piątek, 1 lipca 2011

Max - krysztalowa czaszka

JoAnn Parks jest opiekunką kryształowej czaszki Max. Jest ona w jej posiadaniu od 30 lat a przez ostatnich 20 dzieli się nią z innymi ludźmi. Max jest często nazywany Czaszką Pokoju. JoAnn Parks mieszka w Houston w Texasie, ale często podróżuje po Ameryce pokazując czaszkę innym. Wielu ludzi wierzy, że takie czaszki pochodzą z innej planety i jest w nich zakodowana jakaś tajna wiadomość, której na razie nie potrafimy odczytać. O czaszce Max BBC nakręciło program tv, próbując wyjaśnić w jaki sposób została stworzona. Wielu ludzi w obecności Maxa ma spirytualne wizje a nawet wpada w trans. Nie ma to jednak nic wspólnego z religią, bo Max nie reprezentuje żadnej religii.
Maxa wyrzeźbiono w kwarcu. Został znaleziony w 1924 r w grobowcu Majów w Gwatemali. Szacuje się, że może on mieć 5 tys. a nawet 36 tys. lat. Wg legendy Max jest jedną z 13 czaszek tej wielkości na świecie, które są strażniczkami wiedzy na temat wszechświata. Czaszka trafiła w ręce tybetańskiego mnicha Norbu Chin, miał mu ją podarować meksykański szaman. Chin był na co dzień szpiegiem CIA, ale nieoczekiwanie przeszedł wielką duchową przemianę i został lamą w czerwonej czapce. W latach 70-tych wrócił do Houston, gdzie założył fundację Chakpori Ling Healing Foundation i zajął się alternatywną medycyną.
JoAnn Parks spotkała Maxa po raz pierwszy, gdy w fundacji China szukała pomocy dla swojej umierającej na raka córki. Widziała wówczas, że mnich często rozmawia z czaszką i zasięga jej rady. Chinowi nie udało się uratować od śmierci córki JoAnn Parks. Ona sama pomagała mnichowi w jego pracy aż do jego śmierci w 1977 r. Na łożu śmierci Chin przekazał Maxa JoAnn mówiąc, że któregoś dnia zrozumie ona, czym jest ta czaszka. Czaszka wylądowała w kartonowym pudełku w szafie, gdzie przeleżała 10 lat.

Po tym czasie czaszka zaczęła nieoczekiwanie pojawiać się w snach JoAnn. Śniła jej się każdej nocy i nic nie zdołało zmienić tego snu. W 1987 r. obejrzała w tv program na temat kryształowych czaszek o których opowiadał największy ówczesny ekspert w tym temacie – Nick Nocerino.
Zainteresowana tym JoAnn zabrała Maxa do muzeum w Houston, gdzie chciano umieścić czaszkę jako część stałej ekspozycji na co opiekunka czaszki się jednak nie zgodziła. W tamtym czasach czaszka wciąż nazywana była przez nią „Czaszka”. Kiedy wróciła do domu i włożyła czaszkę z powrotem do pudełka, nieoczekiwanie usłyszała głos w swojej głowie, którym kryształowa czaszka poinformowała ją, że nazywa się Max. JoAnn była przerażona bo nigdy wcześniej nie słyszala głosów w głowie, ale czaszka nie przestawała mówić nawet wtedy, gdy JoAnn zamknęła pudełko.
Max poinformował swoją opiekunkę, że jest specjalnym narzędziem, jest nauczycielem i jego zadaniem jest służyć ludzkości w specjalny i unikalny sposób. Od tamtego czasu Max podróżuje głównie po Ameryce i ma wpływ na wielu ludzi. Jest – podobnie jak ludzka czaszka – zbiornicą i strażnikiem wiedzy – która zamknięta w krysztale jest w stanie przetrwać tysiąclecia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz