywanie barier i przeszkód na drodze do osiągnięcia sukcesu. Pokrzywa działa stymulująco na psychikę wzmacniając determinację w działaniu, daje realizm, wzmacnia prestiż, pomaga rozumieć i rozpoznawać własne emocje eliminując wszelkie skrajności i skłonności do użalania się nad sobą i innymi. Usuwa małostkowość, żal i smutek i dodaje sił do pokonywania wszelkich trudności, aby można było wyjść na prostą. Jako magiczne ziele liście pokrzywy, kwiaty i łodyga oraz korzeń są używane do pobudzania zmysłów, usuwania wszelkich zahamowań i pruderii, pomaga cieszyć się bliskością partnera i wzajemną intymnością. Daje wzrost kreatywności wpływając twórczo na życie, uaktywnia sferę seksualną, wzmacnia potencję zapewniając pomyślne poczęcie upragnionego dziecka. Pokrzywa daje możliwość widzenia prawdy o własnym związku i partnerze odsłaniając wszystkie negatywne cechy charakteru i pomaga nad nimi zapanować oraz definitywnie zlikwidować. W biznesie ułatwia nam prowadzenie wszelkich spraw i ich formalne załatwianie, pozwala zrozumieć prawne zawiłości, daje powodzenie w prowadzeniu różnych bankowych operacji i inwestycji chroniąc przed finansowymi błędami, nastraja przychylnie do urzędowych osób sprzyjając przyciąganiu do naszego życia właściwych osób, które pomagają się nam bogacić.

  PORTULANKA SIEWNA
  Bardzo rzadko dziś spotykana. Już w średniowieczu uchodziła za zioło chroniące przed czarami, a rozłożona dookoła łóżka dawała ochronę i odpędzała złe duchy. Chroni przed uderzeniem pioruna.

  PRZYTULIA
  Ochrania przed czarami miłosnymi i działaniem ich oraz odpędza złe duchy.

  ROZMARYN
  Od dawna rozmaryn był uważany za środek przeciwdziałający plagom. Pomaga pozbyć się sennych koszmarów. Działa oczyszczająco, ochronnie, wspomagająco, oczyszcza z negatywnych energii, przynosi spokój wewnętrzny, sprzyja zachowaniu młodości fizycznej i duchowej. Wspomaga i daje dobrą pamięć, poczucie sprawiedliwości i mocy, ułatwia naukę. Usuwa depresję, pomaga w zachowaniu młodości, odgania koszmary senne dając spokojny i miły sen.
  W magii miłosnej wzbudza uczucie, daje wierność i szczęśliwe pożycie. Zapach rozmarynu dodaje witalności, radości i inspiracji. Używany do produkcji wieńców ochronnych. A dodawany do kąpieli pobudza siły witalne i radość. Umycie rąk naparem z rozmarynu oczyszcza tak jak cała kąpiel. Pomaga w zachowaniu młodości i przyciąga dobre, wspierające duszki.

  RÓŹA
  Róża. Harmonizuje energię yin i yang, uzdrawia, posiada działanie ochronne, wspomagające; przyciąga miłość, zapewnia wzajemność, pobudza namiętność w już istniejących związkach; dodaje witalności i radości życia. Niezastąpiona w magii miłosnej, usuwa demoniczne skłonności, daje odwagę i prorocze sny. Posiada największą moc wśród wszystkich kadzideł.

  RUTA

  Tak jak i rozmaryn - ruta uważana jest za zioło zapobiegające plagom i znoszące działanie wszelkich trucizn. Wspiera nasze zdrowie, pozwala trzeźwo oceniać rzeczywistość, daje wgląd w przeszłość i przyszłość. Ma silne działanie antymagiczne, pomaga odczyniać uroki rzucone przez obcych oraz chroni przed czarami i czarownicami. Zapach ruty oczyszcza umysł z pomieszania emocjonalnego. Ruta pomaga przewidywać przyszłość, chroni przed chorobami przywleczonymi z innych krajów. Magia miłości wykorzystuje rutę dla oczyszczania i ochrony związków oraz przestrzeni.

  SOSNA
  Sosna pomaga również oczyścić nam czakrę gardła, działa ochronnie, wypędza złe i negatywne moce i siły, niszczy zło i oczyszcza pomieszczenia. Odwraca wszystkie czary i uroki i kieruje je do tych czarowników, którzy je rzucili. Przyciąga materialne dobra i pieniądze.

  SWEET GRASS
  Słodka trawa amerykańska, używana m.in. z białą szałwią do uświęcania pomieszczeń. W skrócie mówiąc: biała szałwia usuwa z przestrzeni negatywne energie pozostawiając tam puste, neutralne obszary, które powinno się wypełnić dobrą energią. Jeśli się tego nie uczyni od razu, to cały proces oczyszczania należy po niedługim czasie powtórzyć. Sweet Grass stosuje się w tym przypadku do napełnienia przestrzeni pozytywną energią. Pozwala to na znaczne wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi rytuałami oczyszczania pomieszczeń oraz wprowadza bardzo przyjazne, harmonijne wibracje. Oczywiście zioła te można stosować osobno.

  SZAŁWIA

  Jest jednym z najważniejszych ziół pomocnych w uzdrawianiu. Działa oczyszczająco, ochronnie i wspomagająco na ludzi i pomieszczenia. Jako wielki strażnik zdrowia - chroni przed złem, czarami, czarną magią i przed popełnianiem błędów. Wzmacnia i harmonizuje psychikę wzmacniając opanowanie i rzetelność, daje uczciwość i powoduje uczciwość zawieranych umów, daje konsekwencję w działaniu, usuwa lęk przed ludźmi na stanowisku, przyspiesza procedury prawne.
  Biała szałwia - trudno u nas dostępna - ma jeszcze silniejsze działanie, oczyszcza pomieszczenia i ludzi z negatywnej energii, chroni przed wampirami energetycznymi (odcina także istniejące połączenia), oddala rzucone przez kogoś czary i uroki, oddala byty astralne, zabezpiecza ludzi i pomieszczenia podczas rytuałów magicznych, pobudza mądrość, chroni przed pokusami, złem i negatywnymi energiami, przyciąga pieniądze i pozwala zachować rozwagę w uczuciach i działaniach.
  Szałwia sprawia to, że doprowadzamy do końca rozpoczęte sprawy, pomaga pozbyć się negatywnych kodów z przeszłości i tych związanych z pieniędzmi, dodaje odwagi w nowych materialnych działaniach powiększając to co już posiadamy, rozbudza wyobraźnię, pomaga zmieniać marzenia w rzeczywistość, dodaje siły do rozstania się z negatywnymi ludźmi i niepotrzebnymi rzeczami. Odsłania prawdę i przynosi wiele miłych niespodzianek. Chroni przed materializmem, usuwa stereotypy, niepotrzebne pretensje i uprzedzenia. Pomaga osiągnąć długowieczność, a noszona w purpurowym woreczku pomaga zyskać mądrość i rozwagę.
  Szałwia w magii miłosnej pomaga przyciągnąć nową miłość, reguluje popęd płciowy i ochrania już istniejące związki i uczucia odświeżając uczucia w długotrwałych. Uzdrawia i oczyszcza ciało, umysł i duszę. Ochrania przed wszelkimi formami zła i negatywnościami, przyciąga dobrobyt.

  TATARAK
  Oczyszcza pomieszczenia, przywołuje dobre i pomocne duszki przed medytacją i modlitwą.

  TRUSKAWKA
  Przywołuje miłość.

  TYMIANEK
  Oczyszcza zarówno ciało gdy dodany jest do kąpieli, jak i przestrzeń, kiedy go spalamy jako kadzidło. Wdychany regeneruje energię i odświeża, a noszony przy sobie zabezpiecza przed negatywnymi energiami. Daje radość, siłę do pokonywania przeszkód i odwagę. Przegania smutek i przyciąga pieniądze. Uzdrawia, daje zdrowie, oczyszcza miejsca rytualne. Dobrze go spalać przed modlitwą czy rytuałami.

  WALERIANA
  Stabilizuje i ochrania zdrowie psychiczne i fizyczne, oczyszcza organizm i wprowadza równowagę wewnętrzną i zewnętrzną. Łagodzi, daje opanowanie, uspokaja, tonizuje, ochrania przed negatywnymi myślami i zwątpieniem. Daje poczucie sprawiedliwości oraz zdrowy osąd i rozsądek, pomaga doceniać samego siebie i cieszyć się z własnych osiągnięć. Jest pomocna w zakańczaniu starych, ciągnących się długo spraw pozwalając przejąć kontrolę nad trudnymi sytuacjami życia i znaleźć najlepsze wyjście z każdej trudnej sytuacji. Wydobywa ukryte talenty, budzi twórczość i kreatywność oraz zasoby sił do działania. Pomaga zerwać z nałogami i nieżyczliwymi ludźmi.

  WANILIA
  Pobudza seksualne pragnienia, przyciąga miłość, wzmacnia siły umysłowe.

  WAWRZYN (LAUR) - JAGODY

  Pozwala osiągnąć sukces materialny.

  WERBENA
  Przegania złe moce, siły i energie. Suszona werbena może być używana na przykład podczas rytuału przyciągającego wymarzonego partnera.

  WIERZBA
  Magiczne moce wierzby przyciągają miłość, wspomagają leczenie i oddalają zło.

  WRZOS
  Przywołuje dobre duszki i wywołuje deszcz.

  ŻEŃ-SZEŃ - KORZEŃ
  Ochrania przed złem i osaczeniem złośliwych duchów.

  Właściwości spalanych żywic

  DRACENA
  Oczyszcza z negatywnych energii, usuwa złe moce, przyciąga miłość, odnawia i wzmaga męską potencję.Ochrania przed rytuałami, a dodana do innych kadzideł zwiększa ich siłę.

  MIRRA

  To żywica w postaci bryłek o bardzo aromatycznym zapachu. Oczyszcza i uzdrawia, tworzy dobrą atmosferę w pomieszczeniach usuwając złe moce i negatywności. Wspomaga uzdrawianie i medytację. Pomaga w rytuałach wykonywanych w soboty, a spalana w dzień równonocy jesiennej pomaga spełniać wszystkie życzenia. 

  OLIBAN - OLIBANUM

  Ma miły, aromatyczny zapach, oczyszcza pomieszczenia i tworzy pozytywne wibracje w atmosferze. Używana w rytach wykonywanych w soboty oraz w dzień równonocy jesiennej - pomaga spełnaić wszelkie życzenia.

  Uwaga:

  Kiedy zaczynasz palić kadzidła, przede wszystkim należy wybierać te, które są wykonane ze zdrowych ziół - niczym nie skażonych. Najlepiej jest takie kadzidło przed zakupem sprawdzić, czy nie jest toksyczne. Większość kadzideł dostępnych na rynku to kadzidła moczone w benzynie, a więc takie, które zamiast pomagać - szkodzą, trują i powodują ból głowy. Kadzidła przed zakupem można w bardzo łatwo sprawdzić - zapalając jedno z nich. Jeżeli będzie czarne i jeśli będzie rozpalało się łatwo i kopciło czarnym, śmierdzącym dymem - to znak, że było moczone w benzynie i takich kadzideł nie kupujemy. Najlepiej kupować kadzidła ręcznie robione, ze sprawdzonych źródeł, choć te są droższe

  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz