piątek, 1 kwietnia 2011

Karty Tarota

SŁONCE

Masz ogromne ilości energii, witalności i tryskasz radością. Nosisz w sobie tyle ciepła, że każdy, kto przebywa w Twojej obecności to odbiera. Jesteś dla innych inspiracją, dodajesz im energii do życia, optymizmu i radości. Jesteś świadomy siebie, przezwyciężyłeś wszystkie lęki i zmartwienia, zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę są one wywołane brakiem świadomości. Nadszedł dla Ciebie czas beztroski, pomysłowości, aktywności i szczęścia w każdej dziedzinie życia. Jesteś pozytywnie nastawiony do świata i z ufnością podchodzisz do ludzi, wierzysz, że wszystko Ci się uda. Jesteś zadowolony z siebie i z tego, co osiągnąłeś. Tkwią w Tobie potężne siły twórcze, które powinieneś wykorzystać. Jesteś teraz hojny, wspaniałomyślny i obdarowujesz innych swoim ciepłem i energią. Masz wiele do ofiarowania i sam wiele masz, w każdym sensie, również majątkowym. W uczuciach karta ta zapowiada szczęśliwy związek lub małżeństwo, miłość, bliskość w związku, umiejętność brania i dawania, wspólne pokonywanie przeszkód. W przypadku osób chorych karta ta zapowiada powrót do zdrowia, osiągnięcie pełni sił, dobrych lekarzy.

WIEŻA

Żyłeś do tej pory w świecie, który dawał Ci poczucie bezpieczeństwa, ale tak naprawdę żyłeś złudzeniami. Teraz Twój świat zaczął chwiać się w posadach, struktury, które zapewniały Ci bezpieczeństwo okazały się martwe, zbyt sztywne i za ciasne. Mogły spaść na Ciebie niespodziewanie wydarzenia, które jasno Ci ukazały, że dotychczasowy sposób na życie nie zdał egzaminu, możesz odbierać to jak katastrofę życiową. Katastrofa ta dokona przełomu w Twoim życiu, ale zdasz sobie sprawę z tego dopiero, gdy otrząśniesz się z szoku. Jest to wstrząs wyrywający z bezpiecznego kokonu pewności i stabilności, ale otwierający w perspektywie nowe możliwości. Czekają Cię nagłe zwroty sytuacji, niespodziewane zmiany, straty w różnych dziedzinach życia. Jeśli pytałeś o uczucia, to karta ta mówi, że potrzebne są w związku, w którym jesteś, zmiany, być może trzeba będzie się rozstać, bo tkwiłeś w nim nie chcąc widzieć, że jesteś z partnerem ze względu na źle pojęte poczucie bezpieczeństwa. Może też być tak, że otwierają się przed Twoim związkiem nowe perspektywy, jeśli oboje z partnerem wyjdziecie sobie naprzeciw i zburzycie mury, które Was dzielą.

KSIĘŻYC

Jesteś poirytowany, smutny, martwisz się. Podchodzisz do swoich zamiarów niepewnie i z lękiem. Nie widzisz jasno przyszłości, a sprawy, które musisz rozwiązać wydają się nierozwiązywalne. Boisz się, że wydarzy się coś nieoczekiwanego. Kierujesz się teraz przeczuciami, marzeniami i tęsknotami. W wersji pozytywnej jesteś marzycielem, romantykiem i idealistą, ale może też być tak, że popadasz w melancholię albo nawet depresję, bo nie widzisz wyjścia z sytuacji. Pogrążasz się w otchłani swej duszy, wchodzisz w mrok swej podświadomości, żeby zmierzyć się z lękami, strachem i niepewnością i nie zawsze potrafisz znaleźć wyjście z mroku do Słońca. Boisz się tego, co niewypowiedziane, niewidzialne i niezrozumiałe. Możesz mieć problemy ze zdrowiem na tle emocjonalnym, nerwicowym. W sprawach zawodowych jesteś niezadowolony ze swej pracy i musisz uważać na oszustwa. Jeśli pytasz o uczucia, to karta ta mówi o niezrozumiałych tęsknotach, marzeniach, niepewności co do przyszłości związku. W Twoim związku mogła dojść do głosu zazdrość, poczucie krzywdy i zranienia lub strach przed porzuceniem. W każdym przypadku mówi o nierealności tego, co się dzieje, poczuciu bezsensu i rozpaczy.
 

CESARZ

Potrzebujesz jakiegoś autorytetu, którym mógłbyś się w życiu kierować. Być może odkryłeś, że ojciec, który był dla Ciebie do tej pory autorytetem, nie jest takim, jakim Ci się wydawał i potrzebujesz znaleźć własne zasady, którymi mógłbyś się kierować. Chcesz być niezależny, pragniesz stabilności w życiu. W swoich działaniach powinieneś wykazywać się trzeźwym osądem i dyscypliną. Dobre efekty da wytrwałość, odpowiedzialne podejście, stanowczość. Twoje pomysły i koncepcje nabierają teraz przejrzystości, stają się bardziej realne, mają szanse się urzeczywistnić, pod warunkiem, że poddasz je krytycznej analizie, wprowadzisz w swoje działania porządek i weźmiesz za nie odpowiedzialność. Wymagane będzie od Ciebie poważne, solidne podejście i tylko wtedy masz szansę na realizację swoich projektów. Wszystko, co robisz, zostanie sprawiedliwie ocenione, więc nie możesz sobie pozwolić na byle jakie załatwienie sprawy, musisz wykazać się wiedzą, solidnością i realistycznym osądem. Musisz uważać na to, by nie być próżnym, nadmiernie dumnym, zbyt wymagającym wobec innych. Grozi Ci też popadnięcie w pychę i zarozumiałość. Możesz mieć problem z wysłuchaniem racji innych ludzi, oczekując przede wszystkim posłuszeństwa.

ARCYKAPŁAN

W swoich działaniach kierujesz się przede wszystkim moralnością, zasadami etycznymi, być może również względami religijnymi. Poszukujesz wartości głębszych, wyższych niż te, które potocznie są uważane za ważne. Podchodzisz do życia i innych z optymizmem, idealistycznie. Jesteś prostolinijny. Wybrałeś drogę zaufania do autorytetów, w decyzjach jesteś konserwatywny i kierujesz się tradycją. Uważasz, że to tradycja i uznane autorytety nadają sens życiu, że inni mądrzejsi od Ciebie wiedzą lepiej i warto ich słuchać. Niektórzy mogą uważać, że jesteś przez to mało elastyczny, usztywniony wyznawanymi zasadami. Cenisz rytuały, ogólnie przyjęte normy postępowania, starasz się być uczciwy i działasz zgodnie z prawem. Swoją mądrość opierasz na doświadczeniach przeszłych pokoleń. Możesz mieć problemy z nadążaniem za nowościami w każdej dziedzinie. Pokładasz dużą ufność w życie jako takie i wierzysz w jego sens. Jeśli pytałeś o uczucia to karta ta mówi o tym, że w Twój związek wszedł w fazę wzajemnego zaufania, że stanowi on podwaliny pod idealny związek. Traktujesz partnera poważnie i kierujesz się wartościami moralnymi. Możesz myśleć o zawarciu związku małżeńskiego lub też podjąłeś już taką decyzję.

GWIAZDA

Nastał dla Ciebie czas spełnienia marzeń i wielkiego szczęścia. Jesteś pod opieką bogini Wenus, która zapewni Ci spełnienie w miłości, możesz spotkać teraz nowych ludzi, zawrzeć wiele przyjaźni, a także spotkać miłość swego życia. Jeśli jesteś już w związku, to będzie to dla Ciebie i Twego partnera czas pełnej szczęścia miłości, radości i przyjemności. Jesteś teraz otwarty na mądrość, masz nadzieję na spełnienie Twoich projektów. To, co teraz przedsięweźmiesz, będzie miało dalekosiężne działanie, a skutki Twoich obecnych działań będą dla Ciebie wyjątkowo korzystne, choć na razie nie masz takiej świadomości. Jest to czas siewu pod przyszłe wydarzenia i to, co teraz rozpoczniesz, przyniesie pozytywne efekty. Masz teraz ogromne twórcze możliwości. Jeśli zajmujesz się sztuką czy sprawami estetyki i piękna, to jesteś w pełni sił twórczych, możesz liczyć na natchnienie, a to, co teraz stworzysz, ma szansę przysporzyć Ci sławy i znajdzie uznanie innych. Jest to też dobry czas, jeśli chcesz wejść w spółkę, możesz liczyć na to, że będziesz doskonale dogadywał się z partnerem w interesach i razem macie możliwość osiągnięcia sukcesów. Możesz teraz wzbogacić się, wejść w układ przynoszący duże korzyści majątkowe.

ŚMIERĆ

Dojrzałeś do pozostawienia za sobą pewnego etapu w życiu, musisz zakończyć sprawy, o które pytasz i iść dalej. Jest to czas pożegnań, uwolnienie się od tego, co już Ci nie służy, choć możesz to odbierać jakby to był koniec wszystkiego. Musisz pamiętać, że koniec jest zwykle równocześnie początkiem czegoś nowego i dla tego, co ma dopiero przyjść trzeba zrobić miejsce. Rozstanie ze znanym może być bolesnym doświadczeniem, może powodować cierpienie, ale w naturalny sposób należy pewne sprawy pożegnać, nadszedł czas, aby się uwolnić. Karta ta wymaga od Ciebie abyś pogodził się z tym, że umieranie i cierpienie z tym związane jest nieodłącznym elementem życia. Jeśli pytałeś o sprawy zawodowe, karta ta może oznaczać zakończenie dotychczasowej działalności czy pracy, powinieneś odejść i zrobić miejsce na pojawienie się w Twoim życiu nowych możliwości. W uczuciach karta ta mówi o rozstaniu, o tym, że związku, w którym jesteś, nie da się już utrzymać. Trzeba pożegnać się z partnerem, przeżyć cały ból z tym rozstaniem związany. Na pytanie o zdrowie karta ta odpowiada, że kryzys w chorobie został zażegnany lub o konieczności poddania się operacji, która będzie początkiem zdrowienia.

DIABEŁ

Jesteś teraz narażony na pokusy, Diabeł oferuje Ci wszystko, co tylko sobie zamarzysz, ale równocześnie ukrywa przed Tobą cenę, jaką będziesz musiał za to zapłacić. Wpadłeś w uzależnienie od własnych pragnień, przestałeś dostrzegać prawdę, nie potrafisz spojrzeć na nic obiektywnie. Masz w sobie ogromne pokłady energii, którą kierujesz na zdobycie rzeczy, które nie są tak naprawdę istotne. Kierują Tobą silne namiętności, pragnienia, popęd seksualny, a Ty dajesz się im prowadzić kuszony obietnicą spełnienia, dobrobytu, radości. Możesz przeżywać bardzo negatywne uczucia, gniew, złość, żądzę zemsty, zawiść, zazdrość. Możesz osiągać sukcesy za wszelką cenę, dążyć do celu po trupach. Jeśli pytałeś o uczucia, to karta ta mówi o wzajemnym pożądaniu, o dominancie seksu i żądzy nad uczuciami. Mogą też w Twoim związku mieć miejsce tyrania, szantaż emocjonalny, zależność materialna od drugiej osoby. Twoje uczucie bardziej przypomina nałóg niż miłość, możesz być uzależniony od partnera emocjonalnie czy seksualnie. Na pytanie o zdrowie karta ta sugeruje uzależnienia, nadużywanie leków, narkomanię lub alkoholizm. Może też oznaczać złe traktowanie swego ciała i siebie samego w ogóle.

WIEŻA

Żyłeś do tej pory w świecie, który dawał Ci poczucie bezpieczeństwa, ale tak naprawdę żyłeś złudzeniami. Teraz Twój świat zaczął chwiać się w posadach, struktury, które zapewniały Ci bezpieczeństwo okazały się martwe, zbyt sztywne i za ciasne. Mogły spaść na Ciebie niespodziewanie wydarzenia, które jasno Ci ukazały, że dotychczasowy sposób na życie nie zdał egzaminu, możesz odbierać to jak katastrofę życiową. Katastrofa ta dokona przełomu w Twoim życiu, ale zdasz sobie sprawę z tego dopiero, gdy otrząśniesz się z szoku. Jest to wstrząs wyrywający z bezpiecznego kokonu pewności i stabilności, ale otwierający w perspektywie nowe możliwości. Czekają Cię nagłe zwroty sytuacji, niespodziewane zmiany, straty w różnych dziedzinach życia. Jeśli pytałeś o uczucia, to karta ta mówi, że potrzebne są w związku, w którym jesteś, zmiany, być może trzeba będzie się rozstać, bo tkwiłeś w nim nie chcąc widzieć, że jesteś z partnerem ze względu na źle pojęte poczucie bezpieczeństwa. Może też być tak, że otwierają się przed Twoim związkiem nowe perspektywy, jeśli oboje z partnerem wyjdziecie sobie naprzeciw i zburzycie mury, które Was dzielą.

MOC

Czujesz się silny, pewny siebie, pełen wewnętrznej mocy. Masz poczucie, że możesz przenosić góry. Twoja siła wynika z opanowania popędów, świadomego używania własnych, wewnętrznych zasobów. Jesteś gotów do walki z przeciwnościami, potrafisz zachować równowagę między wymaganiami, a swoimi możliwościami. Z opanowaniem i spokojem podchodzisz do problemów i wiesz, że sobie z nimi poradzisz. Jesteś w pełni swoich możliwości twórczych, przepełnia Cię pozytywna energia wynikająca z przeświadczenia, że pokonałeś sam siebie, swoje wewnętrzne ograniczenia. W swoich działaniach jesteś wytrwały, pracowity i masz wszelkie dane, aby osiągnąć zwycięstwo. W sprawach zawodowych możesz liczyć na odniesienie sukcesu, masz pracę, w której możesz czuć się bezpiecznie, bo masz zaufanie do samego siebie i swoich umiejętności. Jeśli pytałeś o sprawy uczuciowe, to karta mówi o tym, że jesteś nastawiony przede wszystkim na aspekt fizyczności w związku, na namiętność. Z bliską osobą łączy Cię silne przyciąganie seksualne, jest to związek, który dzięki silnej namiętności może przetrwać bardzo długo. Karta ta mówi o dobrym zdrowiu, w przypadku chorób czy operacji o szybkim powrocie do zdrowia.

EREMITA

Dojrzałeś do tego, żeby w samotności przemyśleć swoje życie, pragnienia i cele. Wszedłeś w fazę, w której potrzebne jest Ci odosobnienie, przebywanie w miejscu cichym, z dala od ludzi, po to, by móc osiągnąć wewnętrzny spokój. Doświadczyłeś w dotychczasowym życiu wiele i teraz czas, aby skupić się na wnętrzu, skonsolidować dotychczas zdobytą wiedzę praktyczną. Być może potrzebujesz czasu, aby odnaleźć siebie w zamęcie codzienności. Gdzieś po drodze mogłeś zapomnieć o swojej właściwej motywacji, o celach, które chciałeś osiągnąć, pragnieniach i marzeniach, które miałeś. Ważne jest teraz, abyś odkrył je na nowo, dokonał podsumowania dotychczasowego życia i sprawdził, czy pozostałeś sobą w zgiełku życia. Możesz mieć tendencję do stawiania sobie wysokich wymagań, perfekcjonizmu i być może powinieneś wejrzeć w głąb siebie i sprawdzić, dlaczego taki jesteś, czy rzeczywiście jest to konieczne, czy tylko w ten sposób usiłujesz uporać się ze strachem przed życiem. W związku uczuciowym może ta karta oznaczać osamotnienie, potrzebę zrozumienia wzajemnych potrzeb i nawiązania relacji na wyższym, duchowym poziomie. Jeśli jesteś samotny, to nadszedł czas, abyś zaakceptował fakt, że inni są tylko ludźmi i trzeba przyjmować ich takimi, jacy są, nie oczekując ideału.

MAG

Jesteś pewny siebie i swoich możliwości, skoncentrowany na sobie. Posiadasz wiedzę o świecie i wiesz jak ją wykorzystać, potrafisz kierować swoim życiem, ale musisz uważać, żeby nie przenosić na innych chęci kierowania, bo możesz stać się manipulatorem. Jesteś inteligentny i kierujesz się teraz umysłem, preferujesz logiczne rozwiązania, jesteś pełen optymizmu i wiary w to, że Twój punkt widzenia jest najbardziej właściwy. Może dobrze by było, gdybyś przyjął do wiadomości, że Twoja wiedza to zaledwie początek, jesteś dopiero na początku drogi, a nie na jej końcu i przydałoby Ci się trochę pokory. W swojej dziedzinie jesteś prawdziwym fachowcem i profesjonalistą. Zacząłeś osiągać sukcesy, podejmujesz nowe przedsięwzięcia. W tym nastroju, w którym teraz jesteś wszelkie przedsięwzięcia Ci się powiodą. Pojawiają się przed Tobą szanse na nowe, lepsze życie, wszystko Ci się uda, pod warunkiem, że nie staniesz się zarozumiały, pozbędziesz się pychy, spojrzysz na to, co masz wykonać, świeżym wzrokiem i nie zapomnisz o tym, że powodzenie często nie jest efektem tylko działania indywidualnego, ale również zespołowego.

RYDWAN

Przepełnia Cię pozytywna energia, jesteś zdecydowany dokonać kroku naprzód. Podjąłeś decyzję i teraz chcesz realizować nowe cele z pasją i radością. Masz zaufanie do siebie i do przyszłości, widzisz wizję, do której dążysz, jesteś gotów podjąć ryzyko. Masz w sobie duży potencjał, zdolności do wykonania zadania, ale karta ta wskazuje na brak doświadczenia w dziedzinie, którą wybrałeś, wkraczasz na nieznany teren. Musisz uważać, żeby nie przecenić własnych sił, powściągnąć skłonności do pychy i nadmiernej pewności siebie. Lepiej będzie dla Ciebie, gdy przyjmiesz do wiadomości fakt, że musisz jeszcze dużo się nauczyć i podejdziesz do tematu w większą pokorą. Jesteś bardzo ambitny, dokonałeś dużego skoku naprzód, uwolniłeś się od tego, co Cię niepotrzebnie obciążało, od niepewności i wątpliwości. Pragniesz samodzielności. Twoje przedsięwzięcia mają wielkie szanse powodzenia, jeśli będziesz potrafił zapanować nad emocjami i popędami. W dziedzinie uczuć karta ta może oznaczać to, że poznałeś osobę, która wywarła na Tobie wielkie wrażenie i jesteś zdecydowany zabiegać o nią, starać się, a nawet walczyć, jeśli będzie taka potrzeba, uważaj tylko, żeby brać pod uwagę również pragnienia tej drugiej osoby, a nie tylko własne.

UMIARKOWANIE

W obecnej sytuacji powinieneś zachować umiar, spokój i równowagę. W każdej sprawie lepsze będzie dla Ciebie dążenie do zgody i pojednania oraz wstrzemięźliwość. Najlepsze efekty osiągniesz przystosowując się do sytuacji, wykazując się skromnością, darząc innych ciepłem i przyjaźnią. Obserwuj sprawy spokojnie i z opanowaniem, nie daj nikomu zbić się z tropu. Zwróć swoją uwagę na osiągnięcie stanu równowagi. Zanim przedsięweźmiesz jakieś działania dojdź do porządku sam ze sobą, odrzuć wszelkie kłótnie, zazdrość, wątpliwości i ambicję. Idąc swoją drogą nie musisz niczego się obawiać, gdyż karta ta zapowiada osiągnięcie zadowolenia w każdej dziedzinie, w sprawach rodzinnych, zawodowych, w przyjaźni i w miłości. Wypełniasz postawione przed Tobą obowiązki metodycznie i spokojnie, jesteś w pracy rozluźniony, nie ma potrzeby, żebyś się spieszył. Jeśli pytałeś o uczucia, to karta ta mówi o szczęśliwym związku, pełnym miłości, zaufania, otwartości i przyjaźni. Nastawiony jesteś na przeżywanie wewnętrzne, na intymność i prostolinijność. Dla osób wolnych zapowiada wejście w nowy, pomyślny związek. Możesz teraz osiągnąć harmonię i jedność ciała, umysłu i duszy, wewnętrzny spokój, zgodę ze samym sobą.

SĄD

Uwolniłeś się od obciążeń i rozpocząłeś nowe życie. To, co stare i niepotrzebne zostało już za Tobą, zmartwienia, kłopoty, zahamowania, to wszystko zostało już za Tobą, a przed Tobą pełna radości i nowych wyzwań przyszłość. Zdecydowałeś się wreszcie na bycie sobą, rozpocząłeś nowy etap. Przeszłe doświadczenia dokonały zmian w Tobie, dzięki nim wzrastałeś i teraz w nowej postaci możesz wejść w nowe czasy. Wyszedłeś z kryzysu wzmocniony, silniejszy i pełen energii do działania. Przepełnia Cię wdzięczność do Wszechświata za to, co był Ci dane. Mogłeś zastanawiać się nad sensem życia przez wiele czasu, ale teraz dotarłeś do kresu tych poszukiwań, odkryłeś, że życie ma sens niezależnie od tego, czy jesteśmy szczęśliwi, sama świadomość sensu daje szczęście. Masz teraz możliwość wybaczenia tym, którym masz coś do wybaczenia, stać Cię na wyrozumiałość. W uczuciach karta ta mówi, że znalazłeś partnera swoich marzeń, osobę, z którą chcesz spędzić życie. Nie jest to romantyczny poryw serca, lecz pewność, że odnalazłeś drugą połówkę jabłka. Karta ta może wskazywać na powołanie kapłańskie, powołanie do służenia ludziom.

KOŁO FORTUNY

Karta ta oznacza ciągłą zmianę, jakiej wciąż podlegamy. Jeżeli teraz jesteś na szczycie, to możesz za chwilę znaleźć się w dolinie, z której nie będzie widać wyjścia. Jednak dzięki własnej przemyślności znajdziesz z niej wyjście, los Ci w tym dopomoże, znajdziesz szczęśliwe rozwiązanie. Jeśli teraz masz poczucie, że jesteś na dnie, to nie rozpaczaj, znajdziesz rozwiązanie swoich problemów, bo zawsze po burzy przychodzi słońce, a po nocy dzień i jutro możesz zostać wyniesiony na szczyty. Jest to karta nieuniknionych zrządzeń losu, nie mamy na nie wpływu, więc lepiej po prostu poddać się prądowi życia i przyjąć, że wszystko, co nas spotyka jest dla nas najlepsze, niezależnie od tego, co teraz na ten temat myślimy. Po jakimś czasie najprawdopodobniej stwierdzimy, że to, co się działo było lepsze niż gdybyśmy sami pokierowali naszym życiem. W miłości może ta karta oznaczać kryzys, możesz być samotny i nie widzisz szans na poznanie życiowego partnera albo tkwisz w niezadowalającym związku. Taka sytuacja nie przez przypadek stała się Twoim udziałem, masz się dzięki niej czegoś nauczyć i wtedy, gdy zrozumiesz jej przesłanie możesz liczyć na szczęśliwą odmianę losu.

ZAKOCHANI

Stoisz przed wyborem, musisz lub chcesz podjąć decyzję. Może ona dotyczyć miłości i związku, ale równie dobrze może dotyczyć każdej innej dziedziny życia. Powinieneś wziąć pod uwagę zarówno to, co mówi Ci rozum, jak i to co podpowiada intuicja. Dopiero połączenie obu stron Twojej osobowości, jasnej, świadomej i ciemnej, podświadomej, zapewni Ci podjęcie decyzji właściwej. Rozum nie zawsze ogarnia całość problemu, sama intuicja też może nie wystarczyć, natomiast obie strony Twojej osobowości razem zaprowadzą Cię we właściwym kierunku. Twój wybór będzie korzystny i dla Ciebie i dla innych. Możesz być na takim etapie swojego życia, że dokonujesz wyboru dalszej drogi życiowej, nie powinieneś się cofać, podążaj naprzód, niech Twoje wybory nie pozostawiają Cię w tyle. W sprawach uczuciowych karta ta może oznaczać podjecie decyzji o ślubie, ludzi, którzy tę decyzję podjęli łączy wzajemna miłość i poszanowanie. Ich przyszłe wspólne życie zapowiada się szczęśliwie. Również w życiu zawodowym wskazuje ona na czas podejmowania decyzji, jeśli weźmiesz pod uwagę nie tylko względy materialne, ale też zadowolenie z wykonywanej pracy, to podejmiesz właściwą i korzystną dla siebie decyzję.

SPRAWIEDLIWOŚĆ

Starasz się być obiektywny w ocenie sytuacji i innych ludzi. Podchodzisz do życia świadomie, jesteś w stanie równowagi osiągniętej w procesie kształtowania oceny samego siebie. Jesteś uczciwy i sprawiedliwy w stosunku do innych, ale przede wszystkim jasno i zdecydowanie oceniasz sam siebie, widzisz wszystkie swoje braki i zalety, jesteś w tej ocenie obiektywny. Do sytuacji, o którą pytasz należy podejść podobnie, bezstronnie, obiektywnie, ważąc starannie wszystkie za i przeciw, starając się być sprawiedliwym w ocenie, pamiętając, że każda sytuacja ma różne aspekty i zwykle nie ma jedynego winnego oraz że nie ma kogoś, kto byłby całkiem bez winy. Karta ta oznacza zapanowanie sprawiedliwości, również w przypadku sprawy sądowej. Z całą pewnością nie poradzisz sobie jednak z tą sprawą sam, należy zasięgnąć porady prawnika. Jeśli pytasz o związek uczuciowy, to karta mówi o harmonii w związku, o dwóch osobach, które dają sobie równe prawa, rozumieją się wzajemnie i akceptują wraz ze wszystkimi wadami i zaletami. Jeśli właśnie poznałeś kogoś nowego, to oboje na razie przyglądacie się sobie, oceniacie, staracie się być w tej ocenie obiektywni.

MOC

Czujesz się silny, pewny siebie, pełen wewnętrznej mocy. Masz poczucie, że możesz przenosić góry. Twoja siła wynika z opanowania popędów, świadomego używania własnych, wewnętrznych zasobów. Jesteś gotów do walki z przeciwnościami, potrafisz zachować równowagę między wymaganiami, a swoimi możliwościami. Z opanowaniem i spokojem podchodzisz do problemów i wiesz, że sobie z nimi poradzisz. Jesteś w pełni swoich możliwości twórczych, przepełnia Cię pozytywna energia wynikająca z przeświadczenia, że pokonałeś sam siebie, swoje wewnętrzne ograniczenia. W swoich działaniach jesteś wytrwały, pracowity i masz wszelkie dane, aby osiągnąć zwycięstwo. W sprawach zawodowych możesz liczyć na odniesienie sukcesu, masz pracę, w której możesz czuć się bezpiecznie, bo masz zaufanie do samego siebie i swoich umiejętności. Jeśli pytałeś o sprawy uczuciowe, to karta mówi o tym, że jesteś nastawiony przede wszystkim na aspekt fizyczności w związku, na namiętność. Z bliską osobą łączy Cię silne przyciąganie seksualne, jest to związek, który dzięki silnej namiętności może przetrwać bardzo długo. Karta ta mówi o dobrym zdrowiu, w przypadku chorób czy operacji o szybkim powrocie do zdrowia.

WISIELEC

Ugrzęzłeś w trudnej sytuacji i nie potrafisz znaleźć zadowalającego rozwiązania. Utknąłeś i wydaje Ci się, że nie ma z tej sytuacji wyjścia. Jedyne, co Ci pozostało, to wycofać się, przemyśleć wszystko od nowa, wejrzeć w siebie i znaleźć nowe podejście do tematu. Sytuacja wymaga od Ciebie zmiany nastawienia, być może zmiany poglądów. Musisz zrobić krok w tył, wrócić do przyczyn zaistniałej sytuacji. Karta ta mówi także o tym, że trzeba czasu na odnalezienie rozwiązania, ono cały czas jest o krok od Ciebie, masz gotowe rozwiązanie niemalże pod ręką, ale go nie widzisz, bo patrzysz z niewłaściwej perspektywy. Warto odwiesić pewne sprawy na jakiś czas na kołek, a po jakimś czasie do nich wrócić ze świeżym spojrzeniem i wtedy nagle stwierdzisz, że w ogóle nie ma problemu, że w międzyczasie sam się rozwiązał. Karta ta odradza aktywność i działanie w kwestii, o którą pytasz. Tylko czas pomoże Ci się uporać z tą sytuacją czy problemem, potrzebna jest cierpliwość i spokój. Jeśli nie poddasz się czasowi, możesz popaść w chorobę. Karta ta wymaga od Ciebie zmiany myślenia, zmiany na poziomie działania nawykowego, potrzebujesz zobaczyć co do tej pory postrzegałeś błędnie.

SŁONCE

Masz ogromne ilości energii, witalności i tryskasz radością. Nosisz w sobie tyle ciepła, że każdy, kto przebywa w Twojej obecności to odbiera. Jesteś dla innych inspiracją, dodajesz im energii do życia, optymizmu i radości. Jesteś świadomy siebie, przezwyciężyłeś wszystkie lęki i zmartwienia, zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę są one wywołane brakiem świadomości. Nadszedł dla Ciebie czas beztroski, pomysłowości, aktywności i szczęścia w każdej dziedzinie życia. Jesteś pozytywnie nastawiony do świata i z ufnością podchodzisz do ludzi, wierzysz, że wszystko Ci się uda. Jesteś zadowolony z siebie i z tego, co osiągnąłeś. Tkwią w Tobie potężne siły twórcze, które powinieneś wykorzystać. Jesteś teraz hojny, wspaniałomyślny i obdarowujesz innych swoim ciepłem i energią. Masz wiele do ofiarowania i sam wiele masz, w każdym sensie, również majątkowym. W uczuciach karta ta zapowiada szczęśliwy związek lub małżeństwo, miłość, bliskość w związku, umiejętność brania i dawania, wspólne pokonywanie przeszkód. W przypadku osób chorych karta ta zapowiada powrót do zdrowia, osiągnięcie pełni sił, dobrych lekarzy.

CESARZOWA

Masz za zadanie zapanowanie nad sobą oraz nad ziemską rzeczywistością. Czeka Cię wypełnianie obowiązków związanych z życiem społecznym i powinieneś tym właśnie się zająć. Masz teraz w sobie mnóstwo twórczej energii i powinieneś ją wykorzystać do działania i kreowania nowej rzeczywistości, nosisz w sobie ogromny potencjał twórczy, masz mnóstwo dobrych pomysłów i powinieneś wprowadzić je w życie. Potrzebne Ci jest nowe spojrzenie na rzeczywistość, zaakceptowanie tego, co jest konieczne, co wynika z Twoich zobowiązań wobec innych ludzi, siebie i świata. Sytuacja wymaga od Ciebie dojrzałości, dorosłego podejścia do życia, Twoje działania powinny być wyważone, spokojne i powinieneś brać pod uwagę to, że życie jest ciągłą zmianą, procesem twórczym, nie ma niczego stałego i niezmiennego. Masz teraz dobrą relację z matką lub innymi, starszymi od Ciebie kobietami i dobrze by było, abyś wziął pod uwagę ich zdanie na temat Twoich problemów. W swoich działaniach powinieneś kierować się kobiecymi autorytetami. Karta ta może oznaczać powiększenie rodziny, ciążę, a w uczuciach i związkach zmiany w pomyślnym kierunku.

ARCYKAPŁANKA

Wycofujesz się ze świata zewnętrznego do własnego wnętrza, sięgasz do siły, która ukryta jest w głębi każdego z nas. Powinieneś sprawdzić, czy to, co zamierzasz jest zgodne z tym, co w głębi siebie czujesz, tylko uwzględniając potrzeby swojej duszy możesz osiągnąć swoje cele. Powinieneś brać pod uwagę podszepty intuicji, to, co mówią Ci sny, bo to jest język duszy. To, co ona mówi jest uzupełnieniem tego, co mówi rozum, nasza dusza i umysł razem stanowią pełnię, do której dążymy. Jesteś w takim momencie życia, w którym utożsamiasz się z ciemną, ukrytą stroną swojej natury. Jesteś teraz gotów do wybaczania, pojednania się z innymi i ze samym sobą. Praca, którą wykonujesz powinna być twoim powołaniem. Podchodzisz do niej z cierpliwością, jesteś gotowy na przyjęcie nowych idei i pomysłów. Bierz pod uwagę, co mówi Twoja intuicja, jeśli masz podjąć ważną decyzję zawodową. Jeśli pytałeś się o uczucia, karta ta mówi o głębokim duchowym porozumieniu między Tobą, a Twoim partnerem, głębokiej więzi i pokrewieństwie dusz. Jeśli jesteś samotny, karta ta mówi, że jesteś otwarty na spotkanie właściwej osoby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz