piątek, 1 lipca 2011

Luszczyca - leczenie wg Caycego

Pozbycie się fizycznych wzorów łuszczycy przy zastosowaniu metody E. Caycego jest możliwe i łatwe. Sprawdziłem na 1 przypadku. Chociaż leczenie trwało ok. 5 miesięcy to trudno jest mówić czasochłonności. Kuracja polegała na piciu ziół i nieznacznej korekcie diety. Koszty nie przekroczyły kwoty 50 zł. Ponieważ każdy przypadek chorobowy jest inny, opracowanie przedstawia co, jak i gdzie można wykorzystać.

Łuszczyca jak wszystkie dolegliwości nie jest chorobą wyłącznie jakiejś części ciała, w tym wypadku jego powierzchni, ale całego organizmu. Przyczyna najczęściej wskazywana to niedrożność jelit, wymuszająca usuwanie toksyn poprzez skórę. Zaleca się przeprowadzenie co miesiąc głębokiego płukania jelit (hydrokolonoterapię), odpowiednio lewatywę z ok. 2 l wody. Oraz całkowite zaniechanie diety kartofelkowo-wieprzowo-ciasteczkowej. Omijać należy pomidory, ogórki, tłuszczyk lany prosto w żyły, alkohol i wszystko co jest smażone. Utrzymanie diety po wyleczeniu jest w zasadzie jedynym warunkiem zachowania dobrego stanu zdrowia, bez nawrotów łuszczycy. Pożywienie –pychota- powinno być bogate w razowiec, warzywa żółte(3 czakra), buraki, rzeżuchę, sałatę, seler, ryby, baraninę, oliwę. Warzywa nadziemne jako rozkurczające stosować z podziemnymi o właściwościach ściągających w proporcji 3:1.

Błędy żywieniowe i obżarstwo wywołują napięcia w organach trawienia i wydalania. Następnie przesunięte w czasie, tworzą blokady meridianów i punktów akupunkturowych co w końcu niszczy krążenie i krępuje przepływ impulsów nerwowych kręgosłupa na odcinku szyjnym. Kręgi 5-6 wymagają zwykle ustawienia osteopatycznego. Zaleca się ruch na świeżym powietrzu, a ze sportów szybki długi spacer. Dobra będzie joga, chi-kung i ogólne masarze.
Leczenie ziołami jest niezbędne i w wielu prostych przypadkach zapewne same roślinki przyniosą efektowne uzdrowienie.
1. Dziewanna- dostępna w aptece. Wystarczy 1 opakowanie. Zaparzyć na pół godziny 2-3 kwiatowe koszyczki w szklance wody. Pić co 3 dni.
2. Kora drzewa wiązu do pozyskania wyłącznie w lesie. Przy rozpoznaniu może przydać się znajomy leśnik lub nauczyciel biologii. Wystarczy zeskrobać palcem wierzchnią warstwę kory z powierzchni 10x5 cm i dbać o to aby nie zapleśniała przy przechowywaniu. Moczy się w letniej (!) przegotowanej wodzie w temp. ok. 30 0C. przez 30 min. Przygotować objętość drobno pokruszonej kory równą 1-2 główki zapałki. Tyle ile mieści się w 2 palce. Pić rankiem szklankę takiej wody wiązowej co 3 dni.
3. Szafran w postaci płatków kwiatowych najlepszy jest amerykański, dostępny w USA w ARE- Caycego, lub w polskim przedstawicielstwie - aquarius@ns.onet.pl . Przy zamówieniu należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ amerykanie zlikwidowali usługę przesyłek lotniczych a drogą morską paczka płynie 3-5 miesięcy. 1 opakowanie wystarczy na 2 lata dla całej rodziny jako ,,herbata” regulująca procesy trawienne. Pić wieczorem tyle co wiązu, zalewać wrzątkiem. W jego miejsce można używać szafranu z naszych marketów. Można go też kupić w Czechach itp. Sprzedawany jest jako pyłek kwiatowy. Opakowanie wystarczy na 40 dni.
4. Rumianek, niewielką ilość ( objętość 2-3 ziarenka grochu na szklankę) zalewać wrzątkiem co 3 dni.
5. Sporadycznie mięta i szałwia. Stosowanie zamiennych ziół np. imbiru za szafran, czy wiązówki błotnej za korę wiązu może prowadzić do rozczarowań.

Niesłychanie ważne są sterydowe maści. Należy odstawić wszystkie. Widziałem w Polsce takie „cudowne” smarowidła chińskie. Dość szybko stosowanie sterydów ujawnia swoje drugie oblicze. Cayce nie powtarzał środków do zastosowania miejscowego różnym pacjentom. Zalecał w USA do 1945r., zawsze indywidualnie: maść o nazwie Cuticura, Resinol, środek na egzemę Lenoira, karbowaną wazelinę, maść i roztwór Ray,a. Zastępczo proponuję jeden z uniwersalnych Caycowskich leków tj. olej rycynowy stosowany zewnętrznie. Wieczorem co 2 dni lub codziennie w miejsca oznaczone wklepać rycynę. Jest to bardzo tłusty olej. W przypadkach ekstremalnych zabezpieczyć jakimś okładem z opatrunkiem który można używać wielokrotnie.
Na temat leczenia łuszczyc amerykanie posiadają w ARE bogaty księgozbiór. W Polsce w latach 90-ych Caycego wydawało wydawnictwo ,,Raff & Jung”. Robi to jeszcze ,,Limbus” oraz „Aqarius” którego opracowanie zawiera najwięcej konkretnych materiałów, z załączonymi fotografiami przed i po kuracji.


Skłonność do zaparcia godzi się również odreagować, choć sama zmiana diety uzdrowi przepływ resztek przez jelita.


Przykładowy dekret afirmacyjny.
Miłością Twoją Boże Przyjacielu mój uwolnij mnie teraz od tworzenia, oraz od utrzymywania nieporządku i bałaganu w moim życiu, w moim otoczeniu, w moim organizmie. Ja ....... mogę i potrafię zawsze samodzielnie zaprowadzić i utrzymywać doskonały porządek w moim życiu, w moim otoczeniu, w moim organizmie. Ja ..doceniam i akceptuję pomoc Boga, pomoc moich bliskich ........... i innych istot w utrzymaniu porządku w moim życiu, w moim otoczeniu, w moim organizmie. Ja ........ przebaczam sobie to, że moje własne, kochane ciałko pozwoliłam sobie pokryć chorobą łuszczycą, krostami, pryszczami, plamami i wykwitami na mojej skórze. Ja ........ zawsze kocham siebie i całkowicie rezygnuję teraz z tworzenia z podtrzymywania intencji ,misji, nawyków, oraz oporu powodujących pojawianie się choroby łuszczycy na moim kochanym ciałku, rozmaitych krost, pryszczy, plam i wykwitów na mojej skórze, na moim ciele. Ja ........ proszę Boga o to aby swoją Miłością uwolnił mnie od wszystkich moich obciążeń karmicznych i ich skutków powodujących w moim kochanym ciałku chorobę łuszczycę, krosty, pryszcze, plamy i wykwity na mojej skórze. Ja ........ przebaczam sobie całe poczucie winy jakie wywołało we mnie chorobę łuszczycę na moim kochanym ciałku, rozmaite krosty, pryszcze, plamy i wykwity na mojej skórze, na moim ciele. Ja ........ zawsze kocham siebie i całkowicie rezygnuję teraz z tworzenia z podtrzymywania w moim kochanym ciałku, w moim umyśle, na mojej skórze choroby łuszczycy, rozmaitych krost, pryszczy, plam i wykwitów. Ja ........ pozwalam teraz Bogu, pozwalam wszystkim istotom aby zawsze akceptowali to, że ja przejawiam się i żyję bez choroby łuszczycy na moim kochanym ciałku, bez rozmaitych krost, pryszczy, plam i wykwitów na mojej skórze na moim ciele. Ja ........ rezygnuję z karania się chorobą łuszczycą, pryszczami, krostami, plamami, opryszczką i wykwitami na mojej skórze. Ja ........ rezygnuję z czucia się winną i z karania się za to i bycia karaną za to, że nie muszę już chorować na łuszczycę, nie muszę mieć brzydkiej skóry, pokrytej pryszczami, krostami, plamami, opryszczką i wykwitami. Moje ciało zawsze jest piękne i kochane. Ja ........ kocham siebie, kocham moje ciałko, kocham każdy najmniejszy kawałeczek mojego ciałka. Przebaczam sobie to, że zamiast cieszyć się zdrowiem i życiem pozwoliłam sobie i innym istotom wyhodować na moim kochanym ciałku chorobę łuszczycę, krosty, pryszcze, plamy i wykwity na mojej skórze. Ja ........ przebaczam wszystkim którzy pomogli mi wyhodować na moim kochanym ciałku chorobę łuszczycę, krosty, pryszcze, plamy i wykwity na mojej skórze. Boże, uwolnij mnie teraz od wszystkich intencji, problemów, nieszczęść, dolegliwości, chorób i ograniczeń które nie pozwalają mi uwolnić się łatwo od choroby łuszczycy na moim kochanym ciałku, od rozmaitych krost, pryszczy, plam i wykwitów na mojej skórze.
Ja ........ mocą miłości Boga uwalniam się teraz łatwo od choroby łuszczycy na moim kochanym ciałku, od rozmaitych krost, pryszczy, plam i wykwitów na mojej skórze na moim ciele.
Ja ........ uświadamiam sobie to, że zdrowie mojego ciała jest mi przeznaczone. To jest piękne i niewinne kiedy zawsze przejawiam zdrowie mojego kochanego ciałka. Ja ........ jestem otwarta i gotowa na przyjęcie pełnego uzdrowienia od Boga.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz