piątek, 15 lipca 2011

Wolna wola a ochrona

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się czym jest pojęcie wolnej woli? Zazwyczaj kojarzy się ono z kwestią wolnego wyboru, jako dokonaniem czynności wedle własnego uznania. Wolna wola potocznie jest hipotetyczną cechą świadomości, a jej zagadnienie jest jednym z odwiecznych pytań, będących m.in. częścią etyki oraz teorii bytu.


Jak to się przekłada w praktyce?

Z obserwacji życia na planecie ziemia można wyciągnąć ciekawe wnioski. Według logicznego myślenia dar wolnej woli to ukierunkowanie swoich decyzji zgodnie z wyrażeniem woli w stronę dobra lub zła. Jednak decyzyjność u poszczególnych jednostek postępuje ku bierności, co często może być traktowane jako postawa egoistyczna - nie będę nic na tobie wymuszał, ale ode mnie też nic nie oczekuj.
Świat jest urządzony w taki sposób, że w działaniu pojęcie wolnej woli staje się upośledzonym tworem. Poprzez utworzenie systemu schematów opartych na, etyce, religii, edukacji, przymusu pracy, czy pieniądza, człowiek który chciałby podjąć jakieś działanie bardzo często nie może ponieważ zawsze znajdzie się coś, co ograniczy jego akt woli. Okazuje się, że nawet gdyby chciał tak a nie inaczej to nie może z uwagi na to, że popadnie w jakieś problemy, dlatego godzi się na wybór wbrew sobie. Spotykamy się z taką formą gwałtu na nas samych niemal w każdej dziedzinie życia.


1. Etyka


Obrazek

Biorą pod uwagę etykę jest ona w jakiś sposób przyzwoitym rozwiązaniem, aby uniknąć potencjalnego chaosu, ponieważ gdyby pozostawić ludzi bez wytycznych, to kradzieże, gwałty, morderstwa, byłyby na porządku dziennym. Dlatego też wraz z rowzojem cywilizacyjnym postępowała także etyka, dając drogę moralnych postępowań jednostkom społecznym. Powstały normy i wszelkiego rodzaju szlaki poznawcze w odniesieniu do tego, co jest dobre a co złe. W końcu coś elity zrobić musiały, skoro odebrano nam pamięć o naszej prawdziwej naturze.


2. Religia


Obrazek

Wszelkiego rodzaju wierzenia stały na straży "moralności". Dzięki temu mamy jedną z fundamentalnych zasad, jaką jest "Dziesięć przykazań Bożych". W sumie jest to jedyna dobra rzecz, jaką dało nam "wyznanawanie wiary". Obecnie system religijny to monstrum do zarabiania pieniędzy, trzymające ludzi w niewiedzy oraz w nieustannie podtrzymywanym strachu w stosunku do gniewnego Boga, co skutkuje jeszcze większym strachem wobec kary za dokonanie jakiegoś czynu, który nie musi wcale być aktem zła - nie będziesz zbawiony jeśli odwrócisz się od kościoła i nie dasz na tacę. Religie niezależnie od tego jaki system wierzeń nam fundują ograniczają nasz wolny wybór. Boimy się być niepokornymi istotami z powodu kary piekielnej, więc pokornie uczestniczymy w życiu pobożnego człowieka. Boimy się karmy buddyjskiej, według której za złe uczynki będziemy musieli powrócić ponownie na ziemię, aby odkupić swoją haniebną egzystencję.
Wszędzie same nakazy i zakazy. W takim razie jak to jest z tą wolną wolą? Owszem, możemy robić co chcemy, ale błędne decyzje na szkodę systemu muszą zakończyć się dla ciebie surową karą. Ach te lęki. W większości przypadków biorą górę a o wolności możesz sobie zapomnić.

Bardzo sprytny sposób robienia ludziom wody z mózgu - Być albo nie być. Wybrać dobrze, czy źle?

Pytanie dla kogo?


I pomyśleć, że to wszystko przez jabłuszko.

Obrazek3. Edukacja

Obrazek

Kolejnym ogranicznikiem jest edukacja. Musisz chodzić grzecznie do szkoły i łykać papkę, bo inaczej będziesz wykluczony ze społeczeństwa i nie znajdziesz pracy, co w konsekwencji będzie ci groziło, brudem, smrodem oraz głodem. W sumie zawsze można znaleźć w szkole pracę woźnego, czy sprzątaczki, ale ostatnio nawet i do tego matura jest mile widziana.

Ale ty masz przecież wybór.4. Przymus pracy

Obrazek

Historia uczy o tym, że wolność to pojęcie względne i przywilejem jest tylko dla wybranych. Przez długi okres czasu hojnością elit w stosunku do całej reszty była praca niewolnicza. Każdy przejaw buntu groził nawet śmiercią. Niezdolnych do pracy mogło co najwyżej czekać żebranie, a potem wieczny odpoczynek.

Obrazek

To było mało efektywne, więc człowiekowi dano iluzję wolności likwidując niewolnictwo umożliwiając pracę za wynagrodzenie. W teorii to ładnie wygląda, lecz w praktyce właściwie nic się nie zmieniło.Jeśli nie chcesz głodować musisz pracować. Będziesz miał też dach nad głową.

Szkoda tylko, że przez resztę życia będziesz musiał go spłacać.

Obrazek

Wiecznie będzie ci brakowało pieniędzy, bo dobroczyńcy zabiorą większość. W przypadku, gdy wyrazisz sprzeciw wobec naruszania twojej wolnej woli, kiedy zaczniesz "okradać" tych, co ciebie okradają:

- nie dość, że zabiorą ci wszystko:

Obrazek

- to zostaniesz złodziejem a twoja przestrzeń zostanie zmniejszona do takich rozmiarów:

ObrazekCzym w takim razie jest wolna wola?

Obrazek

Przypominając naszą prawdziwą naturę istnienia, jako istot wolnych od życia w systemie i jednostki czasu, trzeba uwzględnić że w naszym naturalnym środowisku jesteśmy egzystencją wieczną i w pełni niezależną od innych istnień.Mamy pełnię możliwości kreacji tworzenia a nasze życie jest oparte na wolnej woli, która jest wolą życia opartą na suwerenności naszej przestrzeni energetycznej. Innymi słowy żadna inna manifestacja nie może bez naszej zgody wyrządzić nam krzywdy. Wolna wola to nie tylko wybór doświadczeń, lecz także nasza energetyczna ochrona. Działa jak talizman, który jest tarczą wobec negatywnych ataków lub lustrem na bazyliszka.
Wszystkie schematy systemowe zostały utworzone na rzecz grzebania w naszej energetyce. Zgodnie z formułą: "tam gdzie kierujemy naszą uwagę, kierujemy tam również naszą energię", co sprawia że się jej pozbywamy. Dlatego powstał system religii, co skutkuje tym że podczas modlitw swoją "prywatność" niesiemy ku tym, co przyczynili się do naszego niewolniczego trybu życia. Dlatego też powstały inne systemy, które mają na celu osłabić naszą czujność, jak i osłabić naszą energię, aby w ten sposób łatwiej przejmować nad nami kontrolę.


Jak się przed tym bronić?

Nic bardziej prostszego, co może się wydawać z początku bardzo trudne, patrząc na to w jakim więzieniu przyszło nam żyć. Wystarczy wyrazić swoją wolę i mieć świadomość szkodliwości ograniczeń, które zostały na nas nałożone. To jest pierwszy krok do tego, aby uwolnić się od zgubnego wpływu systemu. Drugim krokiem jest świadome tworzenie ochrony własnej energetyki z użyciem wspomnianym wyrażeniu własnej woli. W przypadku ataków negatywnych, które celują w naszą przestrzeń najlepiej jest zbudować wokół siebie energetyczną barierę ochronną, którą należy co jakiś czas podtrzymywać (myślą i wizualizacją). Z czasem się ona utrwali. Dobrze jest też wyrazić sprzeciw: - Moja wolna wola, jestem wolny, zabraniam wam ingerować, nie zbliżać się do mnie. Taka tarcza sprawia, że atak jest odbijany i wraca on do nadawcy wyrządzając mu szkody, które sam chciał zadać.Najlepiej jest to przetestować podczas eksploracji kontinuum czasoprzestrzennego.Ważne jest, aby pod żadnym pozorem nie pozwalać sobie na majstrowanie w własnej energetyce. Nie należy prosić ani Boga, ani opiekunów, aniołów, ani nikogo innego o to, aby nam w czymkolwiek pomagał. Trzeba wystrzegać się próźb w uzyskiwaniu zasobów energii, kiedy brakuje nam sił. Jest to podstęp.Trzeba też wiedzieć, że wszelkiego rodzaju choroby są wynikiem gwałtu na naszej woli i urabianiem systemowym, na który podświadomie się nie godzimy. Wolna wola walcząca z przymusem daje efekt toksyny. Człowiek nieświadomy swojej siły i nietykalności jest narażony na tego typu ataki, które w najgorszych przypadkach grożą stanem depresyjnym a nawet samobójstwem. Dlatego tak bardzo ważne jest, aby jak największa ilość ludzi wiedziała jaką posiada w sobie moc i jaka siła w nich drzemie.

Jest to coś wspaniałego. Nie ma chyba piękniejszego aktu stworzenia, jak wolna i wieczna istota, która nie jest w żaden sposób ograniczona. Nie podlega ograniczeniom przestrzeni i czasu, ani nie jest zależna od innych form manifestacji życia.
Wolność jest na wyciągnięcie ręki w chwili zbliżającej się fali. Wierzę, że ludzie uświadomią sobie kim naprawdę są,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz